Teraz jest 18 kwi 2024, o 04:56


Kabel RGB do PStwo

Wszystko co związane z konsolowym oraz komputerowym sprzętem i akcesoriami.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Bad Bwoy

aktywny

  • Posty: 70
  • Dołączył(a): 23 sie 2005, o 17:08

Kabel RGB do PStwo

Post5 wrz 2005, o 17:14

Czy ma ktoś może podłączoną konsolę do tv za pomocą takiego kabla, jeśli tak to czy jest faktycznie duża różnica w jakości obrazu między takim kablem a tym co jest od razu w zestawie z PStwo, bo nie wiem czy opłaca mi się kupować taki jeżeli różnica bedzie znikoma.
Offline
Avatar użytkownika

Arcadio

wyjadacz

  • Posty: 193
  • Dołączył(a): 25 cze 2005, o 15:52
  • Lokalizacja: Wiocha gdzieś w Polsce

Post5 wrz 2005, o 20:20

Opłaca się. Pierwsza inwestycja dla konsoli to powinien być kabel RGB.
Obraz jest bardziej wyrazisty, lepsze kolory...
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post7 wrz 2005, o 07:33

Jest tak. Jeżeli masz dobry TV (no i 60/100 Hz) to dawaj sygnał RGB. Ja mało nie spadłem z krzesła jak zobaczyłem T5 na sygnale RGB. Róznica jest ogromna. Warto zaopatrzyć się też w nieco lepszy kabel.
Jeżeli natomiast masz raczej "przeciętny" TV to styknie Ci zwykły kabel, albo SVHS.
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline
Avatar użytkownika

YoW

master

  • Posty: 368
  • Dołączył(a): 18 lip 2005, o 11:47
  • Lokalizacja: z polski

Post8 wrz 2005, o 14:45

Heh fenks za podpowiedż na moim Philipsie 36 calowym, Tekken5 będzie wyglądał obłednie to ja go muszę mieć!:)
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post9 wrz 2005, o 13:51

Sonial13 napisał(a):Jest tak. Jeżeli masz dobry TV (no i 60/100 Hz) to dawaj sygnał RGB. Ja mało nie spadłem z krzesła jak zobaczyłem T5 na sygnale RGB. Róznica jest ogromna. Warto zaopatrzyć się też w nieco lepszy kabel.
Jeżeli natomiast masz raczej "przeciętny" TV to styknie Ci zwykły kabel, albo SVHS.


Dokladnie. Ja kiedys psrawdzalem RGB na moim nienajnowszym TV (ale 60Hz obsluguje ;) ) i roznicy zadnej nie widzialem od chinche
Offline

Bad Bwoy

aktywny

  • Posty: 70
  • Dołączył(a): 23 sie 2005, o 17:08

Post12 wrz 2005, o 17:50

Co ciekawe sprzedawca powiedział mi że im lepszy telewizor to taki kabel jest zbędny bo nowe tv mają już dobrej jakości wszystkie wejścia, a różnice to niby właśnie można zobaczyć tylko na starych tv na korzyśc kabla rgb. Ale kabel i tak zamówiłem (bo na miejscu nie miał akurat do pstwo) i ma być jutro więc się przekonam jak to jest z tą jakościa obrazu.
Offline
Avatar użytkownika

Arcadio

wyjadacz

  • Posty: 193
  • Dołączył(a): 25 cze 2005, o 15:52
  • Lokalizacja: Wiocha gdzieś w Polsce

Post12 wrz 2005, o 19:40

Sprzedawca nie miał racji bo jak jest chu**wy TV to choćbyś miał nie wiem jaki kabel to gó*no to da.
A RGB to jedyny słuszny kabel do konsoli...
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post13 wrz 2005, o 12:56

Bad, powiedz swojemu sprzedawcy, że zapraszam go do siebie na TV. Oprócz tego mam jeszcze dwa inne - nieco gorsze. Chłop nieco głupoty opowiada...
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline

Bad Bwoy

aktywny

  • Posty: 70
  • Dołączył(a): 23 sie 2005, o 17:08

Post13 wrz 2005, o 17:33

Czekałem na kabel i się nie doczekałem bo nie sprowadzili. Trzeba będzie przez net jakiś zamówić. Czy ma ktoś z was może taki http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=569 bo chodzi mi też żeby miał wyjście audio, bo dżwięk leci mi przez kino domowe.
Offline
Avatar użytkownika

Arcadio

wyjadacz

  • Posty: 193
  • Dołączył(a): 25 cze 2005, o 15:52
  • Lokalizacja: Wiocha gdzieś w Polsce

Post13 wrz 2005, o 19:01

Ja mam taki.
Offline

Bad Bwoy

aktywny

  • Posty: 70
  • Dołączył(a): 23 sie 2005, o 17:08

Post13 wrz 2005, o 21:58

No zamówiłem przez neta, teraz będzie na pewno. Mam nadzieje że wyostrzy trochę obraz bo jak jadę ponad 200km/h w gt4 i jest ostry zakręt to nie mogę go z daleka wyczaić w którą idzie stronę.
Offline

Bad Bwoy

aktywny

  • Posty: 70
  • Dołączył(a): 23 sie 2005, o 17:08

Post15 wrz 2005, o 13:10

Kabel doszedł, kolory są faktycznie o wiele bardziej żywsze, ale teraz mam jeden bardzo duży problem a mianowicie obraz jest w formacie widescreen, wszystko jest sciśnięte a jak zobaczyłem wskazówki obrotomierza i bok samochodu podzczas gry to się przestraszyłem, to wygląda jakby gra była w rozdziałce 320x240. Gdy kabel wepne w drugi slot euro, a nie ten rgb to obraz jest już bez tych krawędzi ale kolory są takie jak na zwykłym kablu a obraz dalej ściśnięty. I co mam teraz zrobić bo nie widzi mi się grac na zwężonym obrazie.
Następna strona

Powrót do Konsole stacjonarne i PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron