1.5 [z archiwum] //!-->
Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 14033
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
PSP Downgrade 2.0 --> 1.5 [z archiwum] PSP
Jeśli uważnie śledzicie scenę PSP, na pewno wiecie, że istnieje możliwość downgrade'u oprogramowania z 2.0 do 1.5. Daje to naturalnie dużo większe możliwości, bo pod 1.5 napisano masę darmowych aplikacji, wyszły emulatory... Krótko mówiąc - "podziemie" bardzo się rozwinęło. Jest jeszcze jeden powód dla którego ludzie decydują się na downgrade, ale udajmy wspólnie, że nie wiemy o co chodzi ;). Ten poradnik pokaże Wam jak dokonać całego procesu. Aha, jeśli jakiś katalog jest napisany wielkimi literami, to znaczy że dokładnie tak ma być.

1) Po pierwsze potrzebne będą nam następujące rzeczy: PSP z oprogramowaniem 2.0 (jeśli masz 1.51 albo 1.52, to najpierw musisz zrobić upgrade do 2.0), 1.50 Eboot [możesz go pobrać STĄD], oraz MPH Downgrader [a ten z naszego serwera - TUTAJ].
2) Gdy już ściągniesz, wypakuj obie paczki.
^Folder MPH Downgrader zawiera następujące pliki:
- h.bin
- index.dat
- downgrader.txt
- folder PSP (W folderze PSP jest podfolder PHOTO, a w nim pliczek overflow.tif)
^ Folder 1.50 Eboot zawiera plik:
- EBOOT.PBP
- Readme.txt

Pliki txt są oczywiście niepotrzebne, więc możesz je wywalić. Teraz przystępujemy do właściwej pracy.

3) Podłącz PSP do komputera poprzez kabel USB (po podłączeniu kabla musisz w menu PSP wejść w Settings --> USB Connection, by uaktywnić połączenie USB. PSP pokaże się w Twoim komputerze jako dysk wymienny, w który możesz bezproblemowo wejść - zobaczysz tam dwa główne katalogi: PSP oraz MP_ROOT).
4) Wejdź do PSP do katalogu PSP/GAME i będąc w GAME utwórz w nim folder UPDATE. Następnie skopiuj do niego pliczek EBOOT.PBP (z 1.50 Eboot).
5) Teraz wejdź w PSP do katalogu PSP/PHOTO i do PHOTO skopiuj plik overflow.tif (z MPH Downgrader).
6) Pora na dwa ostatnie pliki z MPH Downgrader. h.bin oraz index.dat skopiuj do katalogu głównego konsoli (nie chodzi o katalog PSP, tylko to miejsce, w którym się znajdujesz po wybraniu PSP jako dysku wymiennego - tam gdzie widnieją foldery PSP oraz MP_ROOT - patrz punkt 3 powyżej, gdzie piszę, że "zobaczysz tam dwa główne katalogi: PSP oraz MP_ROOT"). Podkreślam to tak szczegółowo, by nikt się przypadkiem nie pomylił...

Ok, teraz czas na doładowanie konsoli. Podłącz zasilacz do PSP i doładuj ją na maksa (niby wystarczy, żeby bateria była naładowana tylko do 3 kresek, ale lepiej nie ryzykuj). Gdy już to nastąpi, w PSP wyłącz już USB Connection - przez chwilę połączenie z kompem nie będzie nam potrzebne.

7) Wejdź do menu Photo w konsoli. Będzie to wyglądało tak jakby PSP się zawiesiło (na ekran wyskoczą cztery linijki białego kodu na czarnym tle), ale nie przejmuj się. Odczekaj minutę-dwie dla pewności by wszystko zadziałało i wyłącz wreszcie swojego handhelda (w tym celu przytrzymaj przycisk power przez ok. 10 sekund - ważne jest, żeby wyłączyć konsolę, a nie przełączyć ją w tryb uśpienia).
8) Włącz ponownie konsolę i uaktywnij USB Connection by połączyć się z PC. Wejdź w komputerze do PSP - jeśli wszystko jest w porządku, to w katalogu głównym konsoli powstały nowe pliki (100.bin, camarche.dat, oraz index.dat.bak).
9) Jeśli wszystko jest Ok, to przerwij USB Connection w menu konsoli i udaj się do menu Game, a następnie do Memory Stick. Jeśli wszystko zostało zrobione dobrze, ujrzysz ikonę PSP Update ver. 1.50. Wciśnij ją.

[Jeśli zaś w katalogu głównym nie powstały nowe pliki, to nie przejmuj się, tylko powtórz całą operację raz jeszcze, tzn. wejdź w menu Photo w konsoli i poczekaj na "zwis". Mi dla przykładu ruszyło to dobrze dopiero za drugim razem...]

Załaduje się menu update'u. Przeczytaj informacje, a gdy już przejrzysz wszystkie, wciśnij X by rozpocząć proces. Uwaga! Pod koniec, gdy progres dojdzie do 99%, na ekran wyskoczy błąd ("Update system failed"). Spokojnie - tak ma być. Wyłącz teraz konsolę przytrzymując power przez ok. 10 sekund. Włącz ją ponownie - na ekran wyskoczy niebieski ekran z informacjami, który przepuścisz wciskając "kółko". Gratulacje, masz już 1.5 w swojej konsoli! [Ski]
Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 0
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Brak komentarzy

UID: 1300
Okładka/art:
Tytuł:
PSP Downgrade 2.0 --> 1.5 [z archiwum]
Developer: -
Gatunek: -
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!