Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 14033
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Resident Evil 4 GameCube

Na drugim ogólnopolskim zlocie fanów Nintendo, który odbył się na Zamku w Dobczycach pod Krakowem w dniach 26 - 28 czerwca 2004 dzięki staraniom Świata Nintendo udało się sprowadzić do Polski grywalne demo (a dokładnie dwa) beta wersji Resident Evil 4. Będąc przejazdem udało mi się po wcześniejszej ostrej batalii w kolejce do standów (były dwa) zatopić swoje ostre ząbki w najnowszym produkcie firmy Capcom.

Wszystko, co do tej pory zobaczyliście na zwiastunach, zobaczyłem i jak grając w to demo. Historia zaczyna się tak samo jak sądziliśmy, czyli Leon S. Kennedy przybywa do miasteczka w poszukiwaniu córki prezydenta. Różnica polega na tym, że ci, którzy nie grali nie mogą poczuć prawdziwego klimatu i mocy tej produkcji. Demo było pozbawione wejściówki prawdopodobnie by nie odsłaniać zbyt dużo z historii gry. Zaczynamy w lecie, jest noc (widzieliśmy ten fragment prawie w każdym zwiastunie), docieramy do sławetnej już chatki Pucha… znaczy przywódcy wieśniaków, którego pytamy czy nie wiedział przypadkiem dziewczyny ze zdjęcia (Ashley, córki prezydenta), po czym tamten rzuca się na nas z siekierą. Odpowiadamy ogniem z pistoletu i wyskakujemy przez szybę. Przemierzając las dalej docieramy do miejsca gdzie Leon obserwuje osadę przez lornetkę. Widzimy w oddali palący się stos, po czym zaczyna się mordercza walka z wieśniakami.


 

Pojawiają się wszystkie motywy ze zwiastunów - odpychanie drabin, zestrzeliwanie nadlatujących przedmiotów, TE (Time Events) znane z Shenmue (czterech wieśniaków podbiega do nas, naciskamy dany przycisk i jednym zwinnym kopnięciem posyłamy ich na ziemię). Próby przestraszenia gracza spełzły na niczym, ponieważ przy pełnej sali nie da się przestraszyć (np. nieboszczykiem przybitym do ściany widłami). Arsenał również nie uległ powiększeniu od czasów zwiastunów: nadal pozostał pistolet, karabin, shootgun, granaty.

Kilka nowości to między innymi możliwość interakcja nie tylko z otoczeniem, lecz także z jego mieszkańcami. I nie mówię tutaj o wieśniakach, tylko o krowach, kurczakach, wronach (jednakże nie udało mi się żadnej ustrzelić… bug??). Dodatkowym atutem RE4 jest dynamiczna kamera całkowicie przyjazna graczowi - tutaj czujemy, że robi ona wszystko, co w jej mocy, by nam pomóc. Jednakże nie obyło się bez minusów, m.in. przenikania modeli postaci. Możliwe, iż jest to jedynie przejściowe stadium programowania i zostanie to usunięte w finałowej wersji.Wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak jest i z tym demem - w pewnym momencie gry rozbrzmiewa dźwięk dzwonu klasztornego. Mieszkańcy osady czym prędzej udają się w kierunku bliżej nam nieznanym (prawdopodobnie jest to kościół lub miejsce modłów). Scenę tę widzimy również w jednym ze zwiastunów, które już o wiele wcześniej ujrzały światło dzienne. Ogólnie - zdecydowanie jest na co czekać. Ta gra będzie bardzo ważna dla Gamecube.

Hunter

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 5
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
ISuscPAuFZ
niedziela, 24 luty 2013r.
SALADYN pisze:Dobry pomysł, niezbyt świeży bo psy już były toasyzrwzami w grach ale zawsze.Ciekawe tylko jakie będzie jego zastosowanie, walka czy może coś w stylu Metal Gear Mk.II z MGS4 ?
HxwKkyrFkRKgTuhyNch
wtorek, 26 luty 2013r.
Kb5OwY ouanhmlxvehd
UpSyvsMzocCswfMPOKs
środa, 27 luty 2013r.
ysNmwT , [url=http://bdanvjtbhvnj.com/]bdanvjtbhvnj[/url], [link=http://xqvfrksrztlu.com/]xqvfrksrztlu[/link], http://jiarrlngkycm.com/
sExFRwosuAnvn
środa, 27 luty 2013r.
FGJuBD , [url=http://jlnwjfnfunlq.com/]jlnwjfnfunlq[/url], [link=http://mwkntdkvdbfa.com/]mwkntdkvdbfa[/link], http://jifvjxcnvakt.com/
eBEYcDsfJVqQ
sobota, 02 marzec 2013r.
GOnSYm , [url=http://palhlqxocevn.com/]palhlqxocevn[/url], [link=http://tuydjyyljonj.com/]tuydjyyljonj[/link], http://lqixwgafsacb.com/

UID: 1021
Okładka/art:
Tytuł:
Resident Evil 4
Developer: Capcom
Gatunek: survival-horror
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!