Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Sphinx and the Cursed Mummy PlayStation 2GameCube

Sphinx and the Cursed Mummy to jedna z ciekawiej zapowiadających się gier platformowych w tym roku. Dlaczego? Zaraz postaram się wyjaśnić.

W grze pokierujesz losami dwóch, całkowicie odmiennych postaci - tytułowym Sphinxem - egipskim podróżnikiem, oraz Mumią króla Tuta. Autorzy przewidują ok. 60% całego czasu gry dla Sphinxa - reszta zostanie dla Mumii. Gra każdym z charakterów będzie się znacznie od siebie różniła. Część przeznaczona dla Sphinxa będzie bardziej platformowa, z większym naciskiem na akcję. Bohater będzie posiadał różnego typu bronie, przy okazji zdobywając kolejne w dalszej części gry. Oprócz tego posiada umiejętności charakterystyczne dla typowego bohatera platformówek, jak np. podwójny skok w stylu Mario. Oczywiście wraz z przechodzeniem gry będzie zdobywał kolejne - jak np. umiejętność pływania, której na początku nie posiada...

Część przeznaczona dla Mumii będzie wolniejsza, z większym naciskiem na zagadki. Jak wiadomo, mumia jest już i tak martwa, więc zginąć w żaden sposób nie może. Autorzy skrzętnie to wykorzystują serwując ciekawe i śmieszne przy tym zagadki. Np. będzie można się podpalić, by przenieść potrzebny w dalszej części ogień. Albo rozpłaszczyć się przy pomocy głazu, by przecisnąć się przez wąską szczelinę.

Jak to się prezentuje? Już teraz pięknie. Poziomy mają klimat i nie świecą pustkami. Zwraca uwagę świetna animacja ruchów postaci - są bardzo płynne a gra pracuje w 60 klatkach. Nie zauważyłem też, żeby coś się dorysowywało, więc jest bardzo dobrze.

Co więc dostaniemy? Dużo akcji (Sphinx), prościutkie walki, pojedynki z bossami, trochę zagadek (Mumia) oraz śliczną oprawę. Czego chcieć więcej? Premiera pod koniec roku (data jeszcze nie sprecyzowana). Najpierw wyjdzie na PS2, potem skonwertowana zostanie na GCN.

Baron Ski

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 0
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Brak komentarzy

UID: 681
Okładka/art:
Tytuł:
Sphinx and the Cursed Mummy
Developer: Eurocom Entertainment Software
Gatunek: platformówka
Data wydania:
EUR: 20/02/04
USA: 10/11/03
JAP: -
Poziom trudności:
-
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!