Teraz jest 29 mar 2024, o 00:59


Przeróbka Xboxa 360 - co wiecie na ten temat?

Tutaj dyskutujemy na temat ekskluzywnych produkcji dedykowanych 360-tce.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Przeróbka Xboxa 360 - co wiecie na ten temat?

Post17 lis 2006, o 15:28

Temat chyba nie narusza zbytnio zasad, bo nie propaguję tu przerabiania czy też nie zachęcam a chcę po prostu zebrać informacje ;)? Na czym polega w ogóle przerabianie Xboxa 360? Na allegro widziałem jakieś chipy NME, ale jest też coś takiego jak dual flash. Zna sie ktos na tym i mogłby mi pomóc?
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Post17 lis 2006, o 19:23

Z przeróbką zawsze warto poczekać tak samo jak z kupnem konsoli dlatego , że ludzie cały czas pracują nad przeróbkami i wciąż je udoskonalają , tak samo porównajcie sobie chociaż przeróbkę do PS2 Ripper 2 i Ripper 3 różnica jest okrutna :) i dlatego warto poczekać. Szkoda lasera na g******ego chipa hehe
Offline

Tokar

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 31 gru 2004, o 14:47

Post17 lis 2006, o 19:23

Ja wiem tyle, że NME to shit i trzeba robić duala jeśli już się prerabia. Ludzie łaszczą się na NME bo myślą, że chip to super (jak na PS2) a tu nie ma tak dobrze, jak Microsoft coś zrobi i wyskoczy Ci error to będziesz ugotowany, a na dualu wracasz do oryginalnego firmware w najgorszym wypadku i jedziesz na oryginałach. Ale przynajmniej nic ci sie nie może stać.
Offline

Maras

wyjadacz

  • Posty: 117
  • Dołączył(a): 9 gru 2004, o 21:35

Post21 lis 2006, o 14:55

PS2 BUTCHER napisał(a):Z przeróbką zawsze warto poczekać tak samo jak z kupnem konsoli dlatego , że ludzie cały czas pracują nad przeróbkami i wciąż je udoskonalają , tak samo porównajcie sobie chociaż przeróbkę do PS2 Ripper 2 i Ripper 3 różnica jest okrutna :) i dlatego warto poczekać. Szkoda lasera na g******ego chipa hehe


Taa tylko że nie każdemu chce sie czekać jak teraz wychodza takie hiciory jak Gears of War :twisted: Sam muszę przyznac, że myśle nad kupieniem przerobionego Xboxa, oczywiscie jedynie w celu odpalania kopii zapasowych własnorecznie zakupionych gier oryginalnych hehehe :P :roll: :twisted: Poczytałem już trochę wiec mniej wiecej orientuje sie w temacie. Wiec tak:
- są dwie "przeróbki" jeśli można to tak nazwać. Jednak polega na flashowaniu a druga na zainstalowaniu chipa. Od razu mówie że chip odpada i biorą go tylko lamerzy którzy sie nie znają. Na razie wprawdzie wszystko działa, ale jak Microsoft sie wycwani (co może nastąpić w każdej chwili) to wszyscy z chiopem zostaną z reką w nocniku i będzie po ich konsolach. Flash konsoli polega na tym, że instalowane są dwie wersje firmware - ta oryginalna na ktorej śmigają wszystkie gry oryginalne i "przerobiona" (wiem, lakoniczne stwierdzenia, ale łątwo tak to wytłumaczyc) na której chodzą tez kopie. Jest przełącznik pomiędzy nimi na zewnątrz konsoli który montuje ta osoba, która dokonuje flashu. No wiec można sobie śmigać na tym "spiraconym" firmware ale też "na razie", bo nie wiadomo czy Microsoft sie nie wycfani i nie zablokuje tego. Wtedy zostanie nam przełączneie sie przy pomocy przełącznika na oryginalny firmware i granie w oryginalne gry. Albo ponowna przerobka hehehe i kolejna kasa w plecy. Niestety tylko tak na razie to wygląda. Imo jednak i tak warto przerabiac, bo koszty sie zwrocą :twisted:

Niestety, już zaczynają się pojawiać pewne oznaki działań Microsoftu w tej sprawie i nie jest różowo. Niedawno był jesienny update który muszą zrobić wszyscy którzy chcą korzystać z Xbox Live. No i okazało się że niektórym którzy mieli sflashowane konsole wyskoczył tzw. error 66, który uniemożliwił im działanie konsoli. Musieli przestawić więc na oryginalny firmware. Co najciekawsze zupełnie nie wiadomo od czego to zależy bo nawet na dokładnie tych samych modelach konsol, z tym samym wgranym firmware jednym pokazywał się error a innym nie. Niestety nie wiem jeszcze czy ten update jest absolutnie konieczny by grać w najnowsze gry (no bo przecież sporo osób może po prostu zrezygnować z Xbox Live w myśl posiadania przerobionej konsoli), ale nie zdziwie sie jeśli jakieś nowe gry będą wymagały zrobienia tego update'u. Na razie jednak nie potwierdzam tego. Tak więc jak będziecie kupowali już sflashowaną konsolę to koniecznie bierzcie tylko tę, której sprzedawca gwarantuje, że wgrany jest jesienny update i że wszystko ładnie chodzi na tym "przerobionym" firmware. W innym wypadku czeka was zbyt duża loteria.

Jak chcecie sie czegoś dowiedzieć to piszcie a postarm sie odpowiedziec ;).
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post21 lis 2006, o 23:41

Dyskutujcie dalej, tylko z rozsądkiem, nie zapędźcie się za bardzo, bo nie popieramy piractwa i wszelkie przejawy łamania 8 punktu regulaminu będą karane. Tak na wszelki wypadek ostrzegam :).
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post22 lis 2006, o 10:43

PS2_Butcher - po pierwsze to przeróbka nie jest nielegalna jak jeszcze nie wiesz. Zresztą pewnie twój post zostanie usunięty bo w ogóle jest nie na temat i nawet nie jest o xboxie 360.

To ja mam takie pytanie - mowicie o tym jakimś errorze który pojawia się po updacie. A co jeśli by sie nie zupdatowało konsoli? Czy można miec ją sflashowaną i nie martwić się o nic, jeśli nie korzysta się z Xbox Live?
Offline

Maras

wyjadacz

  • Posty: 117
  • Dołączył(a): 9 gru 2004, o 21:35

Post28 lis 2006, o 10:19

Z tego co wiem to niektore gry mają automatyczny update gdy sie je włącza. A tak wogole to nie wiem czy mozna tak sobie grać nie zaglądając w ogole na Xbox Live i o nic sie nie martwic - ja akurat miałem styczność z konsolą, która jest sflashowana, której user zrobił update i jemu akurat nic sie nie stało (wyugrał los na loterii ;) )
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post7 gru 2006, o 10:43

A jaki jest najnowszy i najlepszy flash na Xboxa 360? Słyszałem coś o eXtreme czy jakoś tak...
Offline

Mic

początkujący

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): 31 gru 2006, o 23:07
  • Lokalizacja: Poznan

Post31 gru 2006, o 23:35

najnowszy firmware 5.2 o ile dobrze pamietam ver a b c d różnią sie od siebie szybkoscią odczytu płyt = pracą czytnika głosno lub cicho wedle upodobania
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post9 sty 2007, o 11:11

Heh chyba 4.2 a nie 5.2. już wszystko wiem - xtreme 4.2b rulz :). Fajne jest to, ze czytnik na "kopiach zapasowych" chodzi ciszej, naprawdę jak to usłyszałem to byłem w szoku. Czemu Microsoft tego nie zastosował też dla oryginałów. Problemów z wczytywaniem czy czymś innym nie ma żadnych a chodzi cichutko, a jak wrzuci sie oryginał to lepiej nie gadać.
Offline

Mic

początkujący

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): 31 gru 2006, o 23:07
  • Lokalizacja: Poznan

Post10 sty 2007, o 00:10

5.2 jest juz od 2 tygodni
Offline

Mic

początkujący

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): 31 gru 2006, o 23:07
  • Lokalizacja: Poznan

Post10 sty 2007, o 00:14

firmware 5.2 ver.- a,b,c,d
a-zawsze szybki odczyt
b-zawsze wolny odczyt
c-2 prędkości default szybka po włozeniu orginału przełańcza sie w tryb wolny
d-to samo co w przypadku c tylko na odwrót

Powrót do Xbox 360

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron