Teraz jest 28 mar 2024, o 15:18


Jaki LCD do nowego X360 ?

Wszystko co związane z konsolowym oraz komputerowym sprzętem i akcesoriami.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post14 lis 2005, o 23:36

Arcadio napisał(a):(...) Twoje teksty mnie rozwalają.

Tak??? A to czemu?
Ale coś w tym jest. Moja Ukochana Żona też mówi tak czasem...

Z innej beczki: nie daj się wziąć, drogi Amiszu na sklepowy hajp. Na tzw. "promocje". Wszyscy nie dajmy się wziąć!!!
Towar z promocji jest superancko opisywany przez sprzedających... Piszą o rzeczach, które nie mają wiele wspólnego z rzetelną informacją nt. danego produktu.
Jakie mamy podstawowe parametry, na które zwracamy uwagę przy kupnie LCD? Stopa kontrastu (proste - jak mocno możemy "wyostrzyć" sprzętowo obraz), jasność (jeszcze prostsze...), rozdzielczość (megaproste - im wyższa - tym lepiej)... A w następnej kolejności pytamy o: 100 Hz (bez tego ani rusz), cyfrowe filtry grzebieniowe (3D), LTI, CTI (skrótów nie pamiętam, obydwa odpowiadają za wyostrzanie krawędzi obrazów, i podobne), generalnie pytamy o ELEKTRONIKĘ ODPOWIEDZIALNĄ ZA DOBRY OBRAZ i redukcję szumów/zakłóceń. Proste, nie?
Natomiast oszczędzamy jak najwięcej moczu (może być i kał) na takie "fajoskie bayery" (to od "Bayer Full" jakby ktoś nie trybił, kapela kultowa w pewnych kręgach...) jak: obraz w obrazie (PIP), jakieś tam "telegazeta razem z obrazem" i inne "trzysta tunerów na raz", albo milion stron "jakiejśtam pamięci"... Ja się pytam: po co to komu??? Zbędny bajer dla dorastających chłopców, co to walą konia do Britnej Spears i Szakiry. Zaśmieca nam odbiornik, podwyższają ryzyko wystąpienia jakiejkolwiek usterki, nie???
Dalej: lejemy (i to jak najwięcej) na : raty bez procentów, darmowy dowóz, uśmiech sprzedawcy na odchodne i inne tanie sztuczki kuglarzy z hipermarketów, nie dajcie się. No. HAJP, oni zawsze kłamią.
Dużo czytajcie, na Allegro też - w opisach aukcji można znaleźć wiele przydatnych infosów, jest wiele stron .prv i innych forów, gdzie czasem można coś wyłowić...
Na koniec: ja nie ufam LG (robią za to znakomite kuchenki mikrofalowe, buehehe!), Samsungowi (napierają do przodu, ale jakość...), no i Daewoo (tak, tak, to ci sami od "Matiza", nawet ich nie wyśmieję...). Wiecie z kolei, że branżą matryc rządzi SHARP???
CDN>>>

Po chwili: ale ze mnie kołek, zapomniałem o najważniejszym!!! Przy wyborze LCDka bardzo ważnym parametrem jest tzw. czas reakcji. Mówi on nam o tym jak mocno i długo będziemy widzieli "smugi" na ekranie... Np. wrzućcie BurnOuta i będziecie wiedzieli o co cho. O ile czas reakcji jest mniejszy, o tyle obraz jest większy wypas, nie? No. To narka, ide kimać.
CDN>>>
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post4 gru 2005, o 14:50

A czytaliście tego niusa? Wielcy M$ prawią o grach z pierwszgo XBoxa, które będą śmigały na X360... Będą one grały w rozdziałce min. 720p. Cholerka, nieźle! Normalnie nawet rzekłbym "trzy plus"...
Po the BILLu GEJtsie tego bym się nie spodziewał...
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline

amisz

początkujący

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:12

Post5 gru 2005, o 12:02

... a tutaj - http://www.hdtvarcade.com/xboxlist.htm
masz liste gier które i w jakiej rozdzielczości bedą wyświetlane :)
Offline

karlos

bywalec

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): 23 gru 2005, o 00:42
  • Lokalizacja: Ostrołęka

Post23 gru 2005, o 01:01

Wszyscy tu o LCD, a tym czasem niebywałą alternatywą są pecetowe monitory CRT. Dzisiaj kupilem nowy numer NEO+ i po przeczytaniu artykułu o x360 już wiem, że bedzie to najtańsze i najlepsze rozwiązanie dla biednego Polaka. Oczywiście mam na myśli monitory od conajmniej 20 cali wzwyż, bo na mniejszym to juz chyba bym nie chciał grać. Co o tym myślicie?
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post25 gru 2005, o 12:11

Tak, to prawda, masz rację. Ale ceny tychże również nie są małe.
Poza tym ciekawe jak zostanie rozwiązana kwestia dostosowania formatów 16:9 i 4:3. Coś w Extrimie czytałem, że M$ dał dupy (znowu, jak zwykle, od zawsze, po raz kolejny, itd, itp, etc...)

Po chwili...
Cholerka, stało się to o czym ostatnio rozmyślałem... Nextgeny w natarciu. Już wylądował X360. Przeskok graficzny - na TV tradycyjnych, a nie HDTV - będzie raczej nie za duży (nie AŻ TAK DUŻY jak w przypadku PS -> PS2). Lepszej jakości textury, więcej animowanych elementów, mniej bitmap a więcej ruchomych poligonów, i takie tam pierdoły...
Prawdziwą różnicę zobaczymy dopiero na HDTV, tak na 720 w progressivie... To mnie zamartwia: Nextgeny bez HDTV to jak dymanie baby, ale przez szybę... I to przednią, od Ikarusa... Fajne, ale nie do końca.
Cóż, sprzedaję powoli butelki, tłukę prosiaczka - skarbonkę, zaczynam odwiedzać ciocie i wujków...
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline

karlos

bywalec

  • Posty: 25
  • Dołączył(a): 23 gru 2005, o 00:42
  • Lokalizacja: Ostrołęka

Post26 gru 2005, o 00:51

Ja na razie pogram na current-genach i poczekam na pierwsze gry na ps3.
Używany monitor CRT 22 cale z plaskim kineskopem + kabel VGA podobno w granicach 600 - 800 zł. Czyli jednak nie tak drogo.
Offline
Avatar użytkownika

cycek

wymiatacz

  • Posty: 203
  • Dołączył(a): 17 paź 2004, o 08:57

Post5 sty 2006, o 13:31

karlos napisał(a):Ja na razie pogram na current-genach i poczekam na pierwsze gry na ps3.
Używany monitor CRT 22 cale z plaskim kineskopem + kabel VGA podobno w granicach 600 - 800 zł. Czyli jednak nie tak drogo.


Ja tak samo. Ale o monitorze raczej nie mysle, przydałby sie jednak jakiś duży wypasiony TV :P. Prawde mowiac wole grac na zwyklym dużym telewizorze niz meczyc sie na 19'' CRT, juz przyzwyczailem sie do wiekszego i to by bylo dla mnie raczej słabe :)
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post6 sty 2006, o 11:47

mysle podobnie. poczekam aż odpowiednio stanieją porządne tv hdtv, wiecie takie 32'' :). Jak będą jakies za 3000-4000 tys. to bedzie mozna rozważyc zakup 8)
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post26 sty 2006, o 20:12

Mario, właśnie widziałem na Allegro całkiem przyzwoitą Iiyamę
[/url]www.allegro.pl/show_item.php?item=81651766[url]
Taki se golas, ale całkiem znośny. Co do cali: mam w domku 32" w panoramie. Szczerze Wam powiem, że gałki mnie bolą tak od pięciu godzin gry wzwyż.
Następny mój zakup będzie w przedziale 27" - 30" i na pewno LCD (inna technika wyświetlania - mniej męczy wzrok).
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Catter

aktywny

  • Posty: 66
  • Dołączył(a): 29 wrz 2007, o 10:08
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki LCD do nowego X360 ?

Post18 maja 2009, o 18:19

Witam.

Potrzebuję pomocy w decyzji co do wyboru TV pod Xboxa i tv analogową.

Po 1.
Ile HZ ? Słyszałem, że nie ma co inwestować w mniej niż 100 hz bo widać strasznie mniejsze odświeżanie w grach.
Po 2.
Jakie kontrasty?Jasności?
Po 3.
Jaki czas reakcji? max 8ms ?
Po 4.
W grę wchodzi chyba maks 32 cale. Mam małe mieszkanie, nie chcę oślepnąć.
Po 5.
Cena... do 2000 zł znajdę coś? Mam skromny budżet.. i tak kredyt pójdzie w ruch.

Pozdrawiam
Piotr
Offline

azter

początkujący

  • Posty: 15
  • Dołączył(a): 9 gru 2015, o 19:41

Re: Jaki LCD do nowego X360 ?

Post22 gru 2015, o 16:04

Ja ze swojej strony mogę polecić Samsung 42HD6200 sam posiadam takiego TV i jestem bardzo zadowolony do konsoli jak znalazł, fajne ma kolory i dużo herców :)
Offline

mikrostoma

początkujący

  • Posty: 1
  • Dołączył(a): 8 wrz 2016, o 13:33

Re: Jaki LCD do nowego X360 ?

Post8 wrz 2016, o 13:35

ja też mam małe mieszkanie, ale kusi mnie żeby kupić wielki telewizor 4k! nie wiem czy to dobra decyzja bo mój pokój ma 12 m2 :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Konsole stacjonarne i PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron