Teraz jest 28 mar 2024, o 19:58


Twórca Dooma/Quake uważa że Wii to jedyny Next-Gen

Nintendo wraz z Wii zrewolucjonizowało na swój sposób rynek gier video. Czy pozycje przeznaczone na tę konsolę rzeczywiście niosą ze sobą tyle nowego? Porozmawiajmy o exclusive'ach na Wii.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Twórca Dooma/Quake uważa że Wii to jedyny Next-Gen

Post12 wrz 2006, o 11:55

Jak w temacie:

McGee: Wii to jedyna konsola następnej generacji
Jeden z najwyżej cenionych projektantów gier przyłączył się do trwającej od kilku miesięcy akcji krytykowania Sony. Przy okazji dał klapsa konsoli Xbox 360 uznawanej za największą konkurencję dla zapowiedzianej na listopad PlayStation 3. Tymczasem Wii zasłużyło na jego pochwały.

American McGee, twórca pomysłowych gier akcji "Alice" i "Scrapland" oraz przed laty serii "Doom" i "Quake", udzielił obszernego wywiadu dla magazynu Computer and Video Games w którym, opowiadając o zbliżającej się premierze "Bad Day L.A.", poruszył temat przejścia na konsole następnej generacji.

Według znanego dewelopera, wytwory od Sony i Microsoftu można potraktować "tylko jako ulepszenia karty graficznej i procesora".

"Jedyną prawdziwą platformą następnej generacji jest Wii" - oświadczył twórca, dodając następnie, że Nintendo zamierza "pochwycić nasze serca", podczas gry "Microsoft i Sony dążą do skręcenia sobie wzajemnie karku" podczas walk nad podziałem udziałów w rynku.

Ponadto McGee nagrodził Nintendo za "skupienie na innowacji i grach", a skrytykował konkurencję za "nastawienie na zarabianie pieniędzy".

Ironiczna gra "Bad Day L.A.", opowiadająca o katastroficznych wydarzeniach w Mieście Aniołów, trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku w wersji na PC i konsolę Xbox.

źródło: interia.


OD ADMINA: Jak już piszesz o jakimś artykule to przynajmniej go wklejaj i podawaj źródło a nie trzeba skakać po stronach żeby coś się dowiedzieć.
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

swistak-84

aktywny

  • Posty: 71
  • Dołączył(a): 18 cze 2005, o 20:07
  • Lokalizacja: Bytom

Post12 wrz 2006, o 12:53

Fascynujace ...
Ale czy warto bylo zakladac dla takiej blahostki nowy temat?
To jest tylko i wylacznie jego zdanie. O tym czy nowe N jest na prawde rewolucja zdecyduja klienci i gracze (czyli my).
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post12 wrz 2006, o 12:57

Kto jak kto ale dla jego słów warto zakładać nowy temat.

A opinie userów jak widać nie są traktowane poważnie więc lepiej pisać o tym co myślą o Wii grube ryby.

Polecam dopisywać inne poniżej - a w szczególności tych osób które przyczyniły się do powstania gier hit-ów (a nie jakiś badziewi)
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post12 wrz 2006, o 13:02

Chłop ma rację.
Jak by na to nie patrzeć ma typ rację. Może nie byłbym aż tak skrajnym w ocenianiu, ale wydźwięk pozostawiłbym ten sam: wyścig szczurów w wykonaniu "S" i "M$", a uszczęśliwianie serc ludzkich by "N".

P. S.: Tylko że pojęcie szczęścia to rzecz niezwykle względna. Chyba jeden z największych przykładów płynnej względności, IMHO. Wystarczy spojrzeć na sadystę i masochistę...
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Post13 wrz 2006, o 13:12

ja bym powiedział o Wii że jest prawdziwą nową generacją (a PS3 i X360 nie) gdyby oferowało możliwości zbliżone do konsol konkurencji. Sorry, ale możliwości graficzne sprzętu od Big N jakos nie pozwalają mi myśleć o nim jako o nowej generacji. Ktoś gdzieś tu napisał, że 1000zł wydamy tak naprawde nie na nową konsole, tylko wszystkie te piloty. I ja sie z tym zgadzam.
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post13 wrz 2006, o 13:15

Marlon - za bardzo przyzwyczaiłes się do tego że chodzi tylko o grafę.

Jakby porównać Wii i PS3 lub X360 pomijając grafę to Wii wnosi coś nowego a konkurencja nic (PC-ty mają tą jakość od dawna więc nie ma mowy o jakiejś nowej jakości/generacji)

I nie chodzi tylko o pilota...
Obrazek
Obrazek
Offline

Siergiej

bywalec

  • Posty: 33
  • Dołączył(a): 14 sie 2006, o 14:55

Post13 wrz 2006, o 14:45

Wiec o co wiecej przepraszam? Co takiego bardzo innowacyjnego poza rzczonym pilotem ktory IMHO nie jest zadnym kamieniem milowym, oferuje konsola Ninny? Technicznie jest zalosna i nalezy tylko miec nadzieje, ze gry beda ja ratowac. Aczkolwiek watpie by mialo przy niej trwac wielu 3rd party developerow.
Offline
Avatar użytkownika

gayardo

OGM Member

  • Posty: 220
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:43
  • Lokalizacja: Poznań

Post13 wrz 2006, o 15:18

z tego co wiem to McGee nie mial większego wkładu w stworzenie Domm'a i Quake'a (zresztą, czy to czasem nie bład rzeczowy?)

Jeśli ktoś taki jaki pan McGee uważa że pilociki do Wii niesie za sobą innowacje i ogólnie nową konsolę nintendo nazywa najlepsza z next-genów, to zapewne jest jednym z tych klientów którzy nie wytrzymują już w oczekiwaniu na PS3 lub tym któremu nie odpowiada polityka M$.
Dla mnie osobiście innowacja i pojęcie next-gen to nowe technologie w grach ale też i sprzęcie. Nie chce gry, która wygląda jak produkt z pierwszej konsoli Playstation (dla przykładu - THPS na Wii - tragedia). Co mi po tym że będe mógł wymachiwać pilotem, sterując jednocześnie ostro pixelowatymi postaciami. Nie chodzi mi wyłacznie o oprawe graficzna. Gracze coraz częściej oczekuja wysoko realistycznych gier. Zaebista fityka, realizm na maxa itp. Pilot do Wii fajna zabawka ale jakoś mnie to nie jara. Sorry ale wystarcza mi dodatki do innych konsol takie jak gitara, mikrofony itp. To tylko moja opinia ... i popieram wypowiedz Siergieja.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

swistak-84

aktywny

  • Posty: 71
  • Dołączył(a): 18 cze 2005, o 20:07
  • Lokalizacja: Bytom

Post14 wrz 2006, o 12:40

Samo N stwierdzilo ze mialo w planach wyprodukowanie "pilotow" do GC. Zrezygnowalo jednak z wiadomych powodow.
Dla mnie w tym momencie nowe N wyglada jak - brzydko mowiac - "odgrzewany kotlet". Wiele osob wytyka MS i Sony ze leca na kase jednoczesnie gloryfikujac innowacyjnosc N. Jednak czy N jest az tak swiete? Jezeli przypatrzycie sie w specyfikacje GC i Wii zobaczycie ze w obu konsolach tkwia bardzo podobne cpu i uklady graficzne(uklady znajdujace sie w wii sa po lekkim "liftingu"). Z tego wynika(tak jak juz wielu z was zauwazylo) ze Wii to w zasadzie stary GC plus nowe pady.
Zatem N tak na prawde probuje ponownie sprzedac to co zaprezentowalo juz kilka lat temu. Czy to nie jest w pewnym sensie naciaganie klienta?
W przeciwienstwie do tego Sony i M stale pracuja nad nowymi technologiami. Obydwie firmy wylozyly na swoj sprzet olbrzymie pieniadze wiec o jakimkolwiek zysku beda mogly mowic dopiero za kilka lat.
Jezeli wszyscy producenci konsol postepowali by w ten sam sposob w jaki zrobilo to (tym razem) N to zamiast grac w takie gry jak Virtua Tennis szarpalibysmy nadal w "kolorowego ponga".
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post14 wrz 2006, o 18:18

Radzę się wstrzymać z osądami do czasu premiery. Nie jeden developer jest zachwycony Wii więc najwidoczniej znają temat lepiej niż my, którazy nawet Wiimote w rękach nie mieliśmy.

Na marginesie - co do specyfikacji - przecież nie ma specyfikacji! ;-)
Connect24 jest nowością i kilka innych drobiazgów które mogą się świetnie sprawdzić ale z tym lepiej się wstrzymać i nie spekulować za wczasu
Obrazek
Obrazek

Powrót do Wii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron