Teraz jest 29 mar 2024, o 16:20


PlayStation 3

Trzecia generacja w Sony i wszystko co jej dotyczy. Spieramy się na temat ekskluzywnych gier na PlayStation 3.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Tokar

aktywny

  • Posty: 73
  • Dołączył(a): 31 gru 2004, o 14:47

Post18 mar 2006, o 12:29

mam tylko nadzieje ze nie bedzie żadnych problemów z zaopatrzeniem i z usterkami. czekam czekam i jeszce raz czekam :). Mam nadzieje ze do konca roku uda mi sie odłożyć troche kasy na ten sprzęcik. :D
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post18 mar 2006, o 15:23

Fajny prezent na moje urodziny (10 listopada) hłe hłe:). A tak serio słyszałem że koszt wyprodukowania PS3 wynosi 800 dolców:(. To chyba przesądza cene PS3, bo nawet jeżeli PS3 kosztowałby 400 $ i sprzedało się w 10 mln egz. do 2007, to byłby nokaut dla Sony
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post18 mar 2006, o 17:08

YoW napisał(a):(...) A tak serio słyszałem że koszt wyprodukowania PS3 wynosi 800 dolców:(. (...)

Taaa, a ja to słyszałem, że taki jeden to Elvisa w sklepie nocnym widział...

IMHO:
Raczej bzdurka, nie wierzę. Po prostu za drogie koszty produkcji. Detaliczny odbiorca nie da tyle za konsolkę, a firma też ma swoje limity dopłat. Nie zgodziliby się na aż takie straty wstępne.
Ale z drugiej strony ponoć koniec świata idzie (wystarczy włączyć MTV...) więc wszystko jest możliwe...
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

tekken

wyjadacz

  • Posty: 158
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 00:31

Post25 mar 2006, o 20:31

GDC 2006

Kilkanascie screeny. Prosze bardzo - http://boardsus.playstation.com/playsta ... .id=308313
Obrazek

Gość

Post23 lip 2006, o 09:42

boshe, nie no na faktach, ty Tekken tylko na linkach jedziesz :lol: :lol: To troche niepoważne nie sadzisz??
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post17 lis 2006, o 15:20

No i niestety. Ludzie znowu pobiegli tłumami do sklepów (tym razem w USA). Dla mnie niestety, bo liczyłem że może Sony obniży cenę jak konsola będzie się średnio sprzedawała. Ale już chyba nie ma co się oszukiwać :x to może i jest wysoka cena DLA NAS, ale dla ludzi pracujących w normalnych krajach- nie. A wy co zamierzacie? Też tak pobiegniecie do sklepów jak tylko PS3 będzie w Europie?
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post25 sty 2007, o 16:16

Sony wreszcie rzuciło jakieś konkretne detale na temat premiery PS3 w Europie, opierając się na newsie z onlygames.pl co nieco pozwolę sobie skomentować :wink: ...

onlygames.pl napisał(a):PS3 wyląduje w Europie 23 marca i będzie kosztowało 425 funtów brytyjskich - za tę droższą, 60GB-ową wersję. Na start gotowych będzie ponad 30 tytułów.

UPDATE: Sony Poland oficjalnie potwierdziło cenę PS3 na Polskę. "W Polsce cena PLAYSTATION 3 w kolorze czarnym (z dyskiem 60 GB) wyniesie 2399 pln." Tak więc wszystko wyjaśniło się także i u nas.

No tak, większość osób i tak spodziewała się wyższej ceny, więc w sumie można by się cieszyć. Dobrze też, że cena w Polsce będzie "europejska". Wprawdzie po dobrej premierze PSP w Polsce można było się tego spodziewać, ale jakaś niepewność pozostawała :wink: .

Mimo wszystko jednak w konfrontacji z ok. 1400zł za Xboxa 360 w wersji Premium, Sony może mieć po prostu ciężko... Wiem, w cenę wliczane są wysokie koszta produkcji, ale konsumentów interesować to nie będzie i jeśli cena będzie za wysoka, to po prostu na konsolę (przynajmniej na razie) się nie zdecydują.

onlygames.pl napisał(a):Co jednak dziwne, na starcie dostępne będą tylko konsole z 60GB dyskiem twardym. Wersja 20GB opuści launch, ale ma zostać wypuszczona w najbliższych miesiącach, w zależności od popytu, jak oświadcza Sony.

Posunięcie bardzo "na minus", jest bardzo dużo osób które w ogóle nie brały pod uwagę wersji z 60GB dyskiem twardym. Nie każdy chce po prostu płacić za coś, co nie będzie mu w 100% potrzebne, a jak widać Sony na początku będzie to utrudniać...

onlygames.pl napisał(a):W całej Europie na dzień premiery ma być dostępnych (1) milion konsol.

No i kolejna rzecz, która jest dla mnie nieporozumieniem. Więc po to czekaliśmy tyle miesięcy na opóźnioną premierę, żeby Europa i tak dostała zbyt małą ilość konsol? Bo chyba nikt nie sądzi że 1 milion na Stary Kontynent to optymalna liczba... Osobiście spodziewałem się co najmniej dwu, lub trzykrotnie większej ilości, a tu taka wtopa... No nic, Sony Europe będzie miało powody do chwalenia się, że "wszystkie egzemplarze zostały szybko wyprzedane" - szkoda tylko, że było ich mało :roll: ...

onlygames.pl napisał(a):Japoński gigant donosi ponadto, że na launch gotowych będzie ponad 30 gier, chociaż włączają się w to zarówno normalne, pudełkowe wersje (28), jak i tytuły dostępne na PlayStation Store do pobrania (8). Trzeba jeszcze zaznaczyć jedno - "launch" nie oznacza dokładnego dnia premiery, czyli 23 marca, ale kilka dni wokół niego. Nie zdziwcie się więc, jeśli te kilkadziesiąt potwierdzonych tytułów stanie się dostępnye np. na początku kwietnia.

Liczba dobra, ale jeśli mówi się o kilkudniowych opóźnieniach niektórych tytułów, to nie zdziwiłbym się, jakby z tych 30 gier zrobiło się kilkanaście na dzień premiery :roll: ...

Jeśli chodzi o same tytuły, to nie ma tu zbyt wielu produkcji, które mogłyby zainteresować posiadacza Xboxa 360... Osobiście interesowałoby mnie tylko Motorstorm, Resistance i może nowa Formuła 1 od Sony (to chyba bardziej przez wzgląd na oprawę i świetnie wyglądające trailery)... To też tylko mocne tytuły, żadne tam killery, bez których nie mógłbym sie obyć :roll: ... Reszta mnie nie interesuje, albo jest lub będzie dostępna na 360'tce (nawet Virtua Fighter 5, który okazal się tylko czasowym exclusive'em dla Sony, a mógł być najlepszym eskluzywnym launch-title'em dla PS3...).

Odpowiadając na twoje pytanie Mario:
Mario napisał(a):A wy co zamierzacie? Też tak pobiegniecie do sklepów jak tylko PS3 będzie w Europie?

Ja na pewno tak nie zrobię :) . Pomijam już nawet cenę, ale line-up tytułów mnie nie przekonuje. Na PS3 trzeba będzie jeszcze poczekać, aż powychodzą na ten sprzęt naprawdę świetne tytuły - kupowanie 360'tki na starcie też moim zdaniem średnio się opłacało, a przecież już po kilku miesiącach sytuacja zdecydowanie się poprawiała - myślę że podobnie powinno być z konsolą od Sony.
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post25 sty 2007, o 17:31

Sarge w zasadzie wszystko ładnie ujął powyżej. Nic dodać nic ująć, no może bym tylko więcej fucków rzucił w stronę kołków z sony cee.
Panowie: LET THE GAME BEGIN!!!
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post2 mar 2007, o 22:31

onlygames.pl napisał(a):Porozumienie Sony z Immersion
[PS3] Po wielu miesiącach procesowania się Sony z firmą Immersion (ta ostatnia zarzucała japońskiemu gigantowi bezprawne wykorzystywanie patentu wibracji w Dual Shockach, za co zresztą dostała spore odszkodowanie), obie strony doszły wreszcie do porozumienia. Choć oficjalnie mówi się o "produktach z rodziny PlayStation", wszyscy spodziewają się, że wibracje w Sixaxisach wkrótce staną się faktem.

Nie wiadomo jeszcze w jakiej formie (czy będzie to jakaś przystawka do pada, czy też jak w przypadku starszych Duali - wszystko wbudowane wewnątrz kontrolera), ale umowa na mocy której Immersion dostanie skromne 22,5 miliona dolarów jest prosta - od teraz Sony ma pełne prawo do wykorzystania patentów firmy Immersion.

Oczywiście nie obyło się bez standardowych wymian uprzejmości. "Nasze biznesowe prozumienie z Sony Computer Entertainment ma na celu umożliwienie zaawansowanej możliwości wibracji w produktach z rodziny PlayStation" - mówi Victor Viegas (CEO w Immersion). "Jesteśmy szczęśliwi, że możemy dostarczyć naszą technologię dla tak znanego giganta konsolowego".

Z kolei reprezentant Sony stwierdził, iż "podpisanie umowy z Immersion otwiera przed nami nowe możliwości. Będziemy blisko z nimi współpracować, by jak najlepiej wykorzystać ich techonologię w produktach rodziny PlayStation". [Ski]


A więc jednak Sony jak chce, to potrafi się dogadać. Tylko czemu tak późno :P ?
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post9 mar 2007, o 12:04

bo wcześniej szkoda było kasy :). Ot co!
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post9 mar 2007, o 23:34

Tiaaa, nagle cudem wibracje i sensory odpowiadające za wychylenia mogą ze sobą współpracują, "nie gryzą się" i w ogóle pokój na świecie ;). Ech, ten marketing...

Co nie zmienia faktu, że jest to informacja jak najbardziej pozytywna.
Offline

dzieciol

początkujący

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 21 lut 2007, o 14:42

Post12 mar 2007, o 11:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do PlayStation 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron