Teraz jest 28 mar 2024, o 16:23


Nowa strategia Nintendo - dużo, nie zawsze dobrze

Nintendo wraz z Wii zrewolucjonizowało na swój sposób rynek gier video. Czy pozycje przeznaczone na tę konsolę rzeczywiście niosą ze sobą tyle nowego? Porozmawiajmy o exclusive'ach na Wii.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Nowa strategia Nintendo - dużo, nie zawsze dobrze

Post13 mar 2008, o 10:36

Nintendo ostatnio bardzo zmieniło swoją strategię wypuszczania gier, co widać w przypadku Wii. Kiedyś było "mało a dobrze", a teraz wychodzi wszystko jak leci, przez co rynek zalewa fala crapów, z których trudno wyłuskać dobre tytuły a takich na 8/10 i więcej to już w ogóle mało. Co o tym sądzicie? Nintendo na pewno jest przekonanae że wszystko robi dobrze, bo w końcu wii sprzedaje się jak ciepłe bułeczki...
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post13 mar 2008, o 10:51

Taka strategia zawsze wychodziła raczej na dobre Sony, czy nawet Microsoftowi - inna sprawa, czy tych bardzo dobrych i świetnych pozycji na Wii jest wystarczająco dużo... Tu mój głos byłby mało obiektywny, ponieważ line-up tytułów na Wii nie przekonuje mnie aż tak bardzo jak choćby ten na DS-a...
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post18 mar 2008, o 03:52

Trudno coś powiedzieć na temat fenomenu tej kupy zwanej Wii ... naprawdę ... to po prostu w pale się nie mieści , że Gamecube z pilotem tak dobrze się sprzedaje prezentując się technicznie o lata świetle gorzej od X360 czy PS3. I właśnie nie chodzi o grafikę tylko właśnie o gry , gdzie nawet jeśli wychodzi jakiś crap na Xa czy Ps3 to i tak nie jest to nawet w połowie tak gówniany jak jakaś gra w jaką można w danym momencie zagrać na Wii. Nikt tego nie rozumie ... Ale ja obstawiam , że jest to tylko dobry strzał na rok max dwa lata potem przewiduję rychłą śmierć tej konsoli podobnie jak N64 i Gacka gdzie N64 miało dobre gry (sporo tego było) , ale ten cholerny CART w dobie CD dał o sobie znać ...
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post19 mar 2008, o 01:31

PS2 Butcher daj spokoj jaka śmierć? Tak wszyscy prorokują od wielu miesięcy i co? I wii nadal świetnie sie przedaje. Moim zdaniem nie ma co liczyć na to, że nagle się świat odwróci od Big N. Wii jest trendy i tyle. Lud dzisiaj nie ma czasu zbytnio na granie to sobie kupuje wii gdzie nie musi sie przemeczać i grać na przykład w takie hardcorowe gry jak Devil May Cry (może to nienajlepszy przykład, ale na normalnym poziomie trudności daje w kość) czy inne... A co do tematu... Szajsu na wii jest zdecydowanie za dużo. Trzeba uważnie śledzić recenzje żeby sie nie natknąć na jakąś kupe... Ale jestem za tym żeby było jak najwiecej gier. Od dokonywania wyborów jestesmy my, czyli gracze.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post19 mar 2008, o 13:52

Kompletnie nie zgodzę się z Wami. Fajnie by było jakbyście mieli okazję pograć tak przez tydzień w te najlepsze pozycje na Wii, mocno je pokatować i dopiero pisać co o tym myślicie. Tak się składa, że znam bardzo wiele osób, które też były negatywnie nastawione a po krótkich sesyjkach zmieniały o Wii zdanie. Do multiplayera ten sprzęt nadaje się idealnie, a ma też sporo świetnych gier dla samotnych graczy. Strategia Big N jest bardzo dobra, bo jak powiedział ktoś u góry - to my mamy dokonywać wyboru. Od tego są recenzje żeby się nie wkopać i nie kupić bubla.
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post19 mar 2008, o 23:26

Nie no spoko , ale dziwi mnie fakt , że sam napisałeś Ski w poście o PS2 , że dziwisz się ludziom , że jeszcze grają na PS2 w dobie next-genów :) co ma Wii poza pilotem ???
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post20 mar 2008, o 01:21

Gdzie napisałem, że dziwię się ludziom, którzy grają na PS2? Wcale się nie dziwię. Napisałem, że usiadłem do Ratchet & Clank: Size Matters tylko z powodu opisania tego tytułu w recenzji - normalnie bym nie usiadł bo mam za sobą wersję na PSP, która jest identyczna. Kłania się czytanie ze zrozumieniem ;). A co do tematu... Innowacyjne sterowanie dużo daje, uwierz mi. Nie oprawa graficzna jest najważniejsza. Ja powiem inaczej - 90% gier niby next-genowych (PS3, X360) nie wyróżnia się specjalnie - oprócz oczywiście poprawionej oprawy graficznej - od tego, co widzieliśmy już generację wstecz. Ja chcę gier pokroju nowego Battlefielda, gdzie przywalę z bazooki w domek, to się on rozleci. To jest nowa generacja, a nie podbita rozdzielczość. Wracając do Wii... Nowy model sterowania bardzo wpływa na grywalność. To jest tak jak z gitarą w Guitar Hero, czy perkusją w nadciągającym Rock Band (ach, niech będzie ona do kupienia za sensowną cenę - już się nie mogę na nią doczekać ; )). Ktoś kto ma za sobą wszystkie dotychczasowe generacje konsol (np. ja :) ) naprawdę miło może się pobawić Wii - machanie pilotem daje radę. Oczywiście nie mówię, że na konsoli Big N nie ma crapów - oczywiście że są. Tyle tylko, że jak się już dorwę do kilku hitów to nie mogę się od nich oderwać. Mario, Zack & Wiki, Zelda, Super Paper Mario, "celowniczki" itd. - świetne gry, choć wiadomo, że trzeba lubić ten specyficzny klimacik Mariana i spółki. Mnie już naprawdę bawią wypowiedzi setek Polaków, którzy nigdy na Wii dłużej nie pograli, a z góry ten sprzęt skreślają. Cóż, nie wiecie co tracicie, tyle Wam powiem :). Ja mam wszystkie trzy maszynki (Wii, PS3, X360) i uważam, że rewelacyjnie się one uzupełniają :)
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post15 kwi 2008, o 13:25

Taka już mentalnośc Polaków (choć nie tylko) - jak w coś nie grali to najlepiej zjechać bo WYDAJE IM SIĘ że jest to "be". Proponuję żeby wszyscy najeżdżający na wii najpierw długo pograli na niej i to w te najlepsze gry a nie jakies crapy których też jest dużo.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Nowa strategia Nintendo - dużo, nie zawsze dobrze

Post16 maja 2008, o 11:38

Też tak myślę. Nie wiem dlaczego w naszym narodzie jest tak wielka niechęć do wii. Ludzie! Przecież to najlepiej sprzedająca się konsola na świecie, pewnie ani Xbox 360 ani PS3 nie zdołają już jej dogonić.

Powrót do Wii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron