Teraz jest 28 mar 2024, o 15:24


FORZA 3 - czy pobije GT5?

Tutaj dyskutujemy na temat ekskluzywnych produkcji dedykowanych 360-tce.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post4 lip 2009, o 09:57

GT5 znowu nie wyrobi się na koniec roku (ile to już mieliśmy poślizgów tej gry?), a Turn 10 przyniesie nam za to FORZA 3, która ma szansę zarządzić. Moim zdaniem zapowiada się świetnie i na pewno pod względem realizmu będzie oczko wyżej od tytułu polyphony. Do pełni szczęścia chciałbym jeszcze taką otoczkę wyścigów jak w GT (poruszanie się po mapie a nie proste wybieranie kolejnych wyścigów). A wy co sądzicie?
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post5 lip 2009, o 09:41

Dla mnie już Forza 2 przebiła serię GT. Polyphony może robi fajny klimat dla swojej gry, dobre trasy, z dużą uwagą przykłada się do opracowywania samochodów ale pod względem realizmu praktycznie stoi w miejscu od czasów GT1. Sorry ale GT5 Prologue to porażka na całej linii - zupełnie jakbym grał w GT1 z super grafą (chociaż też wcale nie taką super bo niektóre trasy zawodzą, z tą w górach na czele).

Tomasz

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post5 lip 2009, o 15:24

Po 1 GT5 nie miało jeszcze żadnego przesunięcia wydania, bo oficjalnie nikt nie podał kiedy gra ma wyjść. Po 2 gra jest najlepszym symulatorem na rynku czego świetnym przykładem jest to http://www.youtube.com/watch?v=L023Gxp4pWM
Po 3 gra ma skopaną fizykę tylko dla tego ze nie ma zniszczeń i auta odbijają sie w nienaturalny sposób, ale jak zapowiedzieli pełne GT5ma mieć zniszczenia, dlatego z oceną tej gry poczekam aż ona wyjdzie, ale jestem pewie ze pozamiata.
Offline

waron

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 22 kwi 2009, o 08:55

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post5 lip 2009, o 18:16

co mi ten filmik pokazuje? juz pierwsza Forza miala podobne filmiki krecone z profesjonalnymi kierowcami wyscigowymi. GT5 Prologue ma wciaz fizyke z pierwszego GT, poza tym Prologue ma kiepskie AI(w zasadzie to go nie ma, bo samochody zawsze jezdza tak samo). jesli uwazasz, ze Prologue to najlepszy racing sim to najwyrazniej grales tylko w ta gre - nie zdziwie sie jesli jeszcze bys napisal, ze grasz w tego typu gry na padzie lub klawiaturze. Race Pro, Forza 2, Richard Burns Rally to zdecydowanie lepsze gry pod tym wzgledem - nadchodzace Superstars V8 Racing tez sie lepiej zapowiada(niestety podobno nie ma obslugi kierownic co ja automatycznie skresla). o pecetowych tytulach nawet nie bede pisal, bo 10 letnie symulatory maja lepsza fizyke i model jazdy od Prologue - idealne przyklady to GT Legends oraz Grand Prix Legends. o takich grach jak Arca Sim Racing, serii GTR, LFS, serii Race(do ktorej nalezy Race Pro), rFactor, iRacing, STCC The Game itd. juz nawet nie wspominam, bo one zjadac beda pewnie i Gran Turismo 10 kiedy wyjdzie na PS11 po tym jak przelozyli premiere gry o 10 lat.

GT5 to co najwyzej obok symulatorow lezalo na polce w sklepie(jak to napisal kiedys pewien uzytkownik simracing.pl). na konsolach tak naprawde jest tylko Richard Burns Rally(jesli ktos bawi sie w wsteczna kompatybilnosc), Forza 2 oraz Race Pro. serii GT blizej do arcadeowych symulatorow jak Grid czy PGR niz do Race Pro, ktore sa rasowymi symulatorami.

Forza 3 zostala uznana za pierwszy pelnoprawny odpowiednik pecetowego racing sim'a na konsolach przez Inside Sim Racing(zobaczymy jak bedzie z Race Pro, bo powinni pewnie zrecenzowac w przyszlym sezonie ta gre po wprowadzeniu latki przez simbin). Forzie 2 brakowalo odrobine, a Race Pro mialo troche bledow, ale F3 pokazuje klase - mam nadzieje, ze zachowaja telemetrie w 3ce, bo to cholernie pomaga w monitorowaniu ustawien samochodu.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post5 lip 2009, o 22:15

Ja mam tylko nadzieję, że w Forza 3 znajdzie się więcej tras niż w dwójce bo to była moim zdaniem jej główna bolączka. Oby było ich minimum 30.

Gość

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post5 lip 2009, o 22:39

Oglądałeś cały ten filmik?? czasy osiagniete przez gracza i te w realu są prawie identyczne, to się nazywa realistyczna gra.
To ze fizyka jest skopana to wiem, już nie musisz w kółko tego powtarzać, tylko jak byś nie widział pełna wersja będzie mieć zniszczenia więc i fizyka powinna sie zmienić. Ja jest dobrej myśli.
Offline

waron

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 22 kwi 2009, o 08:55

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post6 lip 2009, o 10:31

jak na razie potwierdzono 16 torow i ponad 30 roznych konfiguracji tras na kilku z nich(zwykle jest 2-3 konfiguracji na tor z tego co widzialem), a docelowo ma byc 100 konfiguracji wiec w ostatecznej wersji bedzie jakies 30+ torow(Turn10 zapowiedzialo, ze wiele tras bedzie pochodzic z poprzednich czesci gry).
Fizyka w kazdej czesc GT jest skopana - kazdej grze z tej serii blizej do tytulow jak Grid, ktore sa arcade'owymi scigalkami. zreszta swiadczy o tym rowniez sprzedaz nie tylko samej gry, ale i kierownic do ps3, ktora jest marna co oznacza tyle, ze ludzie graja na padzie w ta gre. gra jest skierowana do szerokiego odbiorcy - casual'a, ktory gra w GTA i Final Fantasy, a nie w kierunku fana racing sim'ow, bo oni na ta gre nie patrza.

Tomasz

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post6 lip 2009, o 13:32

Od kiedy każdy posiadacz Gt5 czy jakiego kolwiek innego symulatora ma pieniądze na kupno porządnej kierownicy która kosztuje tyle co xbox LOL Boli Cie ze Gt tak świetnie sie sprzedaje? Gra znów zamiecie , dojdą zniszczenia, zmienne warunki pogodowe i mamy powrót króla na tron
Offline

waron

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 22 kwi 2009, o 08:55

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post6 lip 2009, o 18:01

Gt moze i jest krolem, ale tylko na jednej platformie jaka jest playstation. pc i xbox 360 maja lepsze gry. wielka szkoda, ze Simbin nie wyda prawdopodobnie Race Pro 2, bo miala ona wyjsc wlasnie rowniez na ps3 - posiadacze ps3 nadal nie beda wiedziec co to znaczy prawdziwy racing sim. okazalo sie, ze multiplatformowy Superstars V8 Racing bedzie obslugiwac ostatecznie kierownice(ale nie G25) wiec posiadacze ps3 maja dostep do jakiegos prawdziwego racing sim'a.
nawet sredniej klasy kiera za 300stowki jest lepsza od pada w tego typu grach. w zasadzie jesli ktos mi sie wypowiada o scigalkach i nie gra na kierze w te gry to moze zamilczec, bo sie nie zna, bo to tak jakby gral w fps'y na kompie tylko za pomoca klawiatury. ja jezdze na DriveFX i za swoja cene(kupiona w promocji za 300zl) jest to swietna kierownica. MS Wireless Racing Wheel rowniez jest dobra kiera choc niestety brak pelnych 900stopnii oraz nieco gorsza wytrzymalosc kiery przekresla ja wg mnie dla osob chcacych nieco powazniej podejsc do sprawy(dla poczatkujacych jest idealna).
GT to poziom PGR i Grid'a jesli chodzi o realizm.
filmik z pgr4 - http://www.gametrailers.com/user-movie/ ... eal/116827

Gość

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post6 lip 2009, o 18:41

Dopisz według Ciebie, bo jedyny porządny symulator to właśnie GT5P Ale co ty możesz o tym wiedzieć, nie mając pS3
Offline

waron

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 22 kwi 2009, o 08:55

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post6 lip 2009, o 20:05

wg kazdego - wejdz sobie na kazde forum dotyczace racing sim'ow. Kazdy ci powie, ze seria GT wlacznie z GT5P to jak do tej pory czysty arcade i ze jest to seria daleko w tyle pod wzgledem realistycznego modelu jazdy i fizyki w porownaniu do 5-10 letnich gier. kazdy mowi to samo chcesz racing sim'a na konsolach - kupujesz 360tke z Forza 2 i Race Pro, bo to jedyne tytuly porownywalne do pecetowych gier na konsolach obecnej generacji(w poprzedniej poza Richard Burns Rally nie bylo innego konsolowego racing sim'a z prawdziwego zdarzenia). dlatego tez GT tak dobrze sie sprzedaje - sa to mocno uproszczone wyscigi by kazdy Krzysio czy Zdzisio mogl sie w nie pobawic. gdyby ta seria byla na takim poziomie co Race Pro to by sie podobnie sprzedala, bo celuje ona w absolutnych fanow racing sim'ow, ktorzy nie toleruja zadnych kompromisow i uproszczen. Forza 2 by tez nie osiagnela zbyt wiele gdyby nie zostala dolaczona do 360tki dlatego, ze skierowana jest do fanow wyscigow. seria GT jest skierowana do fanow samochodow - lubia na nie popatrzec i czasem przejechac sie po trasie z predkoscia wozka golfowego. Forza jest dla fanow wyscigow samochodowych.

Superstars V8 Racing bedzie pierwszym prawdziwym racing sim'em na ps3 choc podobno nie jest tak dobry jak Race Pro(no, ale Race Pro robil Simbin, a to najlepszy developer na swiecie jesli chodzi o te wlasnie gry). GT5 mozna porownac do takich gier jak PGR i nic poza tym, bo nie jest to seria, ktora mozna uznac za racing sim w zadnym wypadku nawet jakby sie przymknelo oczy.
w GT4 i GT5Prologue wciaz brakuje rzeczy, ktore maja nawet darmowe racing sim'y jak Racer czy Live For Speed wydane blisko 6 lat temu - o wszystkich grach Simbin'u i Forzy 2 nie wspominajac. zreszta sam fakt, ze zadna czesc z serii Polyphony Digital nigdy nie zostala uzyta w trakcie jakichkolwiek mistrzostw czy tez turniejow onlineowych w odroznieniu od Forzy 2(Race Pro ma byc podobno wprowadzone w nadchodzacym sezonie przez wielu organizatorow) najlepiej swiadczy o tym jak ludzie, ktorzy zjedli wlasne zeby na takich grach widza serie Gran Turismo.

jesli dla ciebie GT5P to jest porzadny symulator to ty bys nie przejechal nawet jednego okrazenia na jakiejkolwiek trasie w Racer'rze bez wypadania z niej na kazdym zakrecie - o rFactor i LFS nawet nie mowie, bo to totalny hardcore.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: FORZA 3 - czy pobije GT5?

Post6 lip 2009, o 21:58

Gość napisał(a):Dopisz według Ciebie, bo jedyny porządny symulator to właśnie GT5P Ale co ty możesz o tym wiedzieć, nie mając pS3


"Gościu" (weź sie chłopie zarejestruj bo nie wiadomo jak sie do ciebie zwracac), tego typu argumenty to sobie daruj. Rónie dobrze ja mogę napisać co ty możesz wiedzieć... GT5P porządny symulator? No człowieku nie rozwalaj mnie na łopatki. Gra w której każdy samochód "piszczy" tak samo (chodzi mi o pisk opon), która ma niewidzialne ściany wokół tras, zero zniszczeń (sorry ale skad niby masz pewność, że GT5 będzie je miało? bo nie przypominam sobie wypowiedzi polyphony o tym), a przeciwnicy jeżdżą po sznurku ma być symulatorem? Zagraj ty sobie w prawdziwy symulator i dopiero sie wypowiadaj. GT to zrecznościówka z naleciałościami symulatora ale nic więcej. Sam ją lubię, ale jak można pisać że to symulator z prawdziwego zdarzenia?
Następna strona

Powrót do Xbox 360

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron