Teraz jest 20 kwi 2024, o 04:04


Recenzje krótkie vs długie - jak wolicie?

Dyskutujemy na tematy związane z naszym serwisem. Wolicie długie czy krótkie recenzje? Artykuły w formie wideo czy pisanej? Większe nastawienie na newsy, czy jednak recenzje i publicystykę? Dajcie nam znać w którym kierunku rozwijać stronę.

Moderator: gayardo

  • Autor
  • Wiadomość
Offline
Avatar użytkownika

Baron Ski

Site Admin

  • Posty: 538
  • Dołączył(a): 13 paź 2004, o 22:49
  • Lokalizacja: Płock

Recenzje krótkie vs długie - jak wolicie?

Post12 sty 2014, o 02:10

Nie da się ukryć, że ostatnio w sieci widać zjawisko znacznego skracania recenzji. Czytelnikom podobno nie chce się czytać, więc recenzje długie według wielu nie mają najmniejszego sensu. Niektóre serwisy poszły na całość i jak np. videogamer

(przykład: http://www.videogamer.com/reviews/need_ ... eview.html)

zamieszczają recenzje nie dłuższe niż newsy. Jakie jest wasze zdanie na temat długości recenzji? Czy powinny być szczegółowe i poruszać możliwie jak najwięcej aspektów na temat gier czy raczej ogólne, bo najważniejsza jest dla Was i tak ogólna ocena i podsumowanie?
Offline
Avatar użytkownika

Piotrek

guru

  • Posty: 531
  • Dołączył(a): 1 lis 2004, o 22:24

Re: Recenzje krótkie vs długie - jak wolicie?

Post12 sty 2014, o 15:22

Ja preferuję długie recenzje ale pewnie jestem już dinozaurem i mało kto, zwłaszcza z młodzieży, tego dzisiaj oczekuje. Dla wielu najważniejsza jest tableka z oceną, nawet nie chce im się czytać treści. Na pewno nie chciałbym takich skrótowców jak wymieniony videogamer. Według mnie straci na tym czytelników bo co można dowiedzieć się z takiego lakonicznego artykułu. A może się mylę? Może to znak czasów i ludzie chcą tylko przedpremierowego hype'u a potem już tylko krótkiego werdyktu? Nie podoba mi się w którą stronę idzie to wszystko.
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzje krótkie vs długie - jak wolicie?

Post12 sty 2014, o 15:31

Kiedyś ktoś wspomniał, że dobrym rozwiązaniem było by pisanie recenzji bez werdyktu końcowego. A czytelnik po przeczytaniu całego tekstu sam by wystawił danej grze notę końcową. Z mojego punktu widzenia łatwiejsze było czytanie długich tekstów w gazecie czy branży papierowo konsolowej niż na portalach w Internecie.
Offline
Avatar użytkownika

Mario

guru

  • Posty: 885
  • Dołączył(a): 16 paź 2004, o 19:40

Re: Recenzje krótkie vs długie - jak wolicie?

Post12 sty 2014, o 22:51

Panowie, jak dla mnie recenzja bez oceny mija się z celem. Pomijam już czytanie takiej recenzji za pierwszym razem, ale ja na przykład jak szukam jakiejś używanej gry sprzed lat na ebayu albo allegro to wpadam sobie na stronki, szybko przeglądam oceny w recenzjach i czytam podsumowania i wiem co i jak. Ocena musi być na 100%, to dużo daje i szybko można sobie odtworzyć jakość gry bez konieczności powtórnego czytania całej reecnzji. Co do długości recenzji to jak dla mnie bardzo długie teksty powinny być zarezerwowane tylko dla megahitów albo bardzo głośnych gier, reszta nie powinna zajmować wiecej niż dwie strony recenzji.
Umiesz liczyć? Licz na siebie...
Offline
Avatar użytkownika

Martinex

OGM Member

  • Posty: 228
  • Dołączył(a): 12 wrz 2007, o 23:22
  • Lokalizacja: Warszawa

Re: Recenzje krótkie vs długie - jak wolicie?

Post13 sty 2014, o 00:09

Oceniaczka nie zostanie skasowana;).

kaatarz

Re: Recenzje krótkie vs długie - jak wolicie?

Post27 mar 2014, o 12:11

I dobrze:)

Sobczak

Re: Recenzje krótkie vs długie - jak wolicie?

Post28 mar 2014, o 13:07

Krótkie
Offline

dekarz

początkujący

  • Posty: 4
  • Dołączył(a): 3 sie 2017, o 12:41

Re: Recenzje krótkie vs długie - jak wolicie?

Post5 sie 2017, o 14:45

Krótkie, tylko że to też jest kwestia taka, że w dzisiejszych czasach na allegro krótkie recenzje są bardzo często pisane przez automatyczne dodatki, na przykład coś takiego, druga pozycja ze sklepu https://x13.pl/ :) Dlatego często wolę pisać recenzje samemu, chociaż rozumiem, że sprzedający nie mogą sobie pozwolić na pisanie każdej recenzji osobno :D

Powrót do strona onlygames.pl

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron