Teraz jest 19 kwi 2024, o 02:26


Dead Space: Extraction

Nintendo wraz z Wii zrewolucjonizowało na swój sposób rynek gier video. Czy pozycje przeznaczone na tę konsolę rzeczywiście niosą ze sobą tyle nowego? Porozmawiajmy o exclusive'ach na Wii.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Dead Space: Extraction

Post15 paź 2009, o 09:33

Gra już się ukazała i zbiera pozytywne recenzje. Niestety nie sprzedaje się najlepiej, to notka z naszego serwisu:



O tym, że tzw. produkcje dla graczy hardcore'owych na konsolach Nintendo nie sprzedają się najlepiej wszyscy wiemy. Co jednak powiedzieć o tak dużym tytule jak Dead Space: Extraction, który w swoim premierowym tygodniu w Wielkiej Brytanii nie znalazł się nawet w pierwszej czterdziestce (!) najlepiej sprzedających się tytułów? Szefostwo EA na pewno nie będzie z tego faktu zadowolone.

Obrazek

Trudno powiedzieć dlaczego tak się dzieje. W końcu Extraction to jedna z najlepiej zapowiadających się pozycji na Wii na tegoroczny okres przedświąteczny. Tymczasem, jak donosi organizacja ChartTrack zliczająca wyniki sprzedaży gier w UK, najnowsza część Dead Space nie załapała się do TOP-40, a na liście obejmującej wyłącznie produkcje dla Wii zajęła zaledwie 16. lokatę. Czyżby gry dla dorosłych nie miały prawa bytu na platformach Nintendo?

Obrazek

Przypominam, że Dead Space: Extraction to prequel świetnego Dead Space, który uznaliśmy za jedną z największych niespodzianek zeszłego roku. Visceral Games dostarczyło na Wii bardzo ciekawy shooter "na szynach", którego recenzją postaramy się uraczyć Was już niebawem, ale niestety pod względem sprzedaży nie wygląda to najlepiej... [Ski]





Graliście już? Jakie wrażenia?
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Dead Space: Extraction

Post15 paź 2009, o 17:18

Szkoda że nie zrobią tego także na PS3 albo Xboxa360. Chociaż kto wie, może jak "różdżki" do PS3 się ukażą...
Offline
Avatar użytkownika

czort

OGM Member

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): 16 cze 2009, o 14:23
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Dead Space: Extraction

Post15 paź 2009, o 18:51

Może powodem słabej sprzedaży jest to, że na Wii jest już kilka shooterków na szynach i ludziom się juz przejadł ten gatunek.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Dead Space: Extraction

Post15 paź 2009, o 22:14

W sumie to spodziewałem się takiego obrotu sprawy - zwróćcie uwagę, że gra była słabo reklamowana - głośniej robiło się o niej tylko za sprawą takich imprez jak E3. Tymczasem gdzie casualowcy (jak ja nie lubię tego określenia :P ) mieli słyszeć o Dead Space? Generalnie jest to jednak bardzo niepokojący trend - tyle "poważnych" gier na Wii się już słabo sprzedało, że to tylko może powodować nawarstwianie się premier kolejnych "popierdółkowatych" produkcji, co już nie każdemu musi się podobać.

Ja jestem pod wrażeniem tego jak Dead Space: Extraction się prezentuje - nareszcie ktoś postanowił wycisnąć trochę więcej z tej konsoli :) . Jestem pewien, że Wii potrafi jeszcze wiele jeśli chodzi o oprawę graficzną gier.
Offline

Kaczy

bywalec

  • Posty: 44
  • Dołączył(a): 15 sty 2005, o 21:27

Re: Dead Space: Extraction

Post16 paź 2009, o 23:22

Racja słabo rozkreklamowali tą grę. Ale w przypadku wii też trzeba wziąć co innego pod uwage - tutaj gry sprzedają się na długo po premierze czego nie można powiedzieć o konsolach PS3 \ Xbox 360 (tutaj najczęsciej liczy się dobry wynik w pierwszym miesiącu).
Offline
Avatar użytkownika

Abe

bywalec

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): 5 mar 2007, o 14:53

Re: Dead Space: Extraction

Post3 lis 2009, o 10:29

Sprzedaż Dead Space jest tragiczna. Najgorsze jest to że wszystkie tytuły tego typu odnotowują niskie zainteresowanie wśród graczy. Nie mogę zrozumieć dlaczego nikt nie kupuje tak świetnych gier. Extraction to dla mnie jedna z gier dla których warto mieć Wii. Szkoda tylko że przez tak słabą sprzedaż pewnie nie doczekamy się kolejnych część :| .
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Dead Space: Extraction

Post9 lut 2011, o 23:39

Ciekawe, w sumie wydali teraz ją na PS3 to może kiedys doczekamy się drugiej części. Oby bo to naprawdę fajny tytuł.

Powrót do Wii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron