Teraz jest 29 mar 2024, o 03:02


JAKI LASER ????

Wszystko co związane z konsolowym oraz komputerowym sprzętem i akcesoriami.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

Peny

bywalec

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): 23 kwi 2005, o 18:54
  • Lokalizacja: Jelenia Góra

JAKI LASER ????

Post23 kwi 2005, o 18:57

WITAM!!!

Mój problem jest taki.....
Wiem że pada mi powoli laser, bo stwierdził to gość który od początku serwisuje mi konsolkę
Mój model konsoli to 30004....
Mam kasę na nowy laserek ale jest jedno pytanko...
Jaki laser mam kupić do mojego modelu?
Gość chce odemnie za naprawę (z jego laserem) 400zł... Dla mnie to jakiś obłęd bo ja wiem że nowy laserek można kupić już za 160zł
Patrzyłem na Allegro i owszem mają lasery ale nie piszą do jakich modeli...
Jeśli ktoś sie zna na tym to bardzo proszę o pomoc i podanie mi numerów lasera który miałbym kupić i zamontować w mojej konsolce...
Ewentualnie jeszcze proszę o podanie mi jakiegoś linka ze sklepen który ma ORGINALNE lasery!
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post24 kwi 2005, o 07:31

Witaj wędrowcze!
Typowi, który chce od Ciebie 400 zł za wstawienie lasera powiedz, że chcesz, aby jego żona, córka, lub inna wskazana kobieta (zakładam, że nie lubisz z panami...) obciągała Ci dożywotnio fiuta. Tobie, Twojemu synowi, sąsiadowi i paru innym... Innego wyjścia nie widzę. Za cztery stówki...??? Zaje*isty fahofieccc! W sumie to dlaczego nie siedem, albo osiem stówek? No, dlaczego? Je*nięci są niektórzy, he, he...
Dobra, koniec beki. Moja (konsolka) ma końcówkę "...R" i to jest laserek "HD 7" - ponoć najlepszy (i najdroższy). Nie wiem, czy Twoja też będzie miała ten sam, ale na Allegro zadaj pytanie gościowi o nicku WCZUJ. Typ jest spoko, bardzo wporzo, zna się na rzeczy(jedyny serwis z prawdziwego zdarzenia w 3mieście). Kupowałem u niego, można mu zaufać... Jak mieszkasz blisko Gdyni wal w ciemno!!!
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline

Maras

wyjadacz

  • Posty: 117
  • Dołączył(a): 9 gru 2004, o 21:35

Post24 kwi 2005, o 10:23

A ja wam powiem ze jakiego laseru nie kupic to i tak to jest to samo jak los na loterii. nie od dzis wiadomo ze sony wali w preta jesli idzie o lasery. na przyklad moj chodzi elegancko przez dwa lata, a znam kolege ktoremu po miesiacu juz zaczyna wariowac (muli sie z wczytywaniem gier). wiem ultra metody tu nie ma. Ale pewnie im nowszy tym lepszy...
Offline

Peny

bywalec

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): 23 kwi 2005, o 18:54
  • Lokalizacja: Jelenia Góra

Post25 kwi 2005, o 08:43

Sonial13 napisał(a):Witaj wędrowcze!
Typowi, który chce od Ciebie 400 zł za wstawienie lasera powiedz, że chcesz, aby jego żona, córka, lub inna wskazana kobieta (zakładam, że nie lubisz z panami...) obciągała Ci dożywotnio fiuta. Tobie, Twojemu synowi, sąsiadowi i paru innym... Innego wyjścia nie widzę. Za cztery stówki...??? Zaje*isty fahofieccc! W sumie to dlaczego nie siedem, albo osiem stówek? No, dlaczego? Je*nięci są niektórzy, he, he...
Dobra, koniec beki. Moja (konsolka) ma końcówkę "...R" i to jest laserek "HD 7" - ponoć najlepszy (i najdroższy). Nie wiem, czy Twoja też będzie miała ten sam, ale na Allegro zadaj pytanie gościowi o nicku WCZUJ. Typ jest spoko, bardzo wporzo, zna się na rzeczy(jedyny serwis z prawdziwego zdarzenia w 3mieście). Kupowałem u niego, można mu zaufać... Jak mieszkasz blisko Gdyni wal w ciemno!!!


PIĘKNIE POWIEDZIANE :twisted: :twisted: :twisted:
może mi za tą cene do końca życia pomlaskać ptąga :twisted: :twisted:

niestety mieszkam z jakieś 600KMów od Gdyni a więc jest lipa....
mówisz że gość zna się na żeczy..
a daje jakąś gwarancje na te lasery i czy napewno niepadnie mi za 6miesięcy.. tak dla wszystkiego to mój laser działał 4 lata jak malinka a od jakiś paru tygodni stanowczo zwolnił wczytywanie i większości płyt niewgrywa :( CDków wogóle nierusza i DVD+R też niewidzi...

GDZIE MOGĘ KUPIĆ DOBRY LASER Z GWARANCJĄ I ŻEBY PODZIAŁAŁ Z 3 LATA!!??

P.S.

lubię kobitki jak cholera :twisted: :twisted: :twisted:
Offline

Peny

bywalec

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): 23 kwi 2005, o 18:54
  • Lokalizacja: Jelenia Góra

Post25 kwi 2005, o 17:49

mam nowinkę....

dziś byłem jeszcze u kilku gości którzy zajmują się serwisem PS2 i dowiedziałem się o takiej ciekawej rzeczy....
jeden z nich powiedział mi że kiedyś było wielu dastawców laserów, ale od kilku miesięcy wszyscy sie wycofali
obecnie w zeszłym tygodniu ponoć pokazał się nowy producent laserów do mojej ukochanej PS2
gość chce za przeróbke 250zł i daje 3 miesiące gwarancji na ten laser...
czy nie jest to jakiś kant przypadkiem?? wiem że na rynku są tzw. "LASERY Z ODZYSKU" czyli po renowacji....
jest może jakiś sposób aby je rozpoznać?? niechcę wpakować się na mine i za pół roku zmieniać laser....

drugi gość chce za przeróbke 220zł i też daje 3 miesiące gwarancji na laser i dodaje że sam ma taki w PS2 i działa bez problemu...
mówił że będzie działał 2 lata bez problemu. muwił też że włożył taki laser do jednej konsolki i padł po tygodniu, ale ponoć działał przez 48godz. bez wyłączenia
czy może to być prawda?? działający laser może paść po 48 godz. ciągłej pracy?? gość przynajmniej był szczery :-?

BARDZO PROSZE O POMOC !!!!!
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post26 kwi 2005, o 12:17

Laser w PS2 to loteria. Mój ma ponad trzy lata i działa. Mam farta po prostu, a nie raz chodził ponad trzydzieści godzin...
Ale do rzeczy, spróbuj się dogadać z tym typem co Ci pisałem. On ma dobre lasery z gwarancją za 320 zł. Może jakaś przesyłka pocztowa...

A co do 48 godz. pracy lasera, tak, może paść. Wystarczy przeczytać w instrukcji obsługi...
A z resztą, ja się na niczym nie znam
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline

Peny

bywalec

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): 23 kwi 2005, o 18:54
  • Lokalizacja: Jelenia Góra

Post26 kwi 2005, o 17:28

pisałem już do tego gościa z Allegro i niestety napisał mi że są problemy z dostaniem lasera "wysokiej jakości". ogólnie pisał że jest problem z dostawcami laserów... on sam ma kilka sztuk i ma dłuuuugą kolejkę z wymianami a więc ja narazie odpadam :cry:
gość u którego byłem niekłamał... chyba wymienię u niego i mam nadzieje że będzie działał długo :?

POZDRAWIAM

odezwę się jak wymienię laserek i powiem wrażenia po ponoć będę miał laser z nowszych modeli 8)

w razie jakis nowinek piszcie pod tym tematem :lol:

PS2 4 EVER :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Offline
Avatar użytkownika

Sonial13

nikt ważny

  • Posty: 857
  • Dołączył(a): 30 lis 2004, o 19:54
  • Lokalizacja: ze z wioski

Post27 kwi 2005, o 07:43

W najnowszym Extrimie w "Szarej Strefie" jest opis jakiegoś programiku, który oszukuje konsolę i można montować w niej dowolny laser. W spr. szczegółów odsyłam do źródła.
"(...) pozostało mi do przeżycia od dwóch dni do dwóch miesięcy. Wszystko to czcze spekulacje, na które reaguję uśmiechem. Wybaczcie mi, proszę, moją lekkomyślność. Nie jestem w stanie traktować śmierci serio. Wydaje mi się niedorzeczna."
R. A. Wilson
Offline

Peny

bywalec

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): 23 kwi 2005, o 18:54
  • Lokalizacja: Jelenia Góra

Post27 kwi 2005, o 20:00

przeglądałem dziś tego EXTRIMA i nic tam ciekawego o tym niepiszą...
gadałem jeszcze z tym gościem który zamieni mi laser i mówił że robi się jakieś przejście na płycie głównej PS2 i można śmiało dawać laser z nowszego modelu...
tak gościa zmęczyłem że dał mi 6 miesięcy gwarancji (ten WCZUJ też tyle daje - tak mi napisał).
gościu wymieni mi laserek przy mnie tak więc mniej więcej będe widział jak to się robi :twisted: :twisted: :twisted:
"zabieg" ponoć ma trwać 15-30 minut + regulacja laserka...
myślę że będzie wszystko OK i odrazu rzucam go na 30godzinny test rozruchowy :twisted:

odezwe się po "OPERACJI" :lol: :lol: :lol: :lol:
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Post28 kwi 2005, o 14:53

ej jest jesazcze chyba mozliwosc dokupienia twardziela i odpalanie gierek bezposrednio z niego, tak jak na xboxe tyle ze to chyba dosc droga inwersycja
Offline
Avatar użytkownika

^M^

bywalec

  • Posty: 45
  • Dołączył(a): 6 kwi 2005, o 17:27

Post29 kwi 2005, o 09:10

Potrzebny NetworkAdapter no i dysk, minimum 40 gb. Sam chcialem sobie w takie cos zainwestowac, o ile teraz raczej nie ma problemow z dyskami, bo ceny w stosunku do pojemnosci sa raczej rozsadne, co sam NA z deczka kosztuje, przynajmniej jak na moja skromna kieszen. Na necie jest od cholery instrukcji opisow, list kontatybilnosci dyskow i gier (bo niektore mimo wszystko sie nie uruchomial, z innymi beda mogly wystepowac problemy, ale raczej jest to dosc znikomy procent calosci). Googlnij jak jestes zainteresowany. No ale oprogramowanie na memorke trzeba pierwszo wgrac, jak bez lasera? Mozna do kumpla wpasc, ktory ma konsole. Ale dalej nie jestem w temacie - juz sam sobie musisz doczytac jesli jestes zainteresowany.

Choc trzeba przyznac, ze sama wizja gier ladowania sie w kilka sekund jest calkiem kuszaca, to nie to co doczytywanie z cdka.
Offline

Peny

bywalec

  • Posty: 39
  • Dołączył(a): 23 kwi 2005, o 18:54
  • Lokalizacja: Jelenia Góra

Post1 maja 2005, o 19:35

witam :P
mam już zapakowany nowy laserek w mojej PS2 i jak narazie wszystko działa aż miło :P :P
ogólnie trwało to ze 30min.
obejście na płycie głównej polegało na przelutowaniu tranzystorka z jednego miejsca w jakieś inny wolny punkt.
gość pokazał mi jaka jest różnica. zamontował nowy laser i odpalił PALYA i była lipa... później przelutował jakiś tam tranzystor specjalną lutownicą aby go niezjarać w jakiś wolny punkt na płycie głównej, włączył konsolkę i śmiga aż miło :twisted: :twisted: :twisted:
później jakaś mała regulacja odległości lasera od DVD i jest MALINKA :D :D
a..... i przy tym trzeba jeszcze wymienić szyne po której śmiga laser.
ale jest też pewien ból...
niemożna nic już robić w menu konsoli tzn. niemożna ustawic daty i te latające coś tam na początku jak jest napis BROWSER zamienił się w nieruchomy punkt :? :?
menu jest całkiem zablokowane ale to ponoć normal bo ten tranzystorek był od sterowania całym muzgiem konsolki a teraz się troszkę pogubił i można ładować każdy laser kosztem tylko ustawień w menu.. DROBNOSTKA
no ale konsola jest do grania nie a nie do dupereli 8) 8)
no to narazie tyle. wszystko jest OK. ponoć mam spokój na 3 lata :!: :!:
i o to biega :!: :!:
w razie czegoś odezwę się (po maratonie 30 godzinnym) :twisted: :twisted:
Następna strona

Powrót do Konsole stacjonarne i PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron