Teraz jest 28 mar 2024, o 19:52


Heavy Rain

Trzecia generacja w Sony i wszystko co jej dotyczy. Spieramy się na temat ekskluzywnych gier na PlayStation 3.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Heavy Rain

Post4 lip 2009, o 09:51

I to jest właśnie spory minus. Różne drogi do celu jak najbardziej na plus ale szczerze mówiąc mi QTE się już bardzo przejadło i jak tylko widze to w jakimś tytule to chcę żeby jak najszybciej się skończyło. A tu wygląda na to, że cała gra będzie na tym oparta...
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Re: Heavy Rain

Post15 paź 2009, o 11:01

Hmm te ciągłe QTE naprawdę zniechęcają. Wierze w cud że w pełnej wersji będą też inne fragmenty gameplayu bo inaczej nie będzie rewelacyjnie.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Heavy Rain

Post18 paź 2009, o 10:51

Twórcy tłumaczą się że to niesprawiedliwe żeby tak zarzucać im te QTE bo do celu prowadzi wiele dróg itd. No tak ale na razie nie pokazali jakiegokolwiek innego gameplayu oprócz QTE. Nie siedzę tak bardzo w temacie tej gry więc może czegoś nie wiem ale czy kiedykolwiek była mowa o innych fragmentach gameplayu oprócz tych QTE na każdym kroku?

Tony

Re: Heavy Rain

Post20 paź 2009, o 09:16

Widzę, że nie graliście w Fahrenheit'a. Rozgrywka ma prezentować się podobnie, więc nie ma mowy o ciągłych QTE.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: Heavy Rain

Post21 paź 2009, o 10:56

No właśnie nie bardzo. Ja grałem w fahrenheita, nawet go ukończyłem i bardzo mi się podobał. Zwłszcza początek bo końcówka z ufokami już była słaba. Ale nie o tym miałem. Gameplay w fahrenheit był inny niż w heavy rain. Tutaj mamy tylko i wyłącznie qte, a tam była to raczej przygodówka z szukaniem przedmiotów i rozwiązywaniem zagadek, jeśli by to zostało powtórzone w heavy rain to byłbym jak najbardziej za, ale chyba nie zanosi się na to.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Re: Heavy Rain

Post3 lis 2009, o 15:57

Dla mnie mogą być i QTE. Zawsze lubiłem filmowe gry. Jeśli tylko inne aspekty gry będą wykonane z należytą dbałością to Heavy Rain jest grą którą muszę mieć.
Offline
Avatar użytkownika

czort

OGM Member

  • Posty: 32
  • Dołączył(a): 16 cze 2009, o 14:23
  • Lokalizacja: Szczecin

Re: Heavy Rain

Post3 lis 2009, o 16:18

Liczę na to, że Heavy Rain będzie grą, która da znak innym developerom, że gracze nie są bezmózgami, chcącymi tylko strzelać i zabijać i że historia w grze też jest ważna(jeśli nie najważniejsza). Ten tytuł ma szansę na przedefinowanie całej branży(wiem, marzyciel ze mnie :wink: ). Mam nadzieję, że Quantic Dream tego nie zepsuje.
Obrazek
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Heavy Rain

Post3 lis 2009, o 16:36

Oby im się udało, bo całkiem mocno liczę na ten tytuł. Niektórzy nie lubią gier, w których jest za dużo przerywników filmowych używając argumentów, że jeśli chcą oglądać film to idą do kina :P . Ja to szanuję, bo każdy ma swoje gusta, ale ja mam wręcz odwrotnie - lubię widzieć w grach świetnie zrealizowane filmiki, oglądając które mam wrażenie jakbym oglądał właśnie prawdziwą produkcję kinową. Na Heavy Rain czekam więc przede wszystkim licząc na ciekawą historię, jednocześnie również trochę obawiając się o gameplay... Poczekam jednak do premiery, bo dla mnie to teraz jeden z najbardziej oczekiwanych tytułów początku przyszłego roku.

Tak na marginesie to Heavy Rain będzie kolejną grą w pełni spolszczoną przez Sony - co o tym myślicie? Po dobrze zrealizowanym od tej strony Uncharted 2 jestem umiarkowanym optymistą, ale mimo wszystko trochę się boję, bo dobry dubbing to będzie podstawa w budowaniu klimatu... Ewentualnie jednak zawsze będzie można włączyć angielskie głosy i polskie napisy (taka możliwość o ile dobrze pamiętam już została potwierdzona).
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Re: Heavy Rain

Post3 lis 2009, o 17:35

Jeśli polonizacja Heavy Rain będzie trzymać poziom Uncharted 2 to ja jestem raczej spokojny. Zawsze jednak trzeba wziąć pod uwagę, że HR jak i U2 to gry o innym klimacie, więc dubbing wymaga automatycznie zupełnie innego podejścia. Mam nadzieję, że się nie zawiodę jak w przypadku gry Naughty Dog.
Offline
Avatar użytkownika

Abe

bywalec

  • Posty: 42
  • Dołączył(a): 5 mar 2007, o 14:53

Re: Heavy Rain

Post3 lis 2009, o 21:32

Heavy Rain w tym momencie jest przeze mnie najbardziej wyczekiwaną grą na PS3. Już wcześniej śledziłem każdą informację na jej temat. Jednakże mam nadzieję, że twórcy nie będą podniecać się bez przerwy sekwencjami QTE i przed premierą dadzą chociaż jeden filmik prezentujący gameplay nie opierający się tylko i wyłącznie na wciskaniu kilku przycisków naprzemiennie. W takich grach filmowość jest rzeczywiście ważna, ale gra to gra i chciałbym mieć jednak trochę większy wpływ na to co robi główny bohater.
Poprzednia strona

Powrót do PlayStation 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron