Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Unreal Tournament 2004 PC

Mamy pierwsze dni 2010 roku, więc najwyższa pora ostatecznie podsumować minione 12 miesięcy. Od kilku dni bardzo szczegółowo opisujemy Wam to, co wydarzyło się w poprzednim roku. Po trzech częściach dużego materiału, dzisiaj prezentujemy Wam ostatnią, czwartą, a zarazem najważniejszą część. To tutaj wybierzemy najlepsze gry dla każdej z platform oraz ostatecznie dokonamy wyboru naszym (i Waszym!) zdaniem najlepszej gry 2009 roku.

Na początek, jak zwykle, spis treści naszych podsumowań, byście mogli bez problemu przeskakiwać pomiędzy najważniejszymi plebiscytami:

Gdy już wszystkie formalności mamy już za sobą, najwyższa pora zacząć.


 

Najlepsza strzelanina 2009  
Killzone 2

Nasza ocena: 9.3/10
Platformy: PlayStation 3
Developer: Guerilla Games
Wydawca: Sony Computer Entertainment

| 2009 rok był rokiem strzelanin - co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości. Postanowiliśmy rozdzielić standardowe shootery od szeroko pojętych "gier akcji", bo to przecież nieco inna działka. Developerzy uraczyli nas wieloma świetnymi strzelaninami, z których większość stanowiły sequele. Największy bój stoczyły ze sobą Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz Killzone 2. Ten pierwszy to chyba największa premiera tego roku, prawdopodobnie najlepiej sprzedająca się gra multiplatformowa i prawdziwy pokaz tego, jak widowiskowe mogą być obecne produkcje. Tytuł najlepszego shootera postanowiliśmy jednak przyznać Killzone 2 - za to, że nie zawiódł oczekiwań i dostarczył jakość zbliżoną do pamiętnych renderów z 2005 roku. Modern Warfare 2, choć świetny, to stanowi tak naprawdę "jedynie" (albo "aż") więcej tego samego, co twórcy dostarczyli w pierwszej części. Killzone tymczasem nie jest zwykłym shooterem - to prawdziwy pokaz możliwości PS3, doświadczenie, którego nie powinien sobie odmówić jakikolwiek fan strzelanin. Ludzie z Guerilla Games wykreowali markę, która sprzedaje kolejne tysiące konsol i za to im chwała. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Strzelanina roku według naszych czytelników to: Killzone 2. Głosowało na niego 49% osób, co dowiodło, że tytuł Guerilla Games spełnił także i Wasze oczekiwania. Drugi w kolejce był Call of Duty: Modern Warfare 2 (24%), a trzecie miejsce przypadło Left 4 Dead 2 (10%). Stawkę zamykają Call of Juarez (9%) oraz Halo 3: ODST (6%).

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Najlepsza gra akcji 2009  
Uncharted 2: Among Thieves

Nasza ocena: 9.5/10
Platformy: PlayStation 3
Developer: Naughty Dog
Wydawca: Sony Computer Entertainment

| Szeroko pojęte gry akcji to chyba najmocniej obsadzona kategoria. Nominacji mogliśmy wręczyć ze dwa razy więcej (gdzie chociażby rewelacyjny Shadow Complex, bardzo dobry nowy IP - Brutal Legend, Grand Theft Auto: Chinatown Wars, czy Ninja Gaiden Sigma 2?). Wszystkie z wymienionych niżej pozycji to tytuły dopracowane niemal w każdym calu. Batman zaskoczył nad wyraz udanym come-backiem, Resident Evil 5 - choć wtórny - zapewnił nam sporo dobrej rozgrywki, a InFamous okazał się bardzo miłą niespodzianką (mało kto spodziewał się chyba tak dobrego tytułu, ale trzeba wierzyć w studio Sucker Punch). Najważniejsza walka rozegrała się jednak pomiędzy Assassin's Creed 2 oraz Uncharted 2: Among Thieves - dwoma megahitami z gigantycznymi budżetami i ogromną promocją. Ten pierwszy poprawił prawie wszystkie (a przynajmniej większość) wad "jedynki", natomiast drugi zapewnił najbardziej emocjonujący gameplay w tym roku. To jedna z produkcji, dla których warto kupić PS3. Prawdziwy system-seller. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Najlepsza gra akcji według naszych czytelników to: Uncharted 2: Among Thieves. Przewaga dzieła Naughy Dog tym razem nie była już tak przytłaczająca, ponieważ głosowało na nie 39% ankietowanych, natomiast drugi w kolejce - Batman: Arkham Asylum - zebrał 30% głosów. Obie wymienione pozycje to doskonałe tytuły, więc ich poparcie z Waszej strony zupełnie nas nie dziwi. Trzecia lokata przypadła dla Assassin's Creed 2, choć wynik najnowszego megahitu Ubisoftu jest nieco poniżej oczekiwań (13%) - być może dlatego, że spośród wszystkich nominowanych pozycji ukazał się najpóźniej, więc sporo osób nie zdążyło go jeszcze porządnie przemaglować. Czwarte miejsce zajął Resident Evil 5 (14%), a piąte InFamous (5%).

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Gra roku 2009 na PlayStation 3  
Uncharted 2: Among Thieves

Nasza ocena: 9.5/10
Platformy: PlayStation 3
Developer: Naughty Dog
Wydawca: Sony Computer Entertainment

| PS3 to maszynka, która najbardziej rozkręciła się w minionym roku. Czekaliśmy długo na ten moment, ale wreszcie można z czystym sumieniem napisać, że PS3 jest warta kupna. Ba, trzeba ją posiąść! Miała zdecydowanie najmocniejsze exclusive'y w minionych 12 miesiącach i świetnie rokuje na przyszłość. W przypadku wyboru gry roku 2009 nie mieliśmy większych problemów. Nie jest to zaskakujące, ale Uncharted 2: Among Thieves niemal wszędzie zgarnia nagrody za najlepszą grę 2009 roku dla PS3. Nie bez powodu - to prawdopodobnie przy okazji najlepsza gra na najnowszą konsolę Sony. Mistrzowie z Naughty Dog to bezcenny developer dla japońskiego giganta, od pierwszej generacji PlayStation dostarczający produkcje sprzedające systemy. Nie inaczej jest i tym razem - dla tego jednego choćby tytułu warto kupić PS3. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Najlepsza gra muzyczna według naszych czytelników to: Guitar Hero 5. Piąta część popularnej serii szła łeb w łeb z DJ Hero - ostatecznie jednak wygrała z wynikiem 33% głosów, podczas gdy nowa marka Activision zatrzymała się na poziomie 29%. Trzeci był Rhythm Paradise (17%) - widać, że doceniliście ciekawą pozycję na DS-a, która w mniej więcej w połowie roku narobiła trochę zamieszania na rynku. Czwarty był Guitar Hero: Metallica (17%), a piąty Rock Band: Unplugged (8%).

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Gra roku 2009 na Xboxa 360  
Forza Motorsport 3

Nasza ocena: 9.5/10
Platformy: PlayStation 3
Developer: Naughty Dog
Wydawca: Sony Computer Entertainment

| Xbox 360 w tym roku pokazał, że ma bardzo mocny line-up - nie tylko jeśli chodzi o gry "pudełkowe", ale także o ogromny support na Xbox Live Arcade. Długo zastanawialiśmy się na który tytuł postawić jako na ten najlepszy w zeszłym roku, ale finalna walka rozegrała się między Assassin's Creed 2 oraz Forza Motorsport 3. Zdecydowaliśmy się na ten drugi, bo studio Turn 10 po raz kolejny podniosło poprzeczkę bardzo wysoko dla innych developerów. Forza to w chwili obecnej najlepszy symulator wyścigowy na konsolach i prawdę mówiąc Gran Turismo 5 ma przed sobą bardzo trudne zadanie. Jedynym aspektem, w którym flagowy racer 360-tki nieco zawiódł oczekiwania była oprawa graficzna - dalej świetna, ale na pewno nie wyznaczająca nowych standardów i nie powodująca szybszego bicia serca. Wiadomo jednak, że w przypadku symulatora wyścigowego nie oprawa się liczy, a pozostałe aspekty (na czele z doskonałym modelem jazdy, znakomitą AI przeciwników, dobrą wizualizacją uszkodzeń i ogromną bazą samochodów do wypróbowania) stoją na najwyższym poziomie. Trzeba jednak nadmienić, że wszystkie nominowane pozycje były rewelacyjne i wszystkie są w zasadzie obowiązkowymi zakupami dla każdego szanującego się gracza. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Najlepsza bijatyka według naszych czytelników to: UFC 2009: Undisputed. Przez długi czas prowadził Tekken 6, ale fani pozostałych marek przypuścili szturm pod koniec głosowania, przez co szósta odsłona Turnieju Namco spadła aż na trzecią lokatę. UFC, który zebrał od Was aż 39% głosów, okazał się jedną z przyjemniejszych niespodzianek w tym roku. Co ważne, został też bardzo ciepło przyjęty przez graczy i prasę (już szykowany jest UFC 2010). Drugi był Street Fighter IV z wynikiem 28%, natomiast na najniższym stopniu podium wylądował ostatecznie Tekken 6 (22%). Czwarta pozycja przypadła handheldowej wersji SoulCalibur (8%), a stawkę zamyka Marvel vs Capcom 2 z platform sieciowych (PS Store / Xbox Live), który zebrał tylko 3% głosów.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Gra roku 2009 na PlayStation 3  
Uncharted 2: Among Thieves

Nasza ocena: 9.5/10
Platformy: PlayStation 3
Developer: Naughty Dog
Wydawca: Sony Computer Entertainment

| PS3 to maszynka, która najbardziej rozkręciła się w minionym roku. Czekaliśmy długo na ten moment, ale wreszcie można z czystym sumieniem napisać, że PS3 jest warta kupna. Ba, trzeba ją posiąść! Miała zdecydowanie najmocniejsze exclusive'y w minionych 12 miesiącach i świetnie rokuje na przyszłość. W przypadku wyboru gry roku 2009 nie mieliśmy większych problemów. Nie jest to zaskakujące, ale Uncharted 2: Among Thieves niemal wszędzie zgarnia nagrody za najlepszą grę 2009 roku dla PS3. Nie bez powodu - to prawdopodobnie przy okazji najlepsza gra na najnowszą konsolę Sony. Mistrzowie z Naughty Dog to bezcenny developer dla japońskiego giganta, od pierwszej generacji PlayStation dostarczający produkcje sprzedające systemy. Nie inaczej jest i tym razem - dla tego jednego choćby tytułu warto kupić PS3. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Najlepsza gra sportowa 2009  
FIFA 10

Nasza ocena: 9.5/10
Platformy: PlayStation 3Xbox 360
Developer: EA Sports
Wydawca: Electronic Arts

| FIFA 10 była zdecydowanie najlepsza w tym roku. Trzeba jednak dodać, że dotyczy to jedynie wersji dla Xboxa 360 oraz PS3 - dlatego też to właśnie tylko te dwie platformy umieściliśmy powyżej. Szkoda, że EA cały czas traktuje po macoszemu użytkowników komputerów osobistych, wypuszczając co roku kolejne edycje bazujące na starym silniku. PES 2010 po raz kolejny zawiódł nasze oczekiwania. To dalej dobra gra, ale póki Konami nie zmieni starego silnika, nie będzie ich stać na więcej. Warto zwrócić uwagę na Wii Sports Resort (swoją drogą, jedna z lepiej sprzedających się gier na Wii w tym roku) - może to tylko pakiet mini-gierek, ale wprowadził przystawkę Wii MotionPlus, która ma szansę zrewolucjonizować system kontroli w grach na konsolę Nintendo (kontroler odwzorowuje dzięki temu nasze ruchy dużo precyzyjniej). Fanów boksu nie trzeba namawiać do zakupu Fight Night Round 4, natomiast wielbiciele koszykówki powinni sprawdzić NBA 2K10 (choć także EA Sports ze swoim NBA Live 10 w tym roku się postarało). |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Najlepsza gra sportowa według naszych czytelników to: FIFA 10. Uzyskała 36% głosów. Stoczyła zażarty bój z Fight Night Round 4 i ostatecznie wygrała, bo najnowszy boks od EA zgarnął 32%. Trzecie miejsce przypadło PES-owi, który osiągnął wynik 16% - sądząc po komentarzach fanów piłki Konami, którzy notorycznie nie zgadzają się z wyższymi ocenami dla FIFA, spodziewaliśmy się lepszego wyniku;). Czwarta lokata przypadła Wii Sports Resort (12%), a piąta NBA 2K10 (4% głosów).


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Najlepszy RPG 2009  
Borderlands

Nasza ocena: 8.0/10
Platformy: PlayStation 3Xbox 360PC
Developer: Gearbox
Wydawca: 2K Games

| Gdyby świetny Demon's Souls (PS3) ukazał się w tym roku w Europie, miałby duże szanse zgarnąć tytuł w tej kategorii (póki co pojawił się jedynie w USA, więc trzeba się decydować ewentualnie na import). Niestety, 2009 rok nie był okresem żniw dla fanów RPG-ów. Risen okazał się niewypałem - spodziewaliśmy się dużo więcej po twórcach Gothica. Dragon Age: Origins również nas nie przekonał, a buńczuczne zapowiedzi studia Bioware ("duchowy następca Baldur's Gate") okazały się być jedynie lepem na fanów kultowego RPG-a. Do Europy w czerwcu dotarł wreszcie Tales of Vesperia, którego zdecydowanie warto sprawdzić, szczególnie jeśli jest się fanem serii "Tales of...". Miłośnicy przygód Mario i spółki dostali RPG-owy odłam (zresztą bardzo udany), a posiadacze DS-ów mogą delektować się kolejną (świetną, choć nieco wtórną) częścią Zeldy,  jednak pierwsze miejsce postanowiliśmy przyznać zupełnie nowej marce: Borderlands. Sporo w tej produkcji z shootera, ale nie brakuje też dużej ilości elementów z role-playing-games. Pozycja zdecydowanie warta polecenia, a jako że została przyjęta przez graczy bardzo dobrze (wskazuje na to świetna sprzedaż), można spodziewać się, że twórcy nie poprzestaną na jednej części. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Najlepszy RPG według naszych czytelników to: Legend of Zelda: Spirit Tracks. Wygląda na to, że przygody Linka nigdy Wam (i nam pewnie też) się nie znudzą - chłopiec w zielonym kubraczku pokonał całą konkurencję i ostatecznie zajął pierwsze miejsce z wynikiem 37% głosów. Spirit Tracks czerpie bardzo dużo z Phantom Hourglass, ale dla fanów pierwszej części na DS-a to raczej rekomendacja niż wada. Drugi był Borderlands (33%), natomiast trzecie miejsce zajął Dragon Age: Origins (16%). Tak się dziwnie składa, że najnowszy tytuł Bioware w wielu serwisach otrzymał bardzo wysokie noty, tymczasem patrząc po komentarzach graczy na forach przeważa niezadowolenie. Wy również daliście temu upust głosując na inne tytuły. Czwarta pozycja przypadła Tales of Vesperia (8%), a piąta (6%) Mario & Luigi: Bowser's Inside Story.

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


  GRA ROKU 2009  

Uncharted 2: Among Thieves

Nasza ocena: 9.5/10
Platformy: PlayStation 3
Developer: Naughty Dog
Wydawca: Sony Computer Entertainment

| Zwycięzca mógł być tylko jeden. Uncharted 2: Among Thieves to nie tylko najlepsza gra na PS3 zeszłego roku, ale prawdopodobnie najlepsza produkcja tej generacji konsol. Ludzie z Naughty Dog nie dostarczają wprawdzie tytułów przełomowych, ale tak doszlifowują swoje tytuły, że trudno się do czegokolwiek przyczepić. Wciąż nie możemy pojać dlaczego w U2 nie znalazł się prawdziwy tryb kooperacji z możliwością przechodzenia wspólnie całej kampanii (wówczas gra zgarnęłaby jeszcze wyższą notę), ale pozostanie to pewnie słodką tajemnicą developera. Ważne jest jednak to, że podczas przechodzenia wprost nie można oderwać się od konsoli. To jedna z takich pozycji, do których będziemy wszyscy z przyjemnością powracali i za 5, a nawet 10 lat. Co do tego jesteśmy przekonani. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Postanowiliśmy też przedstawić Wam opinie wybranych członków redakcji OnlyGames.pl. Oto one:

Bobo: Na stałe posiadaczem PlayStation 3 nie jestem, ale w maju ubiegłego roku udało mi się pożyczyć sprzęt od kumpla na jakieś dwa tygodnie. Miałem do przejścia dwie pozycje: Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots oraz Killzone 2. I to właśnie ta druga moim zdaniem zasługuje na miano gry roku. Świetna grafika (w końcu prawdziwy pokaz możliwości PS3), dobrze poprowadzona akcja i odpowiednio wysoki poziom trudności (ja od razu odpaliłem na Hard). Gra była bardzo krótka, ale z wypiekami na twarzy spędziłem przy niej każdą minutę. Produkcje typu FPS stanowią dla mnie priorytet, Killzone 2 okazał się być najlepszym przedstawicielem gatunku minionego roku.

Czort: Gdyby wszystkie dokonywane przez nas w życiu wybory były tak łatwe, jak wybór gry roku 2009, to egzystencja na padole łez byłaby istną sielanką. To, że tytuł ten należy się Uncharted 2 jest tak oczywiste i łatwe do przewidzenia jak scenariusz ostatniego odcinka "Brzyduli" i powstanie kolejnej edycji "Tańca z gwiazdami". Druga część przygód Nathana Drake’a jest grą niemal idealną, czego na pewno dowiedzieliście się z naszej recenzji.  Nieziemska oprawa audio-video oraz  porywająca i trzymająca w napięciu fabuła rodem z klasyków awanturniczego kina czynią ją pozycją obok której żaden posiadacz "peestrójki" nie może przejść obojętnie . Jeśli dorzucimy do tego doskonałą lokalizację, niespotykaną dotąd w żadnej pozycji "filmowość" oraz niezły tryb multiplayer, to dojdziemy do wniosku, że przy okazji trzeciej części kolesiom z Naughty Dog będzie naprawdę trudno przeskoczyć swoje poprzednie dokonania. Bo chyba nie wątpicie w to, że Uncharted 3 to tylko kwestia czasu?

 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Drugie nasze podsumowanie dobiegło końca. Znacie już nasz (i Wasz) wybór w poszczególnych gatunkach, najwyższa pora na wyłonienie najlepszych pozycji dla każdej z platform oraz ostateczne ogłoszenie GRY ROKU 2009. Jeszcze przed tym artykułem zaprezentujemy Wam jednak specjalne, noworoczne wydanie OGM Shoutcast, w którym przedstawimy nasze opinie (każdego redaktora z osobna) na temat mijającego roku. Stosownego materiału spodziewajcie się już jutro. Do usłyszenia. [redakcja]
Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 1
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
seo
sobota, 27 luty 2016r.
Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword....wait there\'s even more Now what if i told you there was a simple Wordpress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That\'s right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. Seo Plugin seo http://www.SeoOptimizedRankings.com/

UID: 1173
Okładka/art:
Tytuł:
Unreal Tournament 2004
Developer: Epic Games
Gatunek: FPS
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!