Teraz jest 16 kwi 2024, o 09:43


Czy interesuje was wogóle Wii?

Nintendo wraz z Wii zrewolucjonizowało na swój sposób rynek gier video. Czy pozycje przeznaczone na tę konsolę rzeczywiście niosą ze sobą tyle nowego? Porozmawiajmy o exclusive'ach na Wii.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post28 lut 2007, o 21:52

Wiecie jak to jest - trzeba zagrać i to nie 5 minut w sklepie tylko z godzinkę u znajomego aby zrozumieć jak inne jest Wii

Poniższe newsy są na to niepodważalnym dowodem:
http://wii-mote.net/news_41.html
http://wii-mote.net/news_8.html

Myślę, że wiele osób niepotrzebnie krytykuje Wii nie majązc z nią doczynienia dłużej. Sam mam X360 i telewizor HD ale nie przeszkadza mi przesiadka z ślicznych gier na X360 na gry o niskiej rozdzialce na Wii
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post28 lut 2007, o 22:17

bandi napisał(a):Wiecie jak to jest - trzeba zagrać i to nie 5 minut w sklepie tylko z godzinkę u znajomego aby zrozumieć jak inne jest Wii


Na pewno masz rację - trzeba samemu sprawdzić/zagrać, żeby móc obiektywnie się wypowiedzieć, dlatego zaznaczyłem, że są to tylko moje przypuszczenia ZANIM jeszcze mam do czynienia z Wii. Niewykluczone, że po dłuższym zagraniu zmieniłbym zdanie.

Zresztą nie uważam Wii za zły sprzęt. Po prostu gry na niego dostępne w tej chwili mnie nie przekonują. Poczekałbym tu jeszcze, aż pojawi się coś naprawdę ciekawego. To tak jak z PS3 - osobiście nie grałem, ale sam line-up tytułów też mnie do tego za specjalnie nie zachęca.
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post28 lut 2007, o 22:25

Sarge - zgadzam się z Tobą w 100%. Dla przykładu zapowiedzi na X360 są najbardziej interesujące i dlatego trzymam tą konsolę - nie dla grafiki w HD bo równie dobrze mógłbym mieć podłączonego PC-ta przez złacze DVI - tylko dla pozycji z X360

W Wii martwią słabe oceny pierwszych gier. Mnie osobiście zmartwiło na początku sterowanie w Zeldzie, ale z czasem zrozumiałem że w tej grze chodziło o wygodę a nie o wykorzystanie w 100% mozliwości kontrolera.

Martwi też trochę opuźniona reakcja Wii-Mote - niby ona nie przeszkadza w Wii Sports i Zeldzie ale jak to się ma w samochodówkach - solidnych symulatorach? Mam nadzieję, że to wszystko z czasem bedzie coraz bardziej dopracowane podobnie jak zapowiadany tryb online.

Tymczasem z Wii jestem zadowolony jak z PSX-a ponad 10 lat temu - kiedy startował i był czymś wyjątkowym oraz z N64, które zaskoczyło nowatorską grafiką i kilkoma fajnymi rozwiązaniami jak analog i wibracje.
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post9 mar 2007, o 12:33

Z Wii w siumie jest troche jak z PS3. Wyszlo pare gier a teraz co? posucha i jakos nie widze hiciorów na najblizsze miesiące.

PS. Nie wiecie czegoś na temat mod-chipów do Wii :P? Istnieje coś takiego?
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post9 mar 2007, o 17:19

Mario u mnie jest wręcz przeciwnie - sam nie wiem co mam kupić - ten miesiąc też jest udany - mamy znakomitego Sonica, SSXa, na dniach Tigger Woods. Dragonball, The Godfather - fakt reedycja ale kto nie grał (np ja) może się zainteresować.

Najlepsze jest to, że korci mnie również dużo gier z poprzednich miechów - szczególnie Excite Truck.

A dobrych zapowiedzi nie brak. Coraz więcej developerów interesuje się platformą wii i jeżeli tempo sprzedaży nie spadnie to mamy lidera rynkowego - developerzy się nie odwrócą od Wii tak jak nie odwracają się od Nintendo DS.
Obrazek
Obrazek
Offline

Siergiej

bywalec

  • Posty: 33
  • Dołączył(a): 14 sie 2006, o 14:55

Post9 mar 2007, o 22:18

Przyznaje, ze do niedawna kompletnie nie interesowalo mnie Wii - nie mam na razie zadnego innego next-gena, wiec kupna tej konsoli uwazalem za glupote w takiej sytuacji. Ale od kiedy mam DS-a....moj poglad odrobine sie zmienil i uwazam ze Nintendo to firma ktorej absolutnie warto zaufac i powierzyc swoja kase :D
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post10 mar 2007, o 22:54

Po GDC zastanawiam się czy nie pozbyć się X3670 :-) hehe

Zostawię jeszcze ale już nie mam wątpliwości - muszę pozbyć się PSP lub wymienić go na NDSa
Obrazek
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post25 lis 2007, o 11:25

No cóż, ja zmieniłem nastawienie do wii - to bardzo dobra konsola. Szkoda że w Polsce jest traktowana po macoszemu, ale co zrobić..
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Sloik

początkujący

  • Posty: 11
  • Dołączył(a): 14 maja 2008, o 10:00

Re: Czy interesuje was wogóle Wii?

Post11 cze 2009, o 17:05

Hmmm nie chciałem zakładać nowego tematu wiec zapytam tutaj. Mamy teraz ogromny zastój z dobrymi grami na Wii, nintendo spuściło z tonu. Czy wy, posiadacze wii nie wkurzacie sie na to? Prawie nie ma dla was gier na okres przedświąteczny. Nie byłbym zadowolony gdybym miał tylko wii na chacie. :kwasny:
Offline

waron

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 22 kwi 2009, o 08:55

Re: Czy interesuje was wogóle Wii?

Post11 cze 2009, o 18:44

sloik wiesz co mowisz? ja mam wii i nienadazam z zakupami. gier ekskluzywnych jest masa i praktycznie w kazdym tygodniu jest wydawany przynajmniej jeden must-have. nintendo odrobine sposcilo z tonu, ale ma sporo gier zapowiedzianych na koncowke 2009 i poczatek 2010 roku.
jako, ze ostatnie gry na wii zakupilem w kwietniu(madworld i onechanbara) mam tone tytulow do nadrobienia z tego roku, a jeszcze nie mam skonczonych ani nawet zaczetych czesci gier, ktore juz mam. nie bede wyliczal gier, ale przykladowo w czerwcu mamy Conduit, Let's Tap, Virtua Tennis 2009, Grand Slam Tennins, Another Code R oraz Indiana Jones and the Staff of Kings. w przyszlym miesiacu jest m.in. Tiger Woods 10, Wii Sports Resort, Sam & Max Season 2, Overlord: Dark Legend, Munchables, (reszta lineup'u nie jest znana na lipiec). w zasadzie od lipca mamy po 5-6 naprawde swietnych ekskluzywnych gier dla graczy. wiec nawet mozna zapomniec o grach multiplatformowych(gdyby nie fakt, ze mam calkiem sporo znajomych w okolicy posiadajacych wii, od ktorych moge pozyczyc gierki byloby krucho z budzetem).
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Czy interesuje was wogóle Wii?

Post12 cze 2009, o 08:11

waron już nie przesadzaj. Nic do wii nie mam, ale przez ostatni rok nie dostawało zbyt wielu dobrych gier. Nintendo nawaliło i na poprzednim e3 tak naprawde nic nie zapowiedziało konkretnego (wii music? WTF). Dobrze że wreszcie sie obudzili i teraz mamy już trochę nowych zapowiedzi.
Offline

waron

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 22 kwi 2009, o 08:55

Re: Czy interesuje was wogóle Wii?

Post12 cze 2009, o 12:39

lol? wiekszosc ludzi stwierdza, ze 2009 rok to najlepszy rok wii od premiery konsoli - w tym roku na wii wyjdzie(i wyszlo) lacznie blisko 70 bardzo dobrych ekskluzywnych produkcji dla graczy w stylu madworld, Overlord, Dead Space, NFS Nitro itd. oraz kilka multiplatformowych gier, ktorych najlepsze edycje wlasnie trafia na wii(Tiger Woods, Virtua Tennis, PES2009). wiekszosc ludzi stwierdzila, ze jesli chodzi o gry ekskluzywne to od tego roku wii bedzie praktycznie rok rocznie niepokonane - mowie tu o jakosci i roznorodnosci gier, a nie hype'ie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron