Teraz jest 29 mar 2024, o 15:03


Przechowywanie i odtwarzanie filmów Full HD z kamery na dysk

Wszystko co związane z konsolowym oraz komputerowym sprzętem i akcesoriami.

Moderatorzy: Martinex, gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline

wybij

początkujący

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): 24 sie 2010, o 16:02

Przechowywanie i odtwarzanie filmów Full HD z kamery na dysk

Post24 sie 2010, o 16:03

Mam kamerę Panasonic hdc-sd700 nagrywającą Full HD 1080p (1080/50p). Po wakacjach uzbierało się trochę materiału. Pliki nagrane przez kamerę na karty SD mają rozszerzenie *.mts. Chciałbym przechowywać je na PS3 na dysku twardym (dokupię większy dysk). W kolejności napiszę na czym mi najbardziej zależy:

1. Przegrywanie na dysk w takiej postaci jakiej są tz *.mts - bardzo zależy mi na tym by ich jakość pozostała niezmieniona.
2. Możliwość odtwarzania przechowywanych filmów z PS3 na TV.

Czy jest to w ogóle możliwe, jeśli tak to za pomocą jakiego oprogramowania?
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Przechowywanie i odtwarzanie filmów Full HD z kamery na dysk

Post24 sie 2010, o 22:09

Nie możesz tego zwyczajnie wyeksportować do bardziej kompatybilnego z PlayStation 3 formatu?
Offline

wybij

początkujący

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): 24 sie 2010, o 16:02

Re: Przechowywanie i odtwarzanie filmów Full HD z kamery na dysk

Post24 sie 2010, o 22:31

Eksporotwanie = utrata jakości, stąd bardzo zależy mi na zachowaniu tego formatu.
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Przechowywanie i odtwarzanie filmów Full HD z kamery na dysk

Post25 sie 2010, o 07:29

Jeśli komp z kompletnym zestawem kodeków tego Ci nie czytnie to konsola tym bardziej. Nawet Taki XBMC (Xbox, PC-Win, PC-Linux, MAC OSX) nie rozpoznaje (wg. wikipedii) tego formatu.

Nie możesz archiwizować tego normalnie na PC?

PS: ja swoje filmy, muzykę, zdjęcia, backupy z kolei archiwizuję na pierwszym Xboksie, głównie dlatego, że w PC mam dość mały dysk twardy ( 8-letni 20GB). a w konsoli w miarę duży (160GB).
Offline

wybij

początkujący

  • Posty: 3
  • Dołączył(a): 24 sie 2010, o 16:02

Re: Przechowywanie i odtwarzanie filmów Full HD z kamery na dysk

Post25 sie 2010, o 10:55

Komp czyta ale rwie obraz, 3,06GHz 8gb ramu grafika 512mb..... Szukam sprzętu gdzie mógłbym archiwizować i oglądać.
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Przechowywanie i odtwarzanie filmów Full HD z kamery na dysk

Post25 sie 2010, o 20:51

Ujmę to tak mój kolega z roboty zajmuje się profesjonalnie obróbką materiałów filmowych w HD (FullHD), a na końcu je konwertujemy do bardziej znanego formatu. Najczęściej jest to najpopularniejsze DVD Video lub Blu-Ray. Konwersję filmu najczęściej zostawiamy na noc i trwa to długo. Rekord to dwa dni pod rząd i error przy 99%. A sprzęt ma 4 rdzenie, 8GB RAM i ponad 1TB pamięci na dyskach z GPU obsługująca dwa monitory jednocześnie. Nie jest to raczej sprzęt z przed 10 laty.

Jeśli nie masz silnego sprzętu do obróbki filmu w tym formacie to możesz sobie podarować i przekonwertować na inny format. Zlukaj płytkę i manuala które dostałeś razem z kamerą. Jeśli PC Ci tego nie pociągnie, to konsola tym bardziej. Mimo, że procek ma dość silny.
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Re: Przechowywanie i odtwarzanie filmów Full HD z kamery na

Post8 sty 2012, o 12:57

Powinieneś to przekonwertować jakoś na kompie, a potem kolejna konwersja do MP4, formatu najlepiej obsługiwanego przez PS3. Niestety jeśli będziesz chciał zgrać to na jakiś zewnętrzny dysk i podłączyć go do PS3, musisz pamiętać że konsola nie obsługuje plików większych niż 4GB (cholernie mnie to denerwuje, a nie widać chęci zmiany w kolejnych update'ach ze strony Sony). W związku z tym musiałbyś prawdopodobnie pociąć swoje filmy na części.

Powrót do Konsole stacjonarne i PC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron