Teraz jest 28 mar 2024, o 14:41


Xbox Live - pytania, problemy

Tutaj dyskutujemy na temat ekskluzywnych produkcji dedykowanych 360-tce.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post18 sty 2007, o 18:28

niech ktoś mi powie dosłownie w kilku zdaniach na jakiej zasadzie działa ten cały Xbox Live ??? Na początku ma się darmowy miesiąc korzystania z sieci tak ??? Potem co płaci się za to jakiś specjalny abonament ??? Czy za trailery , demka gier i inne rzeczy płaci się normalną kasą czy właśnie tymi punktami co się nabija grając On-line ???
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post18 sty 2007, o 18:42

PS2 BUTCHER napisał(a):niech ktoś mi powie dosłownie w kilku zdaniach na jakiej zasadzie działa ten cały Xbox Live ??? Na początku ma się darmowy miesiąc korzystania z sieci tak ??? Potem co płaci się za to jakiś specjalny abonament ??? Czy za trailery , demka gier i inne rzeczy płaci się normalną kasą czy właśnie tymi punktami co się nabija grając On-line ???


Kupując Xa dostajesz miesięczny abonament gold, i wieczny silver. Dzięki Gold możesz grać przez sieć w gry, kupować wszystkie gry, filmy i te wszystkie. Żeby przedłużyć abonament, kupujesz albo 12 miesięczną zdrapkę, albo płacisz abonament. Za trailery i dema nie płaci się, tylko za filmy, dodatki, gierki z XLA i takie tam. Te punkty do zdobywania, Avchimenty służą jedynie do powiększenia respektu w sieci i swojego ego:). Kasa to tutaj punkty, które normalnie kupujesz.
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post18 sty 2007, o 22:15

A ile kosztuje taki abonament (przedłużenie) GOLD ???
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Post19 sty 2007, o 00:30

Yow troche zamotał.

Wiec tak:

Silver masz zawsze - na nim możesz robić w sumie wszystko oprócz grania online. Możesz więc ściągać demka, trailery, byc widocznym online (co sie przydaje np. do naszego rankingu graczy Xbox Live na stronie), miec friendów, gadać z nimi przez headset, wysyłać do nich wiadomości itd.

Gold - jak kupisz konsole to aktywują ci wkrótce po założeniu konta miesięczny trial golda. Na wypróbowanie. Z tym to jest prawde mówiąc róznie. Wczesniej grałem troche na konsoli brata i tam założyłem sobie konto. Tam też dostałem ten trial golda którego siłą rzeczy nie wykorzystałem. Tam też nabiłem troche punktów (achievementów) na swój login (Baron Ski PL), wiec nie chciałem go tracić. Po kupieniu swojej konsoli oczywiście chciałem zachować swój dawny login, no a golda niestety nie dostałem (choć mail do mnie przyszedł że moge aktywować, ale nie mogłem niestety). Musiałem więc kupić abonament. Z tym więc jest mały zamęt i w sumie nie wiadomo kto dostaje a kto nie (przecież jak kupiłem nową konsolę, to powinienem mieć a jednak lipa).

Gold oczywiście daje ci to samo co silver + możliwość grania w gry online, a więc esencję trybu sieciowego.

Możesz kupować go kartą kredytową (nie polecam), albo kupując specjalne zdrapki - do kupienia np. na allegro. Zdrapki są 3-miesięczne albo 12-miesięczne. Te pierwsze są do wyłapania za ok. 50-60zł na aukcjach, natomiast te drugie za ok. 150zł. Jak masz jeszcze jakies pytania to wal.
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post19 sty 2007, o 01:53

Thx Ski porządnie mi wytłumaczyłeś o co biega ;) już wszystko kumam. Na chwilę obecną nie mam więcej pytań , ale jak coś wpadnie to nie omieszkam zapytać.
Offline

goggy

początkujący

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): 3 lut 2007, o 17:43

Post4 lut 2007, o 17:49

z tego co wycztałem sky założyłeś profil na brata konsoli i poźniej przeniosłeś na swoją. Tak więc owy m-c gold liczy się za wykorzystany, no chyba ze założysz nowy profil, wtedy tak dostajesz gratis znowu 1m-c.
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post4 lut 2007, o 23:41

Dzięki temu można wykorzystać w sumie 3 darmowe miesiące na Xbox Live (bo tyle profilów można maksymalnie założyć), jeśli komuś nie przeszkadza granie za każdym razem na innym koncie.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: Xbox Live - pytania, problemy

Post15 paź 2009, o 09:55

Odkurzę trochę ten temat. A nie wiecie może czy da się skopiować ściągniętą grę z jednej konsoli na drugą? Na przykład kupuje Shadow Complex, ściągam na swój dysk. Zanoszę profil do kolegi, na nim też ściągam (wiadomo, że na swoim profilu można ściągać zakupione gry za darmo już potem do końca świata) i co będzie działać?
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Xbox Live - pytania, problemy

Post15 paź 2009, o 22:26

Swego czasu też interesowałem się tym tematem i z tego co pamiętam to działa to tak, że grę możesz ściągnąć jeszcze raz na innej konsoli, ale Twój profil ciągle musi się znajdować na HDD. Po jego kasacji automatycznie także gra z pełnej wersji wraca do stanu trial dla innych użytkowników. Niestety nie ma tak dobrze jak na PS3, że 5 osób może się dzielić plikiem praktycznie bez ograniczeń i tym samym zmniejszać sobie koszty... Odpada więc wspólne kupowanie np. gier Arcade z ludźmi z drugiego końca Polski - no chyba, że bardzo im ufasz i nie będziesz miał problemu z udostępnieniem loginu i hasła swojego konta :) . Analogicznie jeśli przeniesiesz swój profil do kolegi i ściągniesz grę, to by on mógł też grać, Twój profil musi ciągle "leżeć" na jego konsoli.

Zaznaczam tylko, że nie dam sobie głowy uciąć, że tak jest - szukałem tych informacji już spory kawałek czasu temu i możliwe, że coś przekręciłem :wink: . Zresztą ludzie mówią różne rzeczy i tak naprawdę trudno powiedzieć która wersja jest prawdziwa dopóki samemu się tego nie sprawdzi :) .
Offline
Avatar użytkownika

wawi

początkujący

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): 6 lip 2017, o 17:01
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Xbox Live - pytania, problemy

Post6 lip 2017, o 17:21

Dokładnie tak. Musisz płacić. Myslałeś, że dostaniesz za darmo dostęp dożywotni do xbox live? PS daje na szczęscie takie możliwości.
Offline
Avatar użytkownika

niko1990

początkujący

  • Posty: 6
  • Dołączył(a): 17 lip 2017, o 22:42
  • Lokalizacja: Poznań

Re: Xbox Live - pytania, problemy

Post17 lip 2017, o 22:55

Z tego co się orientuję jest to chyba jednorazowa opłata właśnie.
Offline

krysti567

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 27 sie 2017, o 06:31

Re: Xbox Live - pytania, problemy

Post27 sie 2017, o 06:31

To jest bardzo dobry sprzęt
Następna strona

Powrót do Xbox 360

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron