Teraz jest 29 mar 2024, o 00:40


Metal Gear Solid 4

Trzecia generacja w Sony i wszystko co jej dotyczy. Spieramy się na temat ekskluzywnych gier na PlayStation 3.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: Metal Gear Solid 4

Post1 cze 2008, o 08:18

Wcześniej rozmawialiśmy o nocie OPM i o tym, żeby poczekać na inne oceny, jako bardziej obiektywne. Proszę bardzo, eurogamer dał "tylko" 8/10. Czyżby MGS4 jednak nie był tak dobry?
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

PS2 BUTCHER

wymiatacz

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 14 sty 2006, o 12:39
  • Lokalizacja: Gdańsk

Re: Metal Gear Solid 4

Post1 cze 2008, o 13:19

No Eurogamer może nie ocenił MGS4 za wysoko, ale praktycznie ocena każdego innego serwisu oscyluje w okolicach 10/10, a niektóre już dały 10/10 podejrzewam, że 100 % słusznie o odróżnieniu od GTA4, które na pewno na tak wysoką ocenę nie zasługuje ... ale jeśli chodzi o GTA 4 to moja opinia.
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: Metal Gear Solid 4

Post6 cze 2008, o 14:27

Przeklejam z serwisu:

12:15 | W połowie maja donosiliśmy Wam o pierwszej na świecie recenzji Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots, którą zamieścił magazyn PSM3. Wlepił on oczekiwaną przez fanów notę 10/10, więc wszyscy byli zadowoleni. Teraz jednak pojawiają się już pierwsze recenzje, które nie są tak przychylne najnowszemu dziełu Hideo Kojimy.

Pierwszy uderzył magazyn Edge, który ocenił MGS4 na 8/10 (skan ostatniej strony recenzji możecie przejrzeć w galerii). Chwilę potem swój werdykt zamieścił także ceniony brytyjski serwis Eurogamer, który również był dość krytyczny dla tworu Kojimy. ?MGS4 to największy Metal Gear, w jakiego można zagrać, ale czy zarazem najlepszy? Chyba nie.? ? podsumował recenzent. Narzekał na pokręconą historię, w której mało kto się tak naprawdę połapie, wiele przestarzałych aspektów rozgrywki, słaby drugi rozdział gry oraz bardzo długi i tak naprawdę nudny epilog.

Obrazek

Burza w sieci rozpętała się na dobre. Pojawili się nawet tacy, którzy zaczęli wątpić, że redaktorzy Edge i Eurogamera bazowali na finalnych kopiach MGS4. Oliwy do ognia dolał jeden z pracowników brytyjskiego serwisu PSX Extreme, który stwierdził, że Konami jeszcze nie rozsyła kopii najnowszej odsłony Metal Gear Solid przeznaczonych do recenzji. Dzisiaj jednak zamieszczono sprostowanie, w którym redakcja PSX Extreme ze wszystkiego się wycofała ? stwierdzono, że słowa zostały przekręcone, bo serwis nigdy nie odnosił się do innych recenzji; stwierdził jedynie, że sam nie otrzymał jeszcze finalnej wersji MGS4 do recenzji.

Całe to zamieszanie bardzo nas zaskakuje. Czy w dzisiejszym świecie recenzent nie może już mieć prawa do własnej opinii? Czy pozycja pokroju MGS4 jeszcze przed wydaniem ma otrzymywać 10/10 za sam tytuł? Jako ciekawostkę warto podać fakt, że Edge i Eurogamer trzecią część Metala swego czasu... także oceniły na 8/10.

Obrazek

Jeśli jesteście ciekawi innych ocen MGS4 wystawionych do tej pory, poniżej zamieszczamy wszystkie dotychczas potwierdzone noty z całego świata:

* Brytyjski OPM 10/10
* Amerykański OPM 5/5
* Włoski OPM 10/10
* Holenderski OPM 96/100
* Włoski PSM 10/10
* Eurogamer 8/10
* Gamemaster 97/100
* Szwedzki LEVEL#26 9.7/10
* GamePro 5/5
* Belgijski Chief 9.7/10
* Holenderski Power Unlimited 90/100
* Hobby Consolas 9.6/10
* Hiszpański Meristation 10/10
* Edge 8/10
* Playfrance 9.5/10
* Francuski Jeuxvideo Magazine 18/20
* HardGame2 9/10
* Brytyjski PSM3 95/100

Obrazek

Odbiegając trochę na koniec od tematu, musimy napomknąć jeszcze o pewnej kontrowersyjnej sprawie, a mianowicie długości filmików w MGS4. Jak wiadomo, już w przypadku poprzednich odsłon przygód Snake?a był to bardzo kontrowersyjny czynnik, a wygląda na to, że i tym razem będzie podobnie. Co jednak ciekawe, koncern Konami podobno zakazał zdradzać recenzentom informacji na temat długości cut-scenek oraz instalacji gry na dysku twardym PS3 ? tak przynajmniej twierdzi redakcja bloga MTV Multiplayer, która dowiedziała się tego od dwóch recenzentów pragnących zachować anonimowość.

Jak jednak można było się spodziewać, nie trzeba było czekać na pierwsze przecieki. Według tego, co można zobaczyć na tylnej okładce gry (patrz poniżej), której zdjęcie pojawiło się w Internecie, czwarty Metal wymaga minimum 4,6 GB wolnego miejsca na twardym dysku PS3. To naprawdę sporo, choć mówi się, że Kojima przygotował coś specjalnego na czas instalacji, byśmy nie nudzili się podczas tego żmudnego procesu.

Obrazek

Dużo większą burzę wywołała informacja na temat długości cut-scenek. Pojawiły się spekulacje mówiące, że w grze jest naprawdę dużo filmików przerywnikowych, a niektóre z nich trwają nawet... 90 minut (mowa najprawdopodobniej o epilogu). 90 MINUT! Niedługo po wycieku tej plotki postanowił ustosunkować się do niej serwis GamePro, którego redactor ? Sid Shuman ? ukończył już Guns of the Patriots dwa razy i właśnie pisze recenzję na swoją stronę. Stwierdził on, że mówienie o 90-minutowych filmikach to spore nadużycie. Według niego MGS4 posiada wprawdzie kilka długich cut-scenek, podobnie zresztą jak poprzednie części serii, ale nie posiada filmiku trwającego 90 minut. Od momentu opublikowania tego oświadczenia mówi się już o jednym, 45-mitowej scence, choć dalej nie wiadomo ile w tym prawdy. W każdym razie wszystkie filmiki razem wzięte trwają podobno około... 9 godzin (a przejście całej gry zabiera ok. 30 godzin).

Wygląda na to, że trzeba będzie przygotować sobie spory prowiant przed seansem... Premiera pełnej wersji MGS4 zaplanowana jest na 12 czerwca. [Ski]
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: Metal Gear Solid 4

Post6 cze 2008, o 14:29

Na pewno można się ciezyć z tego, że gra będzie długa. 30 godzin to nie w kij dmuchał przy grach 6-7 godzinnych z jakimi mamy do czynienia obecnie.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: Metal Gear Solid 4

Post7 cze 2008, o 15:14

Ja nie mogę spać po nocach i ilczę dni do wyjścia Metal Gear Solid 4, to dla gier takich jak ta kupiłem PS3 :P
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: Metal Gear Solid 4

Post11 cze 2008, o 16:01

Już jutro premiera :). Ciekawe czy będzie można kupić ten tytuł bez problemu już jutro w naszych polskich sklepach...
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: Metal Gear Solid 4

Post17 cze 2008, o 11:02

OD MODERACJI: deepcry, jak możesz tak spoilować? Psujesz zabawę tym, którzy jeszcze nie grali. Na razie dostajesz ostrzeżenie - nie rób tego więcej. Pokasowane zostały spoilery z twojej wypowiedzi.

Już przeszedłem! :)

Gra troszkę w innym stylu od poprzednich, na początku taka sobie, im dalej tym lepiej!
W 3 akcie ciach

Chociaż gra momentami rozczarowuje, to jako całość jest extra!
Baaaardzo długie cut-sceny renderowane w real time.
Fabuła genialna, im dalej tym bardziej scenarzyści się rozkręcali i tym bardziej zaskakiwali (pozytywnie) pomysłami.

ciach

Gra na ok. 10h z cutscenkami + tryb multiplayer, gorąco polecam wszystkim, musicie ją mieć!

Ciekawe kiedy się pojawi recenzja gry na onlygames, coś się redaktorzy obijają :P
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: Metal Gear Solid 4

Post19 cze 2008, o 11:47

Nikt się nie wypowie na temat nowego MGS4?
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: Metal Gear Solid 4

Post19 cze 2008, o 13:01

deepcry napisał(a):
Gra na ok. 10h z cutscenkami + tryb multiplayer, gorąco polecam wszystkim, musicie ją mieć!


Tylko na 10 godzin :shock: Tu mnie zszokowałeś. Ja jeszcze nie grałem, ale wszędzie czytałem że to jest jakieś 30h (włącznie z cutscenami). Mówisz o efektywnym czasie gry czy łącznym z filmikami?
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: Metal Gear Solid 4

Post19 cze 2008, o 14:11

W sumie to czasu nie mierzyłem, ale wydaje mi się, że przeszedłem ją w 10 w porywach do 12h (oglądając cutscenki).
30 odpada!
...no chyba, że przeszedłem ją za szybko, bo w sumie tylko parłem do przodu, aby szybciej przejść i zobaczyć co będzie dalej :P
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Metal Gear Solid 4

Post20 cze 2008, o 12:03

:shock: Nieźle mnie zszokowałeś. Zaledwie 12 godzin? Nieee, to nie może być prawda :D. Myślałem, że może chodzi ci bez filmików, ale z filmikami :shock: ? Stary, nie załamuj narodu który czeka żeby w to zagrać ;). Dla mnie to trochę dziwne, że Kojima mógłby wszystko zamknąć w tak krótkim czasie...
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: Metal Gear Solid 4

Post20 cze 2008, o 18:14

12h to przecież wcale nie jest tak mało :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PlayStation 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron