Teraz jest 29 mar 2024, o 10:42


Metal Gear Solid 4

Trzecia generacja w Sony i wszystko co jej dotyczy. Spieramy się na temat ekskluzywnych gier na PlayStation 3.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Metal Gear Solid 4

Post21 cze 2008, o 21:01

deepcry - sorry, ale aż dziwne że nikt Cię jeszcze nie ukrzyżował za te spoilery dotyczące lokacji, w jakich się znajdziemy i z kim będziemy walczyć :P . Dobrze, że darowałem sobie czytanie tego posta przed zagraniem, bo popsułbym sobie zabawę, tak jak być może popsułeś ją innym osobom:/...

Właśnie jestem po ukończeniu MGS 4 - poziom trudności Solid Normal, czas: 18h 49min, oczywiście z oglądaniem wszelkich możliwych filmików. I powiem Wam, że nie ma takiej możliwości, żeby przejść tą grę za pierwszym razem w czasie 10 godzin bez przepuszczania cutscenek. Wiem, że wiele osób zaczyna grę na poziomie Hard i "schodzi" im spokojnie powyżej 20h na przejście.

Jeśli chodzi o proporcje film/gra, to można powiedzieć że na gameplay idzie mniej więcej połowa czasu spędzonego przed konsolą. Mi to nie przeszkadzało, ale z pewnością znajdą się i osoby, które będą narzekać na ten element. Na pewno jednak reżyseria tych filmików wynagradza wszystko - tak świetnie opracowanych cutscenek nie widziałem jeszcze w żadnej innej grze! Ogląda się to z prawdziwą przyjemnością, choć wiadomo że gra jako całość jest skierowana szczególnie do osób zaznajomionych z serią - nowicjusze nie wyłapią wielu smaczków, jakie tutaj znajdziemy.

Długo można pisać o tym tytule, ale na to przyjdzie już czas przy okazji pełnoprawnej recenzji, którą znajdziecie na dniach w serwisie. Byłaby już wcześniej, gdyby nie strajk poczty, przez który gra dotarła później niż oczekiwałem:/...


deepcry napisał(a):W sumie to czasu nie mierzyłem, ale wydaje mi się, że przeszedłem ją w 10 w porywach do 12h (oglądając cutscenki).
30 odpada!

Czasu nie musisz mierzyć, bo robi to za Ciebie gra :P . 30 godzin to faktycznie trochę zawyżony czas gry, a raczej górna jego granica - rozsądnie za "średnią" można przyjąć jednak te 20h...
Offline
Avatar użytkownika

grzesiek

początkujący

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 4 paź 2006, o 20:45
  • Lokalizacja: z gry video

Re: Metal Gear Solid 4

Post22 cze 2008, o 12:10

Ja za pierwszym razem przeszedłem MGS4 w 28 godzin. Nie ma takiej możliwości żeby z cut scenkami przejść ją w 10 godzin. Zresztą każdy gra inaczej. Ja się lubię rozkoszować grą, zaglądam w każdy zakamarek, próbuję przejść dany fragment na różne sposoby. Pewnie w stealth camo i bez oglądania filmików, da się przebiec przez grę w kilka godzin. Ja na pewno będę chciał zdobyć emblem Big Boss gdzie trzeba przejść grę po cichu w 5 godzin.

A moja opinia o MGS4? Arcydzieło! Ogromna grywalność i replayabity (chyba tak się jakoś to nazywa?), fantastyczne cut-scenki, bardzo dojrzała fabuła i oprawa graficzna która budzi respekt. Mnóstwo tu momentów które zapierają dech. Nie ma tu nudy bo każdy akt jest inny (3 to totalne zaskoczenie dla fanów) i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Ciężko pisać o tej grze bez walenia spojlerami. Akt numer 4 i 5 to coś niesamowitego i wielkie przeżycie. Finałowa walka zachwyca totalnie. A końcowy filmik... Kumpel który lubi tylko jedynkę i twierdził cały czas że kolejne MGSy powstają tylko dla kasy, obejrzał u mnie finałową walkę i tak go wgięło że teraz codziennie przychodzi i ogląda ten fragment. Prosił też czy może sobie przejść całą grę :)

MGS4 ma mnóstwo plusów i kilka drobnych minusów. Plusy już wymieniłem, z minusów najbardziej wkurza instalacja przy każdym akcie za każdym razem jak grasz. Jakby nie można było zachować na dysku wszystkich plików które zainstalowałeś. Irytuje też brak opcji "Theater" żeby sobie oglądać wybrane cut scenki (a jest co oglądać). No i jeszcze bym dorzucić bezsensowny respawning wrogów. Nienawidzę takich akcji w grach, a niestety to norma (zwłaszcza w strzelankach FPS).

Pięknie o MGS4 napisał recenzent w "Dzienniku" (tym tzw. niebieskim). Oto cytat:

Taktyczna, szpiegowska gra akcji okazała się, ku zaskoczeniu weteranów serii, gorzkim requiem dla upokorzonego bohatera. Nostalgiczną, zadziwiająco intymną balladą o przemijaniu.

Gdybym miał ocenić MGS4 to bez wahania 10/10 i gra roku. Bo nie sądzę że coś mnie jeszcze w tym roku tak zachwyci. Wspaniała, dojrzała i przejmująca gra.
Gram więc jestem
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: Metal Gear Solid 4

Post22 cze 2008, o 13:42

Za spojlery w mojej wypowiedzi przepraszam, nie wiedziałem, że to forum nie akceptuje tego typu wypowiedzi.

P.S.
Chyba czas na rozbudowanie regulaminu ;)
Offline

Maras

wyjadacz

  • Posty: 117
  • Dołączył(a): 9 gru 2004, o 21:35

Re: Metal Gear Solid 4

Post24 cze 2008, o 09:16

deepcry - imo nie trzeba rozbudowywac regulaminu, czysta przyzwoitość powinna ci kazać nie walić spoilerami. Pomyśl, że do ciebie by właśnie leciał pocztą mgs4, a ja bym ci wyłożył jak ta gra się kończy, albo jej najlepsze momenty. Nie wkurzyłbyś się?

Co do gry to również twierdzę, że będzie to gra roku. Kojima dokonał niemożliwego, stworzył grę, która zmiata wszystko, co do tej pory wyszło na nextgenach. Instalacja rzeczywiście irytuje, już wolałbym żeby odbyło się to raz na samym początku to bym sobie w tym czasie coś innego porobił i przyszedł po zakończeniu procesu. A tak chcąc nie chcąc trzeba siedzieć i czekać te trzy minuty po każdym rozdziale. Z minusów wymieniłbym też loadingi, szkoda że nie udało się kojima productions stworzyć całego wielkiego świata bez loadingów. To jednak tylko neiwielkie rysy na diamencie. Cała gra to arcydzieło, tak dobrze nie bawiłem się od czasów jedynki, która była w swoim czasie przełomem, czymś niesamowitym i niepowtarzalnym. MGS4 może przełomem nie jest ale i tak zasługuje na najwyższe oceny.
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: Metal Gear Solid 4

Post25 cze 2008, o 11:04

Pewnie!
Przeszedłem grę na normal, a w ciąż mi się chcę w nią grać i przechodzić jeszcze raz.

Szkoda tylko, że snake się tak postarzał. Gra się zwinnym staruchem, który czasami nie daje rady :P
Jakoś wolałem grać zwinnym, młodym snakiem.
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: Metal Gear Solid 4

Post25 cze 2008, o 11:49

deepcry napisał(a):Gra na ok. 10h z cutscenkami + tryb multiplayer, gorąco polecam wszystkim, musicie ją mieć!

Ciekawe kiedy się pojawi recenzja gry na onlygames, coś się redaktorzy obijają :P


deepcry - jednego jestem pewien: nie przeszedłeś tego tytułu w 10 godzin. Sam jestem właśnie po zakończeniu i licznik wskazał mi ponad 21h. W ogóle dziwne wydaje mi się to, że nie wiesz w ile dokładnie przeszedłeś MGS4, skoro na koniec (i przy każdym sejwie) można zobaczyć dokładny czas przejścia.

Co do recenzji, pojawi się na dniach. Sami też chcieliśmy nacieszyć się tym tytułem i ułożyć sobie w głowie to, co zobaczyliśmy. Czasami lepiej zrobić tak niż wystawiać pochopny werdykt.
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: Metal Gear Solid 4

Post25 cze 2008, o 17:15

Może tak mi się ta gra spodobała, że zatraciłem wyczucie czasu. :P
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: Metal Gear Solid 4

Post29 cze 2008, o 13:06

Stealh kosztuje 5000000! Czasami jak są niższe ceny w sklepie to 4000000.
Przecież to niemożliwe uzbierać taką sumkę! Chyba z 50x trzeba by było grę przejść!
Macie na to jakąś inną metodę?

Do czego służy super bandana? :P
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: Metal Gear Solid 4

Post5 lip 2008, o 10:25

Nie wiem jak Wy, ale ja postanowiłem przejść trzy poprzednie części, a potem jeszcze raz czwartą :). Jedynka już za mną, trójka in progress :). Nie wiem kiedy to pokończe, ale wiem jedno - warto!! :soczek: :D

deepcry - i jak, udało ci sie kupic stealth :)? Hmm podałeś że kosztuje 4mln punktow - ja po przejsciu gry mialem chyba cos koło 1 mln o ile sie nie myle? Wiec uzbierac się da ;)
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Metal Gear Solid 4

Post5 lip 2008, o 12:10

deepcry napisał(a):Stealh kosztuje 5000000! Czasami jak są niższe ceny w sklepie to 4000000.
Przecież to niemożliwe uzbierać taką sumkę! Chyba z 50x trzeba by było grę przejść!
Macie na to jakąś inną metodę?

W piątym akcie ceny w sklepiku zmniejszają się o połowę, a więc będziesz miał wtedy stealth już za 2500000DP :P . Poza tym bodajże w środy i niedziele (czasu realnego) są dodatkowe, mniejsze zniżki - nie wiem czy one się kumulują (na przykład czy grając w niedzielę w piąty akt jest zniżka dajmy na to 75%), ale warto spróbować :) . Na pewno nie warto przepłacać i wydawać te 5 milionów.
Offline

deepcry

bywalec

  • Posty: 34
  • Dołączył(a): 7 cze 2008, o 15:12

Re: Metal Gear Solid 4

Post6 lip 2008, o 11:34

deepcry - i jak, udało ci sie kupic stealth :)? Hmm podałeś że kosztuje 4mln punktow - ja po przejsciu gry mialem chyba cos koło 1 mln o ile sie nie myle? Wiec uzbierac się da ;)


Miałeś 100 000 DP a nie milion, uwierz mi :)
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Re: Metal Gear Solid 4

Post6 lip 2008, o 11:37

Samo 100.000 DP można uzbierać za SPOILERwpisanie poprawnego kodu na Shadow Moses, kiedy Otacon Cię o to prosiKONIEC SPOILERA. Myślę więc, że tyle punktów na koniec gry to jednak "trochę" mało :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PlayStation 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron