Teraz jest 26 kwi 2024, o 22:25


Blue Dragon

Tutaj dyskutujemy na temat ekskluzywnych produkcji dedykowanych 360-tce.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Blue Dragon

Post6 gru 2006, o 22:36

To chyba w tej chwili najciekawiej zapowiadający się jRPG na Xboxa 360... Sakaguchi i Toriyama (od projektu postaci) mają wespół z teamem Mistwalker zapewnić tytuł na najwyższym poziomie. Gra w Japonii ma chyba jutro swoją premierę, zainteresowanie wbrew pozorom jest bardzo duże i to może być naprawdę jedna z pozycji mogących zachęcić Japończyków do kupna 360'tek (z niecierpliwością będę czekał na wyniki sprzedaży :roll: ...).

Ocena w Famitsu zachęcająca - 37/40 nie dostaje każda przeciętna gra. Wielu może drażnić infatylny design postaci, ale taki już jest styl Toriyamy, znamy go choćby z Dragon Questa. Data premiery w USA i Europie niestety dopiero gdzieś w 2007 roku, ale chyba fani jRPG'ów mają na co czekać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gość

Post7 gru 2006, o 00:13

Zapowiada się ciekawie, a ocena też swoje robi. Martwi mnie jedynie to, że zapowiedzi innych gier tego rodzaju jest jak na lekarstwo. Często brat mnie pyta czy wychodzą na 360tkę jakieś jRPG. Od roku opowiadam mu o Blue Dragonie. Tragedia.

A co do infantylności to mam już jej powyżej uszu! Pragnę mocnego i brutalnego jRPG z postaciami przypominającymi te z Gears of War. Ma być masa krwii i ciężkiego klimatu. Mam już dość pedałów w grach! Nic tylko zwinąć ich na chatę motodą 'na cukierka' i głaskać po łysych jajkach. Tidusy i cała reszta mająca dwóch tatusiów na hak!

Majonez sez buuheheheheh xD
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post7 gru 2006, o 10:41

Na pewno gra-test na Japonię, może wreszcie coś sie ruszy tam z konsolami... Infantylizm przeszkadza? Jak komu.. Mi na przykład nie :). Ale to prawda że dla każdego powinno coś się znaleźć, także w kwestii RPG. A na 360tkę to mamy tylko prawie same strzelaniny :/. Większy przekrój jest potrzebny :roll:
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Post8 lut 2007, o 23:35

W tej chwili nie wiadomo dosc duzo o Blue Dragon, ale jako dosc duzy fan wszystkich RPG'ow czekam z niecierpliwoscia na te gre i mam nadzieje ze warto czekac :D .
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post10 lut 2007, o 01:01

Że mało wiadomo to bym nie powiedział - w końcu gra ukazała się już w Japonii i jak się postarać, to można znaleźć w czeluściach netu pierwsze wrażenia :P . Czytałem już parę takich opinii i jest parę rzeczy, które można już o Blue Dragon konkretnie napisać:

- jest system profesji, wraz z awansem na kolejne poziomy można wybrać sobie taką, w jaką chcemy szkolić swoją postać
- walki się nie dogrywają - po zaatakowaniu przez przeciwnika akcja przenosi się od razu na ekran bitwy
- przy odpowiedniej taktyce można doprowadzić do "wyrwania" przeciwnikowi trzymanej przez niego broni, dzięki czemu siła ataku drastycznie takiemu delikwentowi spada - będzie więc warto pogłowić się czasem, jak łatwiej poradzić sobie z wrogiem
- jeśli w walce uczestniczą różne gatunki przeciwników, potrafią one walczyć także między sobą!
- gra jest na ogół dość liniowa, przynajmniej tak piszą osoby które mają za sobą kilka godzin gry (być może z czasem to się poprawia)
- często jesteśmy "atakowani" przez przeróżne komunikaty wygłaszane damskim głosem, co niektóre osoby może denerwować - kiedy co chwilę babka gada "Item", może to być lekko irytujące :wink:

Oczywiście sam z Blue Dragon nie miałem do czynienia i powyższe elementy rozgrywki wypisałem na podstawie wrażeń osób, które już grały - to tak dla wszystkich, którzy uważają że o grze nic nie wiadomo :P .

Swoją drogą mam nadzieję że na premierę zrozumiałej wersji nie będziemy musieli czekać długo - przecieki mówią o premierze w maju, ciekawe tylko czy w tym samym czasie swoje wersje dostanie USA i Europa (o dziwo, podobno jest na to szansa)...
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Post10 lut 2007, o 01:44

Sam nie czytalem wrazen innych graczy tak wiec troche informacji, ktore przedstawil Sarge przydadza mi sie :) . Mozna powiedziec ze wszystkie rozwiazania, ktore zostaly tu przedstawione podobaja mi sie. Liniowosc raczej mi nie przeszkadza lecz oczywiscie nie pogardzilbym gdyby gra byla nieliniowa :D . Jesli polaczyc to wszystko w calosc to gra raczej na pewno bedzie bardzo dobra. W kazdym razei jestem jeszcze bardziej pozytywnie nastawiony :) .
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post10 lut 2007, o 12:48

Hehe, gra wygląda i rusza si naprawdę dobrze, ciekawe mechanizmy nią kierują. Gra co prawda nie pobije Final Fantasy XII(i w ocenach, i w sprzedaży) ale fanom jRPG posiadających XO(ciekawe ile ich jest? pięciu :) się bardzo spodoba, ba mimo że jRpg nie tykam z małymi wyjątkami, chętnie bym sobie w nią pograł, ale dopiero po obczajeniu Gears of War i paru innych kozackich tytułów. I jeszcze jedno, czemu nie można zerwać z tradycją że prawie każdy jRPG jest tak liniowy, że dla mnie po ukończeniu gry, nie opłaca się grać, bo po co? No i nicy Xbox to taka"hamerykańska" konsola, ale normalnych RPG'ów prawie na nią nie ma (jedynie Oblivion). Mi infantylność nie przeszkadza(grałem w KH)i czekam na nowe recenzję.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post10 lut 2007, o 23:48

Za długo trzeba czekać na tą grę, zdecydowanie. Zapowiada się ciekawie, z chęcią bym zagrał, idealny moment jest teraz - gdy na wszystkich konsolach panuje mała posucha z nowymi tytułami...
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post11 lut 2007, o 12:07

YoW napisał(a):I jeszcze jedno, czemu nie można zerwać z tradycją że prawie każdy jRPG jest tak liniowy, że dla mnie po ukończeniu gry, nie opłaca się grać, bo po co?

Dobry jRPG potrafi być liniowy, a mimo to może zaoferować jeszcze wiele godzin rozgrywki dla fanów wyciskania z takich pozycji wszystkiego co możliwe. Jakieś ciekawe zadania, coś w stylu Monster Areny z FFX, czy Huntów z FFXII :roll: ... Swoją drogą ciekawi mnie, czy o podobne "atrakcje" postarało się Mistwalker, czy raczej po ukończeniu Blue Dragon nie będzie już po co do niego wracać...
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Post11 lut 2007, o 14:41

Dobry jRPG potrafi być liniowy, a mimo to może zaoferować jeszcze wiele godzin rozgrywki dla fanów wyciskania z takich pozycji wszystkiego co możliwe. Jakieś ciekawe zadania, coś w stylu Monster Areny z FFX, czy Huntów z FFXII ... Swoją drogą ciekawi mnie, czy o podobne "atrakcje" postarało się Mistwalker, czy raczej po ukończeniu Blue Dragon nie będzie już po co do niego wracać...


Mysle ze Blue Dragon z pewnoscia zadbal o takie dodatki. W koncu dzieki takim rzeczom mozna wydluzyc czas gry o dobre kilkadziesiat godzin rozgrywki. Tak wiec byloby "grzechem" ze strony tworcow Blue Dragon gdyby nie wrzucili takich dodatkow.
Offline

Dizzy

bywalec

  • Posty: 24
  • Dołączył(a): 4 mar 2007, o 20:29

Post4 mar 2007, o 20:55

Już nie mogę się doczekać kiedy Blue Dragon wyjdzie w Europie bądź w USA. Zaciekawił mnie ten tytuł (szczególnie jego grafika :wink: ) już na samym początku jak tylko gra była zapowiadana. Jestem w pełni pewny że gra będzie bardzo dobra :wink: .
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Post5 mar 2007, o 01:31

Dizzy napisał(a):Jestem w pełni pewny że gra będzie bardzo dobra .


Jako stały bywalec RPG'ow również jestem tego pewien! Moge za to z cała pewnoscia zareczyc!
Następna strona

Powrót do Xbox 360

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron