Teraz jest 19 kwi 2024, o 07:26


Uncharted Drake Fortune

Trzecia generacja w Sony i wszystko co jej dotyczy. Spieramy się na temat ekskluzywnych gier na PlayStation 3.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Xbox fan

bywalec

  • Posty: 43
  • Dołączył(a): 13 lut 2007, o 23:39

Re: Uncharted Drake Fortune

Post17 maja 2008, o 11:38

Nie to że sie spieszyłeś, ale jak średnio ludzie przechodzą ją w 7 godzin to bardzo zwalaniałeś ;). Sam muszę przyznać, że nie przechodzę gier "byle szybciej" a ostatnio szczególnie w internecie jest taka moda - jak najszybciej ukończ i się pochwal. Ja wolę się spokojnie nacieszyć grą, w koncu czerpie z tego przyjemnosc, i nie są to (jak piszesz) wyścigi. :)
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: Uncharted Drake Fortune

Post1 cze 2008, o 08:26

To zależy czy grasz na jakis czas i na przykład kupujesz jedną grę na 2 miesiące czy grasz częściej. Jak kupujesz rzadko to przecież możesz uncharted materować, ale fakt faktem że naughty dog mogło przygotować więcej poziomów.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Uncharted Drake Fortune

Post2 sie 2008, o 19:43

22 sierpnia mają pojawić się Trofea do Uncharted w formie patcha - coś mi się wydaje, że ludzie zaczną masowo powracać do tego tytułu...

Ja dopiero niedawno pierwszy raz go ukończyłem i jest to dla mnie drugi po MGS 4 exclusive na PS3, który po prostu trzeba sprawdzić. Produkcja Naughty Dog czerpie trochę z innych tytułów (Gears of War, Prince of Persia...), ale dodaje też dużo od siebie i na pewno daje się odczuć inwencja Naughty Dog w developingu. Gra ma klimat, który się czuje w eksplorowaniu dżungli, podziemi, czy przeszukiwaniu wielkiego U-Boota.

Co mi się najmniej podobało, to coraz większe nastawienie na akcję "im dalej w las", a lekkim niewypałem dla mnie były potwory, które pojawiają się pod koniec gry. Sprawiły, że po prostu według mnie dotychczasowy klimat nieznanej przygody w stylu Tomb Raidera trochę zanikł, a szkoda...

Polecam, chociaż całość mogłaby być dłuższa - 7-8h na przejście to nie jest zbyt zadowalająca liczba jak na taki tytuł...
Offline

binio

bywalec

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 1 maja 2008, o 16:44

Re: Uncharted Drake Fortune

Post2 sie 2008, o 22:04

na temat uncharted powiedziano już wiele

miałem okazję zaliczyć ten tytuł
fakt pierwsze wrażenie jest mocne choć nie tak mocne jak przeżyłem w przypadku crysis
a wcześniej gears of war

nie da sie ukryć że należy do czołówki majstrów graficznych
chyba najładniejsza gierka na ps3 z cała pewnością

co do gameplayu hmmm jak ładna jest graficzka tak beznadziejny gameplay
coś próbowali ze sterowaniem ale topór (może to przez beznadziejny pad od ps3 takie wrażenie)
nie da się ukryć że to tytuł na jeden raz

czy wróciłbym kiedykolwiek do tego tytułu?
raczej nie to liniowiec krótkometrażowy

jako exclusiw na ps3 obowiązkowy bo i tak nic innego ciekawego nie ma
teraz mgs4 też go zjem tylko kwestia czasu
ale wiem jedno dla praktycznie jednej gry nie watro inwestować w ps3
mowa o mgs4 bo uncharted to tylko średniak
Offline
Avatar użytkownika

Marlon

wyjadacz

  • Posty: 178
  • Dołączył(a): 19 paź 2004, o 22:47
  • Lokalizacja: z daleka :)

Re: Uncharted Drake Fortune

Post2 sie 2008, o 22:39

binio mówisz że sterowanie w uncharted jest źle zrobione? Przeciez to niemal 100% kopia tego z gears of war, którego wychwalasz pod niebiosa :roll: coś gubisz sie w zeznaniach :cfaniak:
Offline

binio

bywalec

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 1 maja 2008, o 16:44

Re: Uncharted Drake Fortune

Post3 sie 2008, o 00:28

Marlon właśnie o to mi chodzi że to kopia mniej udana
jest kilka tytułów ze sterowaniem rodem z gears'ów
ale uncharted jest jednym z najsłabszych dlatego zaznaczyłem że to może wina pada
bo wszyscy wiemy jakim niedorobionym "wolantem" jest sixaxis

szczerze powiedziawszy nie leży mi ten pad niby podobny kształtem do starego palcołamnego duala ale daleko ma do niego
ja mam wrażenie że nie reaguje właściwie tu to mistrzostwo należy do lair beznadziejna gra a sterowanie o pomstę do nieba
jest tego znacznie więcej a do tego dołożyć zacinki przy ładowaniach sekwencyjnych mam wrażenie że ps3 to nie konsola
na xbox360 takie rzeczy po prostu nie mają miejsca nawet przy doładowywaniach odległych tekstur gra się nie zacina
no i gearsowe sterowanie na x'owym padzie rewelacja

ps:
grałem w dark sector na padzie x'owym i ps3 ten sam tytuł niby to samo sterowanie a jakże inne
sixaxis to nieudana próba przeniesienia duala w nową genegację a prawda jest taka że dual go zabija
pad z xbox360 jest ponad jego zasięgiem (wielogodzinne rozgrywki szybko przekonują o wyższości tego pada nad padami konkurencji)

właśnie to miałem na myśli przytaczając zdanie o sterowaniu w uncharted Marlon ufff
(nie rozumiem dlaczego ludzie nie interpretują właściwie tekstu i okazują tak mało zrozumienia,ta łopatologia już wykańcza)
Offline

binio

bywalec

  • Posty: 29
  • Dołączył(a): 1 maja 2008, o 16:44

Re: Uncharted Drake Fortune

Post3 sie 2008, o 00:31

ps:

no chyba że chodzi o licznik Marlon :spoko:
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Uncharted Drake Fortune

Post17 sie 2008, o 14:51

A ja ukończyłem grę już trzeci raz, a już dawno mi się nie zdarzyło, bym tyle razy z rzędu zaliczył jakiś tytuł. Oczywiście świetnym motywatorem były Trofea, ale muszę powiedzieć że wcale nie zmuszałem się do gry, a z wielką chęcią odkrywałem kolejne etapy ponownie. Dla mnie to na dłuższy czas koniec zabawy z Uncharted, teraz tylko czekać na kontynuację i mam nadzieję, że będzie ona przede wszystkim dłuższa :chytry: .
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: Uncharted Drake Fortune

Post18 sie 2008, o 09:57

Ja nie pamiętam już kiedy ukończyłbym coś przynajmniej dwukrotnie, a tu nawet trzykrotnie :) Nie wiem skąd te chęci, grałem w uncharted i jest to na tyle liniowe że nie chciałoby mi sie chyba przechodzić po raz drugi nawet, a przynajmniej nie w krótkim odstępie czasu między jednym a drugim podejściem :sweetdrop:
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Uncharted Drake Fortune

Post18 sie 2008, o 10:04

Mario napisał(a):Ja nie pamiętam już kiedy ukończyłbym coś przynajmniej dwukrotnie, a tu nawet trzykrotnie :) Nie wiem skąd te chęci, grałem w uncharted i jest to na tyle liniowe że nie chciałoby mi sie chyba przechodzić po raz drugi nawet, a przynajmniej nie w krótkim odstępie czasu między jednym a drugim podejściem :sweetdrop:

Sam nie wiem, to tak jak z Gears of War - gra jest maksymalnie liniowa, a mimo to swego czasu ukończyłem ją dwa-trzy razy. Choć z tego dwa razy to był co-op, więc to zupełnie inne wrażenia :D . A w Uncharted swoje zrobiły też chyba świetne filmiki - jestem entuzjastą gier, w których z przyjemnością ogląda się scenki przerywnikowe, a w Uncharted grałem wiele razy właśnie przede wszystkim po to, żeby zobaczyć kolejną scenkę :sweetdrop: .
Offline
Avatar użytkownika

cycek

wymiatacz

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 08:57

Re: Uncharted Drake Fortune

Post18 sie 2008, o 11:57

Gow to troche inna para kaloszy. Tam był świetny coop i ludzie dla niego zaliczali ten tytuł po 5 razy :D
Poprzednia strona

Powrót do PlayStation 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron