Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 14033
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1800
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
The Order 1886 - relacja z pokazu przedpremierowego PlayStation 4

Otrzymaliśmy zaproszenie na przedpremierowy pokaz gry The Order: 1886, której premiera na PlayStation 4 miała miejsce... wczoraj. Niestety, ze względu na narzucone embargo musieliśmy wstrzymać się z opisaniem wrażeń.

Konferencja odbyła się w warszawskim British Bar co dało londyński klimat całej imprezie, co było o tyle istotne, że akcja gry rozgrywa się właśnie w tym mieście (ponad 100 lat temu). Już z ulicy było widać jaka gra jest prezentowana wewnątrz lokalu (a i tak weszli tylko wybrani). Po zameldowaniu się na liście otrzymaliśmy los z którego w późniejszym czasie była losowana nagroda. Mogliśmy zgarnąć koszulki, kubki z motywem gry lub kolekcjonerską wersję The Order: 1886 (ostatnia nagroda była jednak do odbioru najwcześniej w dniu premiery produkcji). Była tylko jedna kopia kolekcjonerki do zgarnięcia – nie poszczęściło się.  Zaraz po wejściu do środka mały chłopczyk wręczył mi gazetkę London News z 17-ego marca 1886 roku, której skan możecie obejrzeć w naszej galerii. Z gazetki można wyczytać nieco ciekawostek/informacji o samej grze.

British Bar dawał niesamowity klimat - panie w starodawnych strojach witały nas już przy wejściu. Można było sobie zrobić zdjęcie starą kamerą Obscurą w starym retro klimacie  z pewną panią i nałożonym logiem gry (gdybym wiedział to bym przyszedł w garniaku ;). Na miejscu była też konsola, na której można było ograć demo gry na poziomie hard. Demo nie było zbyt długie, lecz dość trudne.Pierwszym etapem konferencji było... tak zwane embargo, które uniemożliwia publikację oraz rejestrację niepublikowanych jeszcze materiałów wideo gameplayu z konferencji, wypowiedzi Ra Weerasuriya (dyrektor kreatywny/dyrektor generalny) z Ready at Dawn Studios. Czyli w zasadzie większość treści jest zastrzeżona.

Ready at Dawn to firma, która całkiem pominęła generację PlayStation 3 i po doświadczeniach z platform mobilnych Sony próbuje swoich sił na najsilniejszym dziecku japońskiego giganta. Człowiek z koncernu  zaprezentował gry, które firma stworzyła w przeszłości nieśmiało przechodząc do punktu programu prezentując niepokazywany wcześniej gameplay z The Order oraz wymieniając cechy gry, jak to zazwyczaj się odbywa na konferencjach tego typu.W czasie pokazu odbyły się dwa zgony co sugerowało, że gra prosta nie jest. Jest natomiast dynamiczna. W jednym momencie akcja jest powolna, by w innym narzucić nam dość szybką zwartą akcję. Stykamy się zatem z różnymi zagadkami (choć to może zbyt duże słowo), których rozwiązanie otwiera przed nami wrota/drzwi do dalszego etapu. Zdarzają się potyczki przypominające pozycje typu Uncharted – odstrzał, chowanie się po kątach i błaganie, by nie skończyła się nam amunicja, czy potyczki 1 na 1 z użyciem noża (lub czegoś innego) z QTE (wciskanie odpowiednich przycisków w odpowiednim czasie) – te ostatnie są dość dynamiczne i mniej monotonne niż prowadzenie rutynowej wojny z monstrami.Akcja gry przenosi nas w czasy alternatywnej wersji epoki wiktoriańskiej. Wcielamy się w postać rycerza okrągłego stołu Sir. Galahada, zwykłego śmiertelnika. Londyn wówczas ogarniają potwory o dużych mocach, a zwykli rycerze usiłują z nimi walczyć. Mają do dyspozycji różne ręczne bronie do walki oraz mogą ratować się czarną wodą, która przyśpiesza gojenie się ran oraz wydłuża życie (dzięki temu mogą oni skuteczniej i dłużej walczyć). Jednak nie zapewnia ona im nieśmiertelności. W grze znajdziemy postacie fikcyjne jak i prawdziwe charaktery, które wówczas występowały. Ponadto developer dołożył starań by ówczesny Londyn został odwzorowany na wysokim poziomie.Po prezentacji przyszedł czas na losowanie nagród – zgarnąłem koszulkę z logiem gry, obiad i opcjonalną sesję zdjęciową z panią stylizowaną na tamten okres (sesja odbywała się przy użyciu wspomnianej kamery Obscura). W zasadzie tyle. Ciekawe jest to, że na kilka dni przed premierą tytułu większość konferencji jest zastrzeżona aż do dnia premiery...

Podsumowując, produkcja Ready at Dawn zapowiada się nieźle, ale nie wiemy jeszcze na ile starczy i czy gameplay przez całą kampanię będzie wystarczająco różnorodny. Wygląda jednak na to, że jeśli ktoś lubi takie klimaty to The Order: 1886 mu się spodoba i chyba warto będzie odwiedzić stary Londyn oraz stoczyć wiele walk z potworami w różnych stylach. Plusem też na pewno będzie obecność polskiej wersji językowej (taka edycja była prezentowana).

UPDATE: W sieci w międzyczasie pojawił się filmik prezentujący całą grę - z materiału wynika, że na szybko można przejść tę pozycję w około 5 godzin (przy standardowej rozgrywce tytuł pochłonie od 7 do 10 godzin). [Martin]

PS Oprócz galerii, którą znajdziecie w panelu po prawej stronie od artykułu, zapraszamy jeszcze do zapoznania się z osobną galerią - tutaj.

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 0
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Brak komentarzy

UID: 1834
Okładka/art:
Tytuł:
The Order 1886 - relacja z pokazu przedpremierowego
Developer: Ready at Dawn
Gatunek: akcja/TPP
Data wydania:
EUR: 20.02.2015
USA: 20.02.2015
JAP: 20.02.2015
Poziom trudności:
wysoki (4/5)
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!