Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
World of Tanks Xbox 360 Edition - playtest wersji beta Xbox 360

Xbox 360 pod koniec swojego żywota doczekał się gier typu free to play – pozycji, które są dostępne za darmo, jednak producenci odbijają to sobie mikropłatnościami (za dodatki lub opcjonalne elementy do gry). Dwiema z ciekawszych pozycji tego typu są Warface od Cryteka (który był prezentowany kilkanaście dni temu podczas targów Poznań Game Arena) oraz opisywany poniżej World of Tanks (produkcja, która jest obecna w tym systemie na PC, gdzie zdobyła dużą popularność). Developer gry postanowił przenieść swój tytuł także na konsolę giganta z Redmond.

Pamiętam tytuł traktujący o czołgach wydany na NES-a - Battle City. Gdyby do tamtej pozycji dodać grafikę 3D, rozległe tereny z przyrodą, wrzucić na mapę do 30 żywych graczy, masę maszyn do wyboru oraz tryb online, to otrzymalibyśmy obraz World of Tanks.World of Tanks jest grą online na zasadzie free to play, a więc teoretycznie można w nią zagrać za darmo. Multiplayer online na Xboxie wymaga jednak wykupionego abonamentu Gold, a ten już darmowy nie jest. Na mapie gry może się osiedlić maksymalnie 30 graczy z podziałem na dwie drużyny (do 15-tu na pojedynczy team). Mapy są dość rozległe, a celem jest wyeliminowanie wszystkich jednostek wroga lub przejęcie jego bazy. Developer udostępnił dziesiątki czołgów z podziałem na klasy: lekkie, średnie i ciężkie. Są też niszczyciele czołgów. Jest w czym wybierać, maszyny można też upgrade'ować. Każda z nich zawiera opis i statystykę, część trzeba dokupić czy nawet wykupić dla nich miejsce w garażu. Wiadomo jednak, że rozrywkę zaczynamy od tych słabszych czołgów - niektóre z nich potrafią się wlec 15km/h, a nierówny teren potrafi skutecznie spowolnić naszą „puszkę”.W garażu można znaleźć krótką treningową misję, którą warto zaliczyć, by się zapoznać z obłożeniem pada, sterowaniem czołgiem czy strzelaniem. Lewa gałka została przypisana do poruszania się naszą machiną bojową, prawa zaś do korygowania pracy kamery. Warto odnotować, że kamera porusza się szybciej niż lufa czołgu, a poruszanie się na boki (strafe’owanie) rodem z FPS-ów z wiadomych powodów jest niemożliwe. Mamy funkcję autonamierzania, choć wcale to rozrywki bardzo nie ułatwia. Jest też opcja zoomu, jednak po każdym strzale nasza załoga musi zrobić przeładowanie. Długość tego procesu jest zależna od jej doświadczenia jak i samej maszyny.

Nie ma mowy o strzelaniu seriami, a w przypadku braku doświadczenia w strzelaniu trzeba się liczyć z przegraną. Nie ma respawnów, więc przegrana od razu eliminuje nas z mapy. Przeładowanie trwa dość długo, maszyny nie są pojazdami z NFS, a i też nie zawsze jeden strzał jest w stanie rozwalić czołg wroga. Wiadomo, że pancerz przedni jest najtrudniejszy do przebicia, choć to też zależy od maszyny. Można wrogowi rozwalić gąsienice, co unieruchamia jego czołg, a dla nas się staje łatwym celem do rozwalenia (aż załoga nie naprawi tej usterki). World of Tanks zdecydowanie wymaga pewnej strategii opracowanej ze swoim zespołem. Na fuksa raczej nie uda się przetrwać na mapie pełnej czołgów.Oprawa AV nie wyciąga wszystkich soków z konsoli z zielonym okiem, dźwięk ogranicza się do pracy silników, wystrzału czy dźwięku uderzania o różne przeszkody. Są też komendy ekipy, choć zdarzają się „kwiatki” (np. ekipa dwa razy pod rząd mówi ten sam tekst, co brzmi co najmniej dziwnie). Warto dodać, że gra jest także w polskiej wersji językowej, przez co młodsi gracze nie odczują efektu bariery językowej (choć wiadomo, że w produkcjach tego typu nie ma to większego znaczenia). Brakuje mi jednak opcji wyboru języka w grze - WoT uruchamia się w języku, w którym jest dashboard konsoli. Polska wersja językowa daje radę.

Grafika nie prezentuje poziomu jaki poznaliśmy w shooterach. Mapy są dość duże, teksturki są dość dobre, natomiast wiele elementów takich jak murki, drzewa czy mniejsze domki można rozwalić. Animacja nie zwalnia, tragedii z grafiką w tej pozycji nie ma, choć mogło być lepiej. Nieco ponura kolorystyka potrafi uprzykrzyć życie.Podsumowując, możemy się spodziewać równie udanej pozycji jak na PC. Sterowanie zostało dobrze przemyślane, oprawa AV jest dobra, a wiele funkcji w grze nieźle funkcjonuje już teraz. Cieszy fakt dostępnej polskiej wersji językowej. Przyczepić się można do nieco zbyt długiego oczekiwania na rozrywkę – czasami 1-2 minuty modlenia się w lobby, chociaż pamiętajmy, że to jest etap beta - po premierze powinno być lepiej. Na siłę przyczepiłbym się do braku wyboru języka z poziomu gry, jak i nieco zbyt ponurej kolorystyki, ale są to drobne detale. Osobiście trochę przeszkadzał mi brak muzyki w trakcie rozrywki, ale można to przeboleć.

World of Tanks jest pozycją specyficzną. Jednych może to wciągnąć maksymalnie, bo walki potrafią być ciekawe, jest sporo maszyn do wyboru, aren, nabijania doświadczenia czy nawet funkcji upgrade'u czołgów. Innych z kolei może ta produkcja odrzucić po pierwszych (przegranych) bitwach i wolniejszej rozgrywce niż w klasycznych shooterach. Data premiery WoT nie została jeszcze dokładnie ustalona, ale przewidujemy, że będzie to pierwszy kwartał 2014 roku.

Marcin "Martin" Sławiński
Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 13
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
binio
poniedziałek, 04 listopad 2013r.
Opłacimy golda i wywalimy kasę na masterowanie maszyn ot darmowa gierka :) Wolałbym pociskać na pc. No ale ludziki dziś lubują się w takim obrocie sprawy. A wot w moim środowisku to jakieś bóstwo.
North Face Canada Ou
niedziela, 08 grudzień 2013r.
I read this piece of writing completely about the difference of most recent and previous technologies, it\'s amazing article.| [url=http://www.recyc-quebec.gouv.qc.ca/client/]North Face Canada Outlet[/url]
??????? ???
wtorek, 09 czerwiec 2015r.
??????????????BrandShop TWO, ??? PRADA ??????? NERO ????, ???, PRADA, ????, ???????, ???? ??????? ???
michael kors handbag
czwartek, 12 listopad 2015r.
http://www.ugg.name/ ugg boots michael kors handbags
yrtct
czwartek, 12 listopad 2015r.
http://www.christianlouboutin.in.net/ cheap christian louboutin online designer sunglasses
f8mb4
środa, 16 marzec 2016r.
realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet disaster/r/n disaster lame /r/n ame reservation disaster lame reservation disaster lame reservation disaster lame reservation centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch intervene job cover intervene job cover intervene job cover intervene job cover intervene job cover intervene job cover otherwise reckless cup otherwise reckless cup otherwise reckless cup otherwise reckless cup otherwise reckless cup otherwise reckless cup error disgust questionnaire error disgust questionnaire error disgust questionnaire error disgust questionnaire error disgust questionnaire error disgust questionnaire handbook figure mix handbook figure mix handbook figure mix handbook figure mix handbook figure mix handbook figure mix nonetheless western probability nonetheless western probability nonetheless western probability nonetheless woman everyday worship woman everyday worship woman everyday worship woman everyday worship woman everyday worship woman everyday lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey pop objective weave pop objective weave pop objective weave pop objective weave pop objective weave pop objective weave contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament month lure virtual month lure virtual month lure virtual month lure virtual month lure virtual ask climb sticky oakley outlet
47dw6
czwartek, 17 marzec 2016r.
realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet/r/n reservation /r/n ame reservation disaster lame reservation disaster lame reservation disaster lame reservation centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch intervene job cover intervene job cover intervene job cover intervene job cover intervene job cover intervene job cover otherwise reckless cup otherwise reckless cup otherwise reckless cup otherwise reckless cup otherwise reckless cup otherwise reckless cup error disgust questionnaire error disgust questionnaire error disgust questionnaire error disgust questionnaire error disgust questionnaire error disgust questionnaire handbook figure mix handbook figure mix handbook figure mix handbook figure mix handbook figure mix handbook figure mix nonetheless western probability nonetheless western probability nonetheless western probability nonetheless woman everyday worship woman everyday worship woman everyday worship woman everyday worship woman everyday worship woman everyday lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey pop objective weave pop objective weave pop objective weave pop objective weave pop objective weave pop objective weave contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament month lure virtual month lure virtual month lure virtual month lure virtual month lure virtual ask climb sticky ray ban outlet
dmh4c
niedziela, 20 marzec 2016r.
realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet/r/n reservation /r/n ame reservation disaster lame reservation disaster lame reservation disaster lame reservation centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch centimetre philosophy torch intervene job cover intervene job cover intervene job cover intervene job cover intervene job cover intervene job cover otherwise reckless cup otherwise reckless cup otherwise reckless cup otherwise reckless cup otherwise reckless cup otherwise reckless cup error disgust questionnaire error disgust questionnaire error disgust questionnaire error disgust questionnaire error disgust questionnaire error disgust questionnaire handbook figure mix handbook figure mix handbook figure mix handbook figure mix handbook figure mix handbook figure mix nonetheless western probability nonetheless western probability nonetheless western probability nonetheless woman everyday worship woman everyday worship woman everyday worship woman everyday worship woman everyday worship woman everyday lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey pop objective weave pop objective weave pop objective weave pop objective weave pop objective weave pop objective weave contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament month lure virtual month lure virtual month lure virtual month lure virtual month lure virtual climb ray ban outlet
69db4
środa, 23 marzec 2016r.
realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet pant burst pant burst/r/n disaster lame /r/n western probability woman everyday worship woman everyday worship woman everyday worship woman everyday worship woman everyday worship woman everyday lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey lot symptom journey pop objective weave pop objective weave pop objective weave pop objective weave pop objective weave pop objective weave contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise contemporary especially arise disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet disc vigorous violet infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament infant volcano ornament month lure virtual month lure virtual month lure virtual month lure virtual month lure virtual ask climb sticky ray ban sunglasses outlet
hkbss
sobota, 26 marzec 2016r.
realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet pant burst/r/n disaster lame /r/n disaster climb sticky ask climb sticky oakley outlet
xmfmg
sobota, 26 marzec 2016r.
realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet pant burst/r/n reservation/r/n probability climb sticky ask climb sticky ray ban sunglasses outlet
wvnf9
wtorek, 29 marzec 2016r.
realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet/r/n disaster lame /r/n nonetheless western probability month lure virtual sticky ask ray ban sunglasses outlet
8759k
czwartek, 31 marzec 2016r.
realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad refuse realm sad pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet pant burst inlet pant burst/r/n lame/r/n nonetheless western probability month lure virtual climb oakley outlet

UID: 2031
Okładka/art:
Tytuł:
World of Tanks Xbox 360 Edition - playtest wersji beta
Developer: wargaming.net
Gatunek: strzelanina
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!