Teraz jest 28 mar 2024, o 21:15


Problemy z napędem

Wszystko co związane z konsolowym oraz komputerowym sprzętem i akcesoriami.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Mic

początkujący

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): 31 gru 2006, o 23:07
  • Lokalizacja: Poznan

Problemy z napędem

Post21 sty 2007, o 15:27

Witam od pewnego czasu mam problemy z napędem w moim x boxie 360 mianowicie napęd czyta wszystko super ale gdy zwalnia płyte tzn czyta cos szybko i następuje zwolnienie to wtedy usłyszeć można dziwny dźwięk warkot kumpel mi mówi że silnik zwalnia a płyta sie obraca ślizga sie teraz wystepuje to dosć czesto nie na wszystkich płytach i nawet w czasie loadingu najczesciej na tych dvd co są czesto grane
Wczoraj z kumpelm graliśmy w Gears of War na System link i przez neta i u niego tez takie zjawisko występuje prosze o porady i opinie thx pozdr
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post23 sty 2007, o 02:14

Xbox 360 to bardzo awaryjna konsola i to jest niestety fakt. Sam zauważyłem, że moja nówka bez powodu (nie zmieniałem pozycji 360-tki podczas pracy) porysowała mi trochę (idealna rysa-kółka blisko środka) płytę Gears of War. Skandal po prostu, ale cóż zrobić - pozostaje tylko wymiana wadliwa konsoli. Ja się na razie na to nie decyduję, bo żadnych zauważalnych problemów póki co nie ma <odpukać>.

Obejrzyj, jak wyglądają Twoje płytki.
Offline

Mic

początkujący

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): 31 gru 2006, o 23:07
  • Lokalizacja: Poznan

Post23 sty 2007, o 04:10

Wymienić nie moge bo nie mam gwary mam przerobionego firmware 4.2 mam 22 gry orginały ale gram na kopiach wypalanych na nagrywarce pioneer
nie rysuje płyt tylko ten warkot
Offline
Avatar użytkownika

cycek

wymiatacz

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 08:57

Post23 sty 2007, o 13:49

heheh ta napewno 22 oryginałów masz :wink: . Ale nie obchodzi mnie to, nic nie bój :) . Postarajmy sie cos z tym zrobic. Po pierwsze sprawdz Xboxa 360 w drugiej pozycji (nie wiem jak grasz, z pionowo czy poziomo ustawioną konsolą), może bedzie lepiej.

Jak masz firmware 4.2 to pewnie masz wolniejszy odczyt na kopiach (dzieki temu konsola ciszej chodzi). Sprobuj jednak odpalic najpierw jakiegos oryginała, a potem bez wyłączania włóż kopie - dzieki temu pójdzie ona z normalną prędkością, tak jak oryginał. Może to pomoże, bo część gier ma problemy z tym wolniejszym odczytem na kopiach (chociaż z tego co do tej pory zauważyłem to co najwyżej loadingi są dłuższe w niektórych grach).

Zobacz może to pomoże...
Offline

Mic

początkujący

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): 31 gru 2006, o 23:07
  • Lokalizacja: Poznan

Post23 sty 2007, o 15:27

tak wiec mam firmware 4.2 a czyli kopie czyta szybko po włozeniu orginału a potem kopii czyta wolno
x box stoi w poziomie, pionowo tez warkot jest słyszalny
wszystko jest ok bo płytki czyta szybko nie rysuje ich tylko dzwięki jakie dochodzą przy tym są niepokojące u kumpla tez tak sie dzieje mamy je z 18.9.2006 tzn z tyłu konsoli pisze
Offline
Avatar użytkownika

Artix

wyjadacz

  • Posty: 108
  • Dołączył(a): 2 mar 2006, o 22:05
  • Lokalizacja: Poznań

Post23 sty 2007, o 21:35

Jeżeli absolutnie nic nie dzieje się z płytami, to wydaje mi się, że nie ma powodów do obaw.
Offline

Mic

początkujący

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): 31 gru 2006, o 23:07
  • Lokalizacja: Poznan

Post23 sty 2007, o 23:46

Zobaczymy co bedzie sie dalej działo czy padnie czy też nie
Offline
Avatar użytkownika

bandi

wyjadacz

  • Posty: 148
  • Dołączył(a): 12 wrz 2005, o 11:21
  • Lokalizacja: Wrocław

Post20 maja 2007, o 12:10

W moim egzemplarzu od nowości jest problem. Jak zapauzuję grę i dam wznowienie - np w PGR3 to mi nie doczytuje tekstur i wywala, że płyta jesty brudna - napęd w tym czasie szaleje :-)

Prawdopodobnie przed upływem gwarancji zgłoszę to do Microsoftu i zarządam usunięcia usterki oraz przedłużenia o kolejny rok gwarancji
Obrazek
Obrazek
Offline

Mic

początkujący

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): 31 gru 2006, o 23:07
  • Lokalizacja: Poznan

Post20 maja 2007, o 13:09

wiem co jest z moim napedem kumpel miał to samo wymienił docisk płyty od napedu i znikł problem płyta slizgała sie po talerzu teraz jest ok jak wróce do domu to zrobie to samo dam znac
Offline

Mic

początkujący

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): 31 gru 2006, o 23:07
  • Lokalizacja: Poznan

Post10 cze 2007, o 16:55

wymiana docisku nie pomogła chyba bede musiał wymienic laser albo cały czytnik mam pytanie czy jesli kupił bym jakis nowy naped np Benq to po wymianie firmware na moj bedzie taki naped działał? prosze o porady co mam robic
Offline
Avatar użytkownika

Maxer7000

guru

  • Posty: 1372
  • Dołączył(a): 6 lut 2018, o 15:10

Re: Problemy z napędem

Post10 lis 2022, o 17:49

Najlepiej iść do jakiegoś technika. On to powinien moim zdaniem naprawić. To jest doskonała opcja!!!
_____________________________
amazon w Poznaniu - Galeria

Powrót do Konsole stacjonarne i PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron