Teraz jest 28 mar 2024, o 22:24


Alan Wake - będzie hit czy nie?

Tutaj dyskutujemy na temat ekskluzywnych produkcji dedykowanych 360-tce.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Alan Wake - będzie hit czy nie?

Post15 paź 2009, o 09:58

Alan Wake czyli kolejna z gier które zapowiadane są od lat i nie mogą się ukazać:). Ja mam szczerą nadieję że na wiosnę 2010 już się wyrobi. Trailery z E3 nastroiły mnie bardzo optymistycznie. Niektórzy krzywili się trochę że wygląda to jak Alone in the Dark ale ja powiem tyle że gdyby AitD był bardziej dopracowany to też mógł być świetną grą (wystarczyło zrobić lepsze sterowanie i mniej skiepszczoną kamerę). Mam szczerą nadzieję że Alan Wake zapewni nam też ciekawą fabułę a to że oprawa będzie stała na najwyższym poziomie to oczywistość. Co sądzicie na temat tej gry?
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Re: Alan Wake - będzie hit czy nie?

Post15 paź 2009, o 11:25

Na pewno będzie bardzo dobra, na min. 8/10 ale czy wyżej to się okaże. Ciągle jeszcze wbrew pozorom mało pokazali z gameplayu.
Offline
Avatar użytkownika

czort

OGM Member

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): 16 cze 2009, o 14:23
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Alan Wake - będzie hit czy nie?

Post15 paź 2009, o 17:05

Boję się, że gra nie sprosta oczekiwaniom i okaże się mało rewolucyjną przygodówką. Nie podoba mi się też pomysł z podzieleniem całości na odcinki, co wg. mnie zniszczy klimat i ciągłość rozgrywki. Przez te ciągłe obsuwy nie jestem już tak napalony na ten tytuł jak dwa lata temu.
Obrazek

Tony

Re: Alan Wake - będzie hit czy nie?

Post15 paź 2009, o 17:21

IMO grę trochę skiepszczono. Z początku miałem nadzieję, że gra będzie bardziej w klimacie Silent Hill'a a po zaprezentowaniu najnowszych gameplay'ów widać, że dostaniemy zapewne bardziej grę akcji niż horror.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Alan Wake - będzie hit czy nie?

Post16 paź 2009, o 20:01

A ja czuję w kościach że będzie to hit przez duże "H" :piwo: Klimat jak dla mnie rewelacyjny a pokazany fragment gameplayu na E3 nastroił mnie bardzo pozytywnie. Czekam na więcej.
Offline

waron

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 22 kwi 2009, o 08:55

Re: Alan Wake - będzie hit czy nie?

Post16 paź 2009, o 21:29

odcinkowosc tej gry jest bardzo fajna wlasnie - czlowiek czuje sie jakby ogladal porzadny amerykanski serial typu Supernatural czy Lost. bedziemy mieli na pewno sporo cliffhanger'ow, ktore nie pozwola sie czlowiekowi oderwac od tej gry.
gra zdecydowanie jest thrillerem i juz nie moge sie doczekac na ta gre. ciesze sie, ze poszli ta droga i nie zrobili z tego horroru - dostaniemy bardziej dynamiczny tytul skupiony na fabule.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Alan Wake - będzie hit czy nie?

Post17 paź 2009, o 22:06

Ciekawy będzie na pewno pojedynek Alan Wake vs Heavy Rain. Ciekawe kto wyjdzie z tego starcia obronną ręką :)

Tony

Re: Alan Wake - będzie hit czy nie?

Post19 paź 2009, o 09:24

LOL... jak możesz porównywać Alan Wake do Heavy Rain ?? Alan Wake będzie survival horrorem akcji zapewnie z dużą ilością strzelania a Heavy Rain to dorosły thriller psychologiczny.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Alan Wake - będzie hit czy nie?

Post19 paź 2009, o 09:36

Dorosły thriller psychologiczny z gameplayem w postaci tylko i wyłącznie QTE, które przejedzą się po dwóch levelach. Te sekwencje mogą zabić heavy rain, bo ile można? Jeśli będzie jeszcze coś w gameplayu to ok ale jeśli cała gra będzie jednym wielkim QTE to będzie śmiech na sali.
Offline

waron

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 22 kwi 2009, o 08:55

Re: Alan Wake - będzie hit czy nie?

Post19 paź 2009, o 09:42

po pierwsze Alan Wake to gra, a Heavy Rain to interaktywny film - no to chyba wiemy, ktora gra bedzie lepsza skoro jest tu tylko jedna gra. to raz.
dwa, fabula Heavy Rain jest na poziomie typowego amerykanskiego filmu sensacyjnego podczas gdy Alan Wake zapowiada sie tak jak skrzyzowanie serialu Miasteczko Twin Peaks oraz Supernatural.
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Alan Wake - będzie hit czy nie?

Post19 paź 2009, o 20:24

Właściwie nie wiem czemu wiele osób porównuje ze sobą oba tytuły - przecież tak naprawdę gameplayem różnić się one będą od siebie dość znacznie. Wciąż wprawdzie nie wiemy zbyt wiele na temat Alan Wake'a, ale choćby to co pokazano na E3 wyjaśnia, że będzie tu "trochę" strzelania, a Heavy Rain już jednak na typowy shooter się nie zapowiada...

Co do samej gry - ja czekam, choćby z ciekawości jak studio Remedy sobie poradzi z nową marką. Tytuł tworzony tak długo chyba nie może być crapem :) . Mimo wszystko chciałbym żeby twórcy pokazali nam już coś więcej rozgrywki, bo do premiery wcale nie aż tak daleko a nadal dość mało wiemy.
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Re: Alan Wake - będzie hit czy nie?

Post20 paź 2009, o 22:56

Przed pierwszymi pokazami Alan Wake'a nie wiedziałem czego się spodziewać, ale po obejrzeniu gameplay'a jestem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Klimat bardzo mi się spodobał, a podział na "odcinki" jest według mnie czymś fajnym.
Następna strona

Powrót do Xbox 360

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron