Teraz jest 28 mar 2024, o 13:11


Mario powraca, czyli Super Mario Galaxy

Nintendo wraz z Wii zrewolucjonizowało na swój sposób rynek gier video. Czy pozycje przeznaczone na tę konsolę rzeczywiście niosą ze sobą tyle nowego? Porozmawiajmy o exclusive'ach na Wii.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Mario powraca, czyli Super Mario Galaxy

Post23 lip 2006, o 11:00

Przy okazji prezentacji na E3 najnowszych tytułów na Wii, nie mogło oczywiście zabraknąć gry z Marianem w roli głównej. Super Mario Galaxy zapowiada się całkiem ciekawie - sterowanie przy użyciu analoga, z kolei machając kontrolerem w odpowiedni sposób, aktywujemy ściśle określone zdolności hydraulika.

Niestety (podobnie jak w przypadku GCN'a), przy premierze nowej konsoli Nintendo może zabraknąć tej gry - ostatnio sporo się mówi o wydaniu SMG dopiero w następnym roku. Ale nie ma co ukrywać, że gdyby Nintendo zdążyło z Mariem na czas, to wespół z Zeldą, byłby to silny argument przemawiający za Wii dla graczy już na początku.

Obrazek

Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post23 lip 2006, o 12:30

Giera zapowiada się naprawdę nieżle, dobre wykorzystanie kontrolera, fajny pomysł z galaktyką, nawet grafikę można przetrawić(w dobie X360 i PS3). Ale jeżeli premiera przeunięta jest do następnego roku, to widać że nad paroma elementami duże N musi popracować. Ale zapowiada się naprawdę obiecująco.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post23 lip 2006, o 17:16

a dla mnie wykorzystanie tego nowego kontrolera w tej grze to ściema - dodane na siłe. Rownie dobrze mogloby to wyjsc na gamecube. nie grałem to nie wiem, ale jakos nie chce mi sie wierzyc w ten tytul. Mario 64 raczej pozostanie niezagrozone ;) hehehe. Zobaczymy, ale lepiej dla nintendo zeby to był launch title...
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post27 lip 2006, o 09:27

No to całe sterowanie tym kontrolerem też wydaje mi się w tym przypadku trochę naciągane. "Potrząśnij pilotem żeby wykonać obrót" i podobne rzeczy wydają się być trochę dodane na siłe, byle tylko w jakiś sposób wykorzystać możliwości kontrolera. Ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu, bo jednak opinie na ogół gra zbiera pozytywne :roll: ...
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Post3 sie 2006, o 11:42

dla mnie to w ogole mogli by zostawic klasyczne sterowanie, albo chcoaiz dac taką mozliwosc w menu. To sterowanie ktore jest teraz jest naciagane, jak zresztą wspominacie. Na sile, inaczej tego wytłumaczyc sie nie da.
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post18 lis 2007, o 22:16

To, jakie SMG zbiera obecnie oceny na świecie, budzi podziw. Średnia 97.9% (na tą chwilę) składa się na najlepiej ocenianą grę w historii! Źródło to oczywiście gamerankings.com :wink: .

Spodziewałem się, że Wii może dostać świetną pozycję, ale te wszystkie noty i opinie przeszły moje najśmielsze oczekiwania :shock: ...
Offline
Avatar użytkownika

bogaty

aktywny

  • Posty: 59
  • Dołączył(a): 19 maja 2007, o 11:06
  • Lokalizacja: poznan

Post19 lis 2007, o 01:24

Miyamoto znowu potwierdził swój geniusz jesli chodzi o tworzenie gier a seria Mario jest mi bliska grałem w kazdą czesc na róznych sprzetach od Nesa poprzez N64 game cube i teraz wii
Offline
Avatar użytkownika

cycek

wymiatacz

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 08:57

Post21 lis 2007, o 18:22

Też mnie bardzo ciekawi najnowsza część Mario. Jak to mozliwe że zbiera AŻ TAK wysokie oceny? Przełom czy jak?
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Post21 lis 2007, o 18:33

Widziałem wiele trailerów i trzeba przyznać że wygląda to bardzo dobrze. Dobrze że wiele poziomów jest naprawdę dużych - tam niewiele zmienia to że lata sie pomiedzy kolejnymi planetami.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post25 lis 2007, o 11:23

Grałem już trochę i muszę przyznać, że gra jest bardzo fajna. NA 9/10 na pewno zasługuje. Wcześniej pisałem że moim zdaniem wykrozystanie kontrolerów to ściema.. Teraz muszę temu zaprzeczyć - wykorzystano je świetnie i w wielu poziomach wykorzystuje się je na różny sposób. Nintendo wie jak wykorzystać molziwosci swojej konsoli!
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post1 gru 2007, o 23:58

Ja powiem tylko tyle - SMG to zmartwychwstanie platformówek, i to w wielkim stylu. Shigeru Miyamoto to geniusz, któremu Nintendo zawdzięcza wiele (teraz także najlepiej ocenianą grę na Wii). Zaliczyłem już podstawowy scenariusz (60 gwiazdek), teraz zabieram się za maksowanie (drugie tyle gwiazdek). Świetny, wspaniały tytuł :)
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post2 gru 2007, o 15:49

Ja rozumiem, że gra może wymiatać, być kapitalna itp. ale czy to naprawdę najlepsza gra w historii (pod kątem średniej ocen)? Nie grałem, więc w sumie nie powinienem się na ten temat wypowiadać, ale po prostu nie mieści mi się to w głowie ;).

EDIT: Pojawiły się jakieś 9-tki i SMG spadł na drugie miejsce. Zelda wyprzedza go o 0,1%! Masakra...
Następna strona

Powrót do Wii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron