Teraz jest 29 mar 2024, o 11:31


Resident Evil: Umbrella Chronicles

Nintendo wraz z Wii zrewolucjonizowało na swój sposób rynek gier video. Czy pozycje przeznaczone na tę konsolę rzeczywiście niosą ze sobą tyle nowego? Porozmawiajmy o exclusive'ach na Wii.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Resident Evil: Umbrella Chronicles

Post7 kwi 2007, o 19:00

W końcu Capcom uchylił rąbka tajemnicy i zdradził nam, jak będzie wyglądać nowa, ekskluzywna wersja Resident Evil na Wii. Wcześniej nieśmiało wspominano, że Kroniki będą zawierały w sobie wszystkie lokacje z dotychczasowych części Resident Evil. Teraz wiemy, że nowa część będzie w pełni nastawiona na akcje – znacznie większą niż to mieliśmy w RE4.

Kroniki będą shooter-em na wzór House Of Death z tym, że będzie wzbogacony o możliwość rozglądania się i większą ingerencję w otoczenie, co da nam możliwość płynnego wyboru ścieżki, jaką będzie podążać kamera, która automatycznie steruje naszą postacią.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Więcej screenów:
http://wii-mote.net/foto_417.html

Oglądnijcie koniecznie trailer:
http://wii-mote.net/news_76.html
Ostatnio edytowano 7 kwi 2007, o 19:50 przez bandi, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post7 kwi 2007, o 19:20

Przede wszystkim graficznie to dla mnie małe zaskoczenie - jakoś do tej pory Residenty oparte o konwencję takich gier jak Virtua Cop, czy House of the Dead nie porażały oprawą, a tutaj jej poziom przypomina mi pierwszego Residenta na GCN - czyli nie jest źle. Inna sprawa, że trailer może być mylący, bo nie jest on w najwyższej jakości.

Tak poza tym to trochę szkoda, że to nie będzie tradycyjnie horror/przygodówka, tylko taki odstresowujący shooterek...
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post7 kwi 2007, o 19:53

Myślę, że na dniach dowiemy się więcej o nowym residencie.

Po tym co zobaczyłem na trailerze - jestem bardzo zadowolony. Tak sobie wyobrażałem residenta na Wii - masa rozrywki. A co do klasycznych RE - mamy Remake 1, Zero i pozostałe części. Najwyższy czas aby seria ewoluowała.
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post21 kwi 2007, o 17:58

bandi napisał(a): A co do klasycznych RE - mamy Remake 1, Zero i pozostałe części.

Tylko czy to znaczy, że już nie mogą powstać nowe odsłony na zasadzie horroru/przygodówki? Ale nie czepiam się, takie odsłony jak Umbrella Chronicles też są potrzebne.

bandi napisał(a):Najwyższy czas aby seria ewoluowała.

To nie jest chyba najlepsze słowo do opisania Umbrella Chronicles, bo to tylko "poboczny" tytuł, nie należy przecież oczekiwać, że teraz cała seria zmieni się w shooterek tego typu...
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post15 cze 2007, o 09:32

Hmm shootery "na pistolet" a raczej w tym momencie na pilota hehe też są potrzebne bo w ostatnim czasie ten gatunek prawie wymarł. Jeśli tylko wydadzą równocześnie RE5 na 360/PS3 to ja nie mam nic przeciwko żeby obok tego ukazało się także takie Umbrella Chronicles :)
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post15 cze 2007, o 12:00

Najwyższy czas aby seria ewoluowała.


Faktycznie wyraziłem się trochę za ogólnie i błędnie. Generalnie lubię stare Residenty - szczególnie RE1 Remake

Patrząc jednak na to jak im wyszedł RE4 - w którym wprowadzono bardzo dużo zmian - które trafiają do większej ilości graczy - myślę, że takie eksperymenty capcomu są ok

Osobiście dalej liczę na to, że Umbrella Chronicles będz shooterem jednak na miarę RE4 - w sumie na początku miała być to gra w stylu RE4 więc musieli mieć powody aby zrobić z tej gry shootera na szynach.
Zapewne będzie dużo interakcji - cieszy możliwość rozglądania się i przerywniki w których będziemy musieli jakoś zareagować.

Cieszą też wysokie oceny RE4 Wii Edition - świadczy to o tym, że Capcom nie poszedł na kase i nie skopał konwersji jak w przypadku edycji na PC

Może i takiej jakości uświadczymy w Umbrella Chronicles - trzymam kciuki.

Przy okazji zapraszam do zapoznaniu się z zapowiedzią okiem Mantisa napisaną kilka dni temu:

http://wii-mote.net/zapowiedz_32.html
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post1 lip 2007, o 18:57

Tyle że ja bym tu raczej nie porównywał RE4 z Umbrella Chronicles, bo to generalnie mają być dwie różne gry... Ale dobra, czepiam się :P . Zobaczymy co z tego tytułu wyjdzie, oby jednak Capcom nie zawiodło...
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post2 sie 2007, o 19:49

Dla osób, które nie śledzą losów Umbrella Chronicles, polecam:

http://www.wii-mote.net/wii_news_182_Wii_Zapper.html
Oficjalna nakładka Nintendo na Wiilota i nunchuck stworzona z myślą o takich grach jak powyższa - osobiście mnie bardziej ucieszyła niż Wii Fit podczas E3 :D

oraz 3 zajefajne filmiki z gameplayu:
http://www.wii-mote.net/wii_news_165_Re ... icles.html
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post6 lis 2007, o 13:39

Bandii, wklejaj jeśli już tekst, a nie dajesz linki bo nawet sie nie chce w nie wchodzic :). Wiadomo już kiedy ten tytuł się ukaże?
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post8 lis 2007, o 22:57

Mario napisał(a):Wiadomo już kiedy ten tytuł się ukaże?

Według GameFaqs:
JP: 15/11/07
USA: 13/11/07
EU: 30/11/07
Offline
Avatar użytkownika

cycek

wymiatacz

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 08:57

Post21 lis 2007, o 18:22

JA jednego jestem pewien - ten karabin co ma byc dodawany do tej gierki to bedzie raczej porażka. Nie sądzę, że steruje się nim lepiej niż normalnie..
Offline

Sowa

początkujący

  • Posty: 16
  • Dołączył(a): 12 gru 2007, o 23:00

Post13 gru 2007, o 14:40

Widziałem wczoraj RE w Media Markt za 179zł. Wolałem jednak wrócić do domu i zamówić SMG za taką samą cenę w Ultimie.
Następna strona

Powrót do Wii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron