Teraz jest 28 mar 2024, o 21:26


FORZA 3 - czy pobije GT5?

Tutaj dyskutujemy na temat ekskluzywnych produkcji dedykowanych 360-tce.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post20 paź 2009, o 23:15

Demo śmigało w 60fps więc myślę, że nie inaczej jest z pełną wersją. Po demku jestem bardzo pozytywnie nakręcony na ten tytuł. Oby pełna wersja nie sprawiła zawodu.
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post29 paź 2009, o 16:06

Nikt nic nie pisze, a tu już dawno parę dni po premierze :wink: . Ja jestem pod wrażeniem - Forza Motorsport 3 zawiesiła bardzo wysoko poprzeczkę dla Gran Turismo 5 i sam jestem ogromnie ciekaw, czy studio Polyphony Digital zdoła podołać zadaniu. Początkowo trzecia Forza może się wydawać łatwiejsza od "dwójki" - model jazdy chyba faktycznie trochę uproszczono, bo grając na wyłączonych wszystkich wspomagaczach auto dalej prowadziło się łatwiej niż w poprzedniej odsłonie. Wystarczyło jednak, bym wpadł w posiadanie mocniejszych pojazdów, dodatkowo z napędem na tylne koła i dopiero zaczęła się zabawa :D . Auta prowadzi się świetnie, model jazdy w pełni spełnia moje oczekiwania i zaczynam go coraz bardziej doceniać - w Forzie 2 z większością samochodów trzeba było uważać na zakrętach, ale czy w realnym świecie pojazd ma skłonności do wpadania w poślizg przy byle okazji? Moim zdaniem jednak lepiej to rozwiązano w najnowszej odsłonie.

Gra jest bardzo długa i już wiem, że będę w nią grał jeszcze wiele miesięcy - podobnie jak zresztą było z prequelem.
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post2 lis 2009, o 18:04

Zgadzam się w pełni z tym co napisał Sarge. Najnowsza Forza zrobiła na mnie naprawdę kolosalne wrażenie. Jedyną rzeczą, do której można się przyczepić jest nierówna grafika. Niektóre tory są przepiękne, podczas gdy inne rażą niedopracowaniem. Cała reszta to po prostu najwyższa półka. Jestem zaszokowany także żywotnością. Gram już ładne kilka godzin a w menu profilu mam zaledwie 7% zaliczonej gry, a przecież pozostaje jeszcze nieśmiertelny multi. Według mnie Turn 10 odwaliło kawał świetnej roboty i zawiesiło poprzeczkę Gran Turismo bardzo wysoko.
Offline
Avatar użytkownika

Abe

bywalec

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): 5 mar 2007, o 14:53

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post3 lis 2009, o 10:47

Chyba każdy się zgodzi, że Forza 3 to po prostu w tym momencie najlepsze wyścigi na rynku. Dla mnie cała gierka jest rewelacyjna. Nie ma właściwie słabego punktu na tyle rażącego by odtrącić mnie od dalszej zabawy. Biorąc pod uwagę niesamowitą żywotność - podejrzewam że Forza wyrwie jeszcze wiele godzin z życiorysu każdego gracza :D .
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post3 lis 2009, o 10:51

Też już sobie sprawiłem ten tytuł i pozostaje mi tylko go wychwalać jak jego poprzednicy. Jeśli Kazunori Yamauchi nagle nie odmieni w cudowny sposób GT5 (musiałoby zajść wiele radykalnych zmian w porównaniu ze spapraną fizyką z GT5 prologue) to FORZY nie ma szansy pobić. Gra praktycznie idealna, do pełni szczęścia brakuje mi tylko większej ilości tras.
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post9 lis 2009, o 00:38

Świetny jest również on-line. Denerwuje tylko, kiedy spotyka się jakieś niewyżyte dzieciaki, które przyjemność czerpią z psucia zabawy innym :kwasny: . Dobrze, że jest możliwość wyrzucania graczy po zakończonym wyścigu. Rewekacyjnym bajerem jest też dla mnie "dom aukcyjny", w którym można wystawiać swoje fury, projekty i inny drobiazgi. Tworzy to fajną społeczność pomiędzy graczami :) .
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post9 lis 2009, o 01:00

Z online jest tak we wszystkich grach. Jak dla mnie tego typu osoby powinny byc surowo karane. Wiadomo, czasami kazdemu moze sie zdarzyc że musi przerwac gre i z niej wyjść, ale jesli ktos to robi nagminnie to powinien dostarac jakies kary.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post9 lis 2009, o 01:15

Ale tutaj nie chodzi nawet o przerywanie wyścigu (mi się jeszcze nie zdarzyło by host opuścił grę). Chodzi o to, że zamiast się ścigać ludzie po prostu specjalnie uderzają w pojazdy uprzykrzając innym życie, a po ewentualnej uwadze z twojej strony, czekają na jakimś zakręcie aż będą przejeżdżać inni gracze i wjeżdżają prosto w ciebie. Całe szczęście zaraz po zakończonym wyścigu taką osobę da się wyrzucić z rozgrywki.
Offline
Avatar użytkownika

Abe

bywalec

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): 5 mar 2007, o 14:53

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post10 lis 2009, o 16:23

Luke napisał(a):Ale tutaj nie chodzi nawet o przerywanie wyścigu (mi się jeszcze nie zdarzyło by host opuścił grę). Chodzi o to, że zamiast się ścigać ludzie po prostu specjalnie uderzają w pojazdy uprzykrzając innym życie, a po ewentualnej uwadze z twojej strony, czekają na jakimś zakręcie aż będą przejeżdżać inni gracze i wjeżdżają prosto w ciebie.

Takie postępowanie denerwuje najbardziej. Niestety, ale czegoś takiego nigdy nie wytępi się do końca. Zawsze znajdzie się jakiś dzieciak, który znudzony normalnym graniem zacznie uprzykrzać życie innym.

Jeśli chodzi zaś o same wyścigi w trybie on-line, to rzeczywiście Turn 10 spisało się na medal. Zero lagów, wszystko śmiga sprawnie i bez zarzutów, a funkcja kupowania/sprzedaży od innych graczy sprawdza się znakomicie. Nic dodać, nic ująć.
Offline
Avatar użytkownika

Catter

aktywny

  • Posty: 66
  • Dołączył(a): 29 wrz 2007, o 10:08
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post18 lip 2010, o 20:24

Mimo, iż mam zamiar ponownie kupić Xboxa to uważam, że GT5 gdy już się ukaże pozamiata na scenie ścigałek. Zapewne na długi czas.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post19 lip 2010, o 00:09

Dlaczego tak myslisz? Wszystkich opcji będzie od groma ale najważniejszy jest gameplay a tu cały czas niewiadomą jest SI przeciwników, zderzenia (najnowsze raporty mówią że jedne samochody będą się wyginały, inne nie) no i w ogóle fizyka. Podobno też połowa samochodów została przekopiowana z GT4 a zobaczymy w nich tylko czarne kokpity jak na PSP :/ Jesli to będzie prawda to z lekka porażka.
Offline
Avatar użytkownika

Catter

aktywny

  • Posty: 66
  • Dołączył(a): 29 wrz 2007, o 10:08
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post19 lip 2010, o 07:46

Wiesz myślę, że przez tak długi czas produkcji nie skupiali się tylko na ilość tras, saumochodów i grafice :) Nie jestem prorokiem ale tak sobie myślę, że firma z doświadczeniem nie popsuje czegoś takiego jak gameplay
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Xbox 360

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron