Teraz jest 28 mar 2024, o 18:21


PlayStation 2

Wszystko co związane z konsolowym oraz komputerowym sprzętem i akcesoriami.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Akoss

początkujący

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): 8 lis 2004, o 18:26
  • Lokalizacja: POLAND

PlayStation 2

Post8 lis 2004, o 18:28

Korci mnie od długiego czasu, aby przerobić swoją czarnule... Jaki jest najprostszy sposób ? Konieczne jest zainstalowanie chip'a (jeśli tak, to jaki polecacie i gdzie można kupić) ? Jeśli nie jest konieczny chip, to może starczy zmienić soft w czarnuli, jeśli tak, to skąd można pobrać takowe oprogramowanie ... ?

Z góry dzięki za odpowiedź :).
Offline
Avatar użytkownika

Vivi

początkujący

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): 21 paź 2004, o 15:20
  • Lokalizacja: Przasnysz

Post9 lis 2004, o 21:32

chip - najlepszy do nowych konsol ripper 3, zamiast chipa mozesz kupic plyte bootujaca, wszystko mozna zakupic na giedzie lub sklepach internetowych.
-kekika mikataka
-its your servant..... MY MASTAH!!!
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post10 lis 2004, o 00:28

temat chipow byl poruszany milion razy na poprzednich wersjach tego forum. Co do chipa najlepszy to chyba ripper, ale teraz to wszystkie są dobre z tego co slyszalem. Jedno jest pewne - nie warto sie bawic w jakis podmianki plytki czy wysuowanie tacki bo tylko niszczy sie tym konsole
Offline

Akoss

początkujący

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): 8 lis 2004, o 18:26
  • Lokalizacja: POLAND

odpowiedź

Post10 lis 2004, o 18:34

Dzięki Wam za nfo. Powiadacie w sklepie internetowym. Jeśli byście siem rzucili adresem, byłbym wdzięczny ;).

Wątpie troche, żeby wysuwanie tacki niszczyło konsole, czy też podmiana płytki. Ale może się myle...

Pozdrowionka.
Offline
Avatar użytkownika

Vivi

początkujący

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): 21 paź 2004, o 15:20
  • Lokalizacja: Przasnysz

Post10 lis 2004, o 21:07

hmm strony....ok (reklama :D przynajmniej kase dostane :) , tylko do kogo mam sie po nia zglosic :? ?):

http://gekon.qs.pl
http://www.konsole.px.pl/

no i gdzie ta kasa?? echhhhhh :cry:
-kekika mikataka
-its your servant..... MY MASTAH!!!
Offline
Avatar użytkownika

Słoik

wyjadacz

  • Posty: 143
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 21:32

Re: odpowiedź

Post11 lis 2004, o 13:10

Akoss napisał(a):
Wątpie troche, żeby wysuwanie tacki niszczyło konsole, czy też podmiana płytki. Ale może się myle...

Pozdrowionka.


A mimo wszytstko nieszczy, bo wysuwasz tacke wtedy kiedy nie powinno sie tego robic, a podmianka plytki tak samo jest obciążająca konsole bo laser musi zaczynac wszystko od nowa..
Offline

Akoss

początkujący

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): 8 lis 2004, o 18:26
  • Lokalizacja: POLAND

odpowiedź

Post11 lis 2004, o 23:15

@vivi thx za adresy. Jednak niestety tam nie ma tego czego ja potrzebuje :(. Są jedynie chip'y, a ja właśnie potrzebuje tej płytki bootującej. Napisałem maile do tych sklepów. Zobaczymy, może coś pomogą. A nie masz może jesio jakichś innych adresów ? Albo jeden adres gdzie na bank jest taka płytka bootująca ?

@Słoik w zasadzie całkiem możliwe... Ale myśle że pożyje z taką płytką (o ile uda mi się taką kupić) do czasu pojawienia się PS3 :).

Edit:
Nie opłaca się kupować tej płytki bootującej. Dostałem właśnie maila od gościa ze sklepu. Od tego niszczy się mechanizm wysuwania tacki. Chip będzie lepszy. Ripper3, kosztuje 119 zł. a więc w miarke. Wiecie może gdzie można znaleźć instrukcje gdzie zainstalować na PS2 Ripper'a ?
Offline
Avatar użytkownika

Sarge

OGM Member

  • Posty: 719
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 09:08

Post12 lis 2004, o 18:21

Wiele firm sprzedających Rippera dołącza do przesyłki schemat montażu chipa, więc możesz się popytać...
Offline

Akoss

początkujący

  • Posty: 7
  • Dołączył(a): 8 lis 2004, o 18:26
  • Lokalizacja: POLAND

odpowiedź

Post12 lis 2004, o 18:29

Już znalazłem :). Jest na oficjalnej stronie producenta tego chip'a. Czyli pod adresem:

http://www.ripper3.com
Offline
Avatar użytkownika

Yaxa

bywalec

  • Posty: 35
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 10:16
  • Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post12 lis 2004, o 19:36

Odradzam samemu montowac taki chip no chyba, ze naprawde sie na tym znasz. Lepiej zeby zrobil to specjalista.
Some live, some die in the way of the samurai
Offline
Avatar użytkownika

Vivi

początkujący

  • Posty: 18
  • Dołączył(a): 21 paź 2004, o 15:20
  • Lokalizacja: Przasnysz

Post12 lis 2004, o 23:28

Yaxa napisał(a):Odradzam samemu montowac taki chip no chyba, ze naprawde sie na tym znasz. Lepiej zeby zrobil to specjalista.


dokladnie...chip zle zamontowany oznacza uszkodzenie konsoli. lepiej zaplac te 40-60 zl, bedziesz pewny ze konola bedzie cala.
-kekika mikataka
-its your servant..... MY MASTAH!!!
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Post13 lis 2004, o 15:31

a ja mam takie pytanko - koles ma ps2 z Action replay 2 - czy na tym mozna w ogole odpalac gry na dvd??
Następna strona

Powrót do Konsole stacjonarne i PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

cron