Teraz jest 28 mar 2024, o 10:13


Jaki LCD do nowego X360 ?

Wszystko co związane z konsolowym oraz komputerowym sprzętem i akcesoriami.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

amisz

początkujący

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:12

Jaki LCD do nowego X360 ?

Post8 lis 2005, o 19:38

Jesli ktos kompetentny :P odwiedza forum, to niech sie podzieli wiedzą z innymi, którzy oprucz X360 mają zamiar kupic do niego "odpowiedni" telewizor LCD. Pod nowego X'a bedą "pisane" gry, które bedą wyswietlane w wysokiej rozdzielczosci którą zobaczysz na ekranie swojego TV ( LCD ) nawet w rozdzielczościach 720p/1080i . Przekładając to na piksele odpowiednio: 1280x720 dla trybu 720p oraz aż 1920x1080 dla 1080i. ( dla porównania rozdzielczość obrazu dla większości zwykłych telewizorów wynosi 720x486 pikseli )
Więc jaki kupić? Jaki LCD do nowego X360 ?

Gość

Post8 lis 2005, o 19:51

A ja chciałbym spytać dlaczego LCD a nie plazmę?

Sonial odpisuj szybciutko na ten temat... hehehehhe, Ty chyba wiesz o co biega :D

Nerka
Offline

amisz

początkujący

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:12

Post8 lis 2005, o 23:28

Plazma moze modnie brzmi :D ale nie wyswietli takiej rozdzielczosci co LCD TV
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post9 lis 2005, o 14:14

Zarówno plazma jak i LCD wyświetlą nie takie nawet rozdziałki. Jest to kwestia technologii i potrzeb oglądającego.
Co do zakupów... Jest to cholernie rozlazły temat. Primo: kasiora, secundo: kasiora, a po trzecie: kasiora. Np. widziałem na Allegro plazmę za równowartość mojej nowej chaty (duża bańka z hakiem). A i widziałem LCD za 1499 zł...
Kuna, w duuużym skrócie: polecam na ten temat texty z Extrima autorstwa Shivy bodajże (sprzed dwóch, trzech, czy czterech numerów). Typ kuma co w trawie piszczy (i trzeszczy). Od siebie dorzuciłbym tylko: POCZEKAJMY NA WEJŚCIE ELECTROWORLD'a. Ceny walą z dnia na dzień w dół, a wojna cenowa wywołana przez ten market na Węgrzech np. stała się już swoistą legendą. Czytałem ostatnio w "Podatkowej", 75% artykułów za forinta (100 forintów = 1,75 gr.)

Na koniec: dwa lata temu rozglądałem się za używanym TV. Czaiłem za PixelPlusem Philipsa (z dość dobrymi bebechami), około 5 - 5 i pół tysiąca. Dość sporo, nie? No, minęły dwa lata, i za tą kwotę kupimy dobry, taki sam PixelPlus, ale LCD! To o czymś świadczy...
Jeszcze jedno: jest różnica między obrazem LCD i plazmą. Cholerka, dużo by tłumaczyć... Zachodźcie do sklepów i zobaczycie różnicę, tak po pół roku na pewno...

Po chwili: Amisz, z tego co słyszałem, to po wrzuceniu 1080, framerate spadnie na ryj (25 - 30 klatek) sprzętowo. Ja dałbym se spokój z tą rozdziałką. Kupiłbym wypasiony 720 z progressivem i tęgimi wnętrznościami. Tym bardziej ceny: 1080 (i progressiv, i interlaced) to minimum kilkanaście tysiecy (no, może trochę mniej). Ale i tak 1080 jest na chwilę obecną STANOWCZO ZA DROGA...
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post9 lis 2005, o 15:31

Cóż ja Wam powiem, że najbardziej to płaca się kupić projektor. Za 5000 zł można mieć już sprzęta z obsługą HDTV i odpowiednią rodziałką.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes

Gość

Post9 lis 2005, o 16:29

hmmm... projektor powiadasz. Lampa wystarczy na jakieś 3000 godzin. Czyli około po dwóch latach wydasz powiedzmy 1000 zł na lampę. A po ilu godzinach bledną kolory? Słyszałem że po czasie jednej lampy, płytka LCD (czy jak to tam się zwie) "wypalaja" się przez co kolory już nie sa takie żywe. I jak juz miec projektor to najlepiej żeby wyświetlał ekran o przekątnej 300 cali. A żeby takowy mieć to przydałby się pokój o długości 10 metrów. Bardzo długo myślałem nad projektorem, ale puki co ten pomysł upadł. No chyba, że się mylę i przekonacie mnie jakoś do tego sprzetu :)

Plazmy i LCD to fajny stuff... ale jak dla mnie zdecydowanie zbyt drogi na dzień dzisiejszy. Może za dwa, trzy lata... się zobaczy

Niekiedy żal mi nas Poloczków, którzy patrzą na te sprzęty przez sklepową szybę z wywalonymi jęzorami, a które np. angol lub żabojad kupuje sobie "za wypłatę".
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post9 lis 2005, o 18:09

majonez napisał(a):(...) Niekiedy żal mi nas Poloczków, którzy patrzą na te sprzęty przez sklepową szybę z wywalonymi jęzorami, a które np. angol lub żabojad kupuje sobie "za wypłatę".


No, Brat Majonez znowu powalił mnie na glebę swym tekstem! :twisted: :twisted: :twisted:

Druga sprawa, że to cholerna prawda... I nie zapowiada się, żeby było lepiej... A co do stuffu "wideo", Majonezie, wszycho ma swoje wady i zalety... Tu wypala się lampa, ale jaki jest obraz! Tam jest obraz średnio dobry, smugi są jak sople w zimie (przy niskim czasie reakcji), ale jak niski pobór prądu - mowa o LCD... Tak, tak, wszycho ma swoje plusy i minusy. Trzeba patrzeć na to pod kątem cena - jakość.
Idę dalej połazić po MMarket, takie ładne tam TiViki stoją... A może dokończę trzeciego "Matrixa" na plaźmie 42", he, he, he...
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline

amisz

początkujący

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 8 lis 2005, o 19:12

Post9 lis 2005, o 23:03

Dzieki za odpowiedzi ( zwłaszcza tobe Sonial13 :) Troche sie napaliłem na LSD... ale poczekam kilka miesiecy az stanieje X360 i za jednym zamachem kupie jedno i drugie :D Mysle o jakims 32" Samsungu ale to sie moze zmienic jeszcze. W maju bede juz zonaty wiec spokojnie sie tym tematem zajme. Do tego czasu bede bacznie sledził forum. ( o ile bedzie zainteresowanie tym tematem ) Wiec jak na razie bede czekał na jakies recenzje waszych tvików, jesli juz bedziecie w ich posiadaniu.
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post10 lis 2005, o 13:15

No ja jestem dalej zwolennikiem projektora. LCD to nie jedyna technologia używana w tych sprzętach. Jest również technologa DLP. Myśle, że warto się nad tym zastanowić.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post10 lis 2005, o 14:47

amisz napisał(a):(...) Troche sie napaliłem na LSD... (...)

Daj se z TYM spokój stary, w tym wieku o takich używkach...??? :twisted: :twisted: :twisted:


amisz napisał(a): W maju bede juz zonaty wiec spokojnie sie tym tematem zajme. (...)

No to witaj w klubie. Wszystkiego najlepszego, jakbym zapomniał!!!

Po chwili: coś mi sie przypomniało...
Jaki jest poziom wiedzy sprzedawców w naszych sklepach, wie każdy (jak nie wie to spieszę z informacją: tego poziomu wcale nie ma!). Uważajcie więc na TV oznaczone jaki "HD READY". Są to odbiorniki tylko PRZYSTSOWANE do odbioru tego sygnału. W żaden sposób jednak NIE WYŚWIETLAJĄ one w tych rozdziałkach! (Różnica w skrócie taka jak: dymać samemu i oglądać czyjeś dymanie przez okno. I to zakratowane).Sprzedwcy często o tym po prostu nie wiedą i walą farmazony... Można się nadziać. Pisano o tym już w Extrimie, ale Sonial też przestrzega!!!
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

Arcadio

wyjadacz

  • Posty: 193
  • Dołączył(a): 25 cze 2005, o 15:52
  • Lokalizacja: Wiocha gdzieś w Polsce

Post10 lis 2005, o 16:48

(Różnica w skrócie taka jak: dymać samemu i oglądać czyjeś dymanie przez okno. I to zakratowane).


Twoje teksty mnie rozwalają.
Offline
Avatar użytkownika

damek82

Drugi po Bogu

  • Posty: 563
  • Dołączył(a): 4 lut 2005, o 10:05
  • Lokalizacja: Wieś tańczy i śpiewa !!

Post11 lis 2005, o 00:35

Ej, ej. Ja pracowałem do końca października w sklepie z rzutnikami i nie uważam, żebym jakimś kiepem był, co nie zmienia faktu, że Soniu ma rację, bo reszta obsługi to z kompetencją miała tyle wspólnego co kompromis z kompromitacją.
Oficjal Wieś Plejers Grup Prezes
Następna strona

Powrót do Konsole stacjonarne i PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron