Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 14033
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1800
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Strona OnlyGames.pl – podsumowanie zmian, które zostały wprowadzone w ostatnich godzinach

Jak pewnie zauważyliście, nasz serwis trochę się zmienił w ostatnich godzinach. W skrócie – zwiększyliśmy czcionkę we wszelkiego rodzaju tekstach, odświeżyliśmy dział artykułów (najbardziej to widać w recenzjach), a także wprowadziliśmy szereg drobnych poprawek, które na pierwszy rzut oka mogą być niedostrzegalne, ale w dłuższej perspektywie na pewno uprzyjemnią Wam odwiedziny naszego serwisu. Aby podsumować listę zmian, postanowiłem przygotować dla Was ten oto artykuł. Zaczynamy.

1.         Przede wszystkim zwiększyliśmy czcionkę, aby przyjemniej Wam się czytało. Poprzednia jak na obecne czasy była już trochę zbyt mała. Wiadomo – rozdzielczości monitorów systematycznie rosną i choć statystyka nadal pokazuje, że większość z Was używa rozdziałki 1280px w poziomie (36% czytelników), to na pewno systematycznie będzie rosnąć popularność popularność standardu Full HD, a więc 1920px w poziomie. Obecna czcionka pozwala na przyjemną lekturę w każdych warunkach.2.         Druga sprawa to odświeżenie artykułów, co najbardziej jest widoczne w dziale recenzji. Żeby obejrzeć sobie to na przykładzie, możecie zajrzeć do najnowszej recenzji Mario Kart 8, która została przygotowana od podstaw pod nowe warunki. Większa czcionka to pierwsza zmiana, ale oprócz tego pasek z recenzją został rozciągnięty w poziomie, a zwężony został panel boczny po prawej (do tej pory zawierał to samo, co na stronie głównej, czyli: listę najnowszych artykułów, sekcję „co na forum”, reklamy, etc.). Teraz pasek ten zawiera tylko informacje na temat recenzowanej gry: okładkę (której miniaturka zniknęła z pierwszego akapitu, gdzie była widoczna do tej pory), podstawowe informacje, galerię oraz ocenę końcową z naszej recenzji.Dzięki rozszerzonej sekcji z artykułem, jesteśmy teraz w stanie wstawiać większe screeny w środek tekstu, co też z pewnością Wam uprzyjemni lekturę – wiadomo, im większy obrazek, tym więcej widać. Galeria ze screenami w jeszcze wyższej rozdzielczości znajduje się tradycyjnie w panelu po prawej. Zmieniliśmy też pomarańczową czcionkę, która znajduje się pod screenami – podpisy będą od teraz dużo bardziej czytelne.

Więcej miejsca na screeny to oczywiście analogicznie więcej miejsca na filmiki. We wspomnianej recenzji Mario Kart 8 możecie oglądać już materiał z naszego kanału na YouTube wyższej rozdzielczości.W starszych artykułach w środku tekstu pozostaną screeny w starej rozdzielczości, czyli 400px.  Nie jesteśmy w stanie tego zmienić – moglibyśmy je sztucznie rozciągać do obecnego standardu, ale spowodowałoby to pogorszenie jakości obrazków. Zdecydowaliśmy zatem, że zostaniemy przy tym co było. Zmiany będą dostrzegalne już w nowych artykułach.

3.         Odświeżyliśmy też „oceniaczkę”, czyli tabelkę z ocenami znajdującą się pod recenzją (sprawdźcie na dole drugiej strony w recenzji Mario Kart 8). Wyświetla się tam teraz miniaturka okładki gry oraz logo „Werdykt ONLYGAMES.PL”. To akurat drobna zmiana, ale minimalnie uatrakcyjni tę sekcję.

4.         Pod „oceniaczką” oraz pod oceną w prawym pasku przy recenzji znajduje się link do sekcji na stronie, w której wyjaśniamy jak oceniamy, tzn. znajdziecie tam pełne wyjaśnienie naszego systemu ocen stosowanego na stronie. Do tej pory brakowało takiego działu – niektórzy czytelnicy pewnie nie zdawali sobie sprawy dlaczego tak oszczędnie gospodarujemy najwyższymi notami. Mam nadzieję, że wyjaśnienie naszego systemu ocen rozjaśni Wam trochę nasze motywy.
5.         Liczba newsów na stronie głównej została zmniejszona do 20, co wiąże się z większą czcionką – w obecnej postaci strona za bardzo ciągnęłaby się w dół. Jeśli komuś mało, może sobie kliknąć „Archiwum” na dole strony i przenieść się do naszego archiwum newsowego, gdzie wyświetla się po 30 wiadomości na stronę.

6.         W pozostałych działach (Recenzje, Zapowiedzi, Playtesty, itd.) liczba artykułów wyświetlanych w dziale została zmieniona na 15 (do tej pory było 10).

7.         Nieco poprawiony został kod wyników wyszukiwania. Gdy skorzystacie z wyszukiwarki na stronie, wyświetli Wam się lista wyników w bardziej przejrzystej, skondensowanej formie (do tej pory kod był na tyle niedopracowany, że wyniki trochę się „rozłaziły”). Poza tym liczbę wyników zwiększyliśmy do 15 (do tej pory było 10).

 

Podsumowując, mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przypadną Wam do gustu i przede wszystkim uprzyjemnią Wam eksplorację serwisu. Do przeczytania zatem już w nowej, odświeżonej oprawie. [Ski]

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 1
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
philipo
środa, 27 sierpień 2014r.
Dla mnie zmiany poszły w dobrym kierunku i stronkę będę przeglądał z większą przyjemnością :-)

UID: 5258
Okładka/art:
Tytuł:
Strona OnlyGames.pl - podsumowanie zmian
Developer: -
Gatunek: -
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
-
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!