Teraz jest 16 kwi 2024, o 14:04


Ratchet & Clank: Tools of Destruction

Trzecia generacja w Sony i wszystko co jej dotyczy. Spieramy się na temat ekskluzywnych gier na PlayStation 3.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Ratchet & Clank: Tools of Destruction

Post20 maja 2007, o 10:16

Forum nie doczekało się jeszcze swojego tematu o najnowszym Ratchecie zmierzającym na PS3, a to przecież jedna z niewielu platformówek (choć oczywiście Ratchet jak to Ratchet - ma też sporo z typowych shooterów) zapowiedzianych jak do tej pory na nową generację konsol.

Ze swojej strony polecam najpierw zajrzeć na naszą ZAPOWIEDŹ, która ostatnio pojawiła się na stronie. Macie tam też linka do najnowszej prezentacji z gry.

Ja jestem do ToD pozytywnie nastawiony, wygląda jednak na to, że twórcy trochę bardziej powrócą do klimatów pierwszych części serii, kiedy jeszcze elementy platformowe nie odeszły w zupełności w niepamięć.
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post21 maja 2007, o 15:07

RAtchet to była jedna z moich ulubionych gier na PS2. Dobrze że wracają do korzeni bo pierwsza i druga czesc to moje ulubione z całej serii.
Offline
Avatar użytkownika

Słoik

wyjadacz

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 21:32

Post14 cze 2007, o 00:05

Z platformówkami jest teraz duża posucha. Dobrze że sony nie porzuca tego gatunku. Zastanawiająca jest tylko bierność microsoftu i nintendo.
Offline
Avatar użytkownika

Luke

wyjadacz

  • Posty: 195
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 15:16

Post16 cze 2007, o 18:35

Widzialem trailery i najnowszy Ratchet zbytnio nie rozni sie w gameplay'u od pozostalych czesci. Jednak nie przecze ze chetnie zagram sobie w najnowsza odslone Ratchet'a. Oczywiscie kiedy wyjdzie i kiedy kupie sobie PS3 :D, a to chyba jeszcze predko nie nastapi ;).
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post1 lip 2007, o 18:41

Luke napisał(a):Widzialem trailery i najnowszy Ratchet zbytnio nie rozni sie w gameplay'u od pozostalych czesci.

No najbardziej przypomina część pierwszą (którą notabene chętnie bym przeszedł na PS2, bo jeszcze tego nie zrobiłem), bo każda kolejna coraz bardziej już szła w stronę typowego shootera, a jednak Tools of Destruction ma raczej wrócić do korzeni - i dobrze, bo jak zauważył Słoik, spora posucha panuje na rynku platformerów. :oops:
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post12 lip 2007, o 14:40

Wprawdzie post pod postem, ale z racji trwających targów E3, pojawiło się trochę nowych materiałów, warto więc zaktualizować temat :wink: .

Trailer E3 2007:
http://www.gamevideos.com/video/id/13006

Gameplay 1:
http://www.jeux-france.com/news20911_e3 ... ement.html

Gameplay 2 (zwykła jakość):
http://download.gametrailers.com/gt_vau ... emo_gt.wmv
Gameplay 2 (w jakości HD):
http://download.gametrailers.com/gt_vau ... t_h264.wmv


P.S.: Świetne wprowadzenie do trailera, widać że z humoru to ta gra za dużo nie straci :D .
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post25 lis 2007, o 11:09

Chociaż zawsze wkurzało mnie to że tak dużo jest strzelania w ratchetach ale w to chetnie bym zagrał. Chociaz z tego co widze po filmikach to rozgrywkach sie tak dużo nie zmieniła od poprzednich ratchetów...
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post26 lis 2007, o 11:18

Gra jest piękna, chociaż jak tak na nią patrze to rzeczywiscie za wiele się nie zmieniła - po prostu nowa część w lepszej grafie i tyle. Ale czego by nie mówić, w ten tytuł chętnie bym nawet pograł (czego nie mogę powiedzieć o wielu grach na ps3)
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post29 lis 2007, o 16:02

Cóż, to tylko platformówka, ciężko więc oczekiwać rewolucyjnych zmian co każdą część :roll: ... Wygląda zresztą na to, że twórcy wrócili do korzeni (rozgrywka rodem z pierwszych odsłon serii) co mnie cieszy, bo szczerze mówiąc ostatnie części coraz mniej mi się podobały przez to przerzucenie się na 100% strzelania...
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post29 lis 2007, o 16:33

Nie chodzi o to że chodzi mi o zmiane gatunku, ale przede wszystkim chcialbym więcej platformówki a mniej strzelaniny, a z tego co widze na trailerach to dalej strzelania jest BARDZO dużo.
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post2 gru 2007, o 15:56

Bardzo dużo, ale elementów platformowych również jest niemało, co mnie cieszy niezmiernie. Ot, standardowy Ratchet & Clank w bajecznej oprawie i z kilkoma ciekawymi patentami (bardzo dobrze wykorzystanie tilta), ale bez rewolucji (i dobrze). Kapitalna gra!
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post3 gru 2007, o 21:06

Artix a powiedz - jest w tej grze cokolwiek nowego jeśli porównywać ją do poprzednich części? Chocby większe przestrzenie do eksploracji? Czy tylko moc PS3 jest wykorzystywana do tego że wszedzie coś tam lata na ekranie, tekstury lepsze i to wszystko? Czy rzeczywiście poziomy są większe?
Następna strona

Powrót do PlayStation 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość