Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 14033
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1800
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Podsumowanie roku 2009 cz. 2 - według gatunków gier PlayStation 3Xbox 360WiiPlayStation 2PSPDSPC

Od wczoraj podsumowujemy ostatnie 12 miesięcy, bo 2009 rok prawie za nami. Jak je wspominacie? Z perspektywy gracza był to bardzo udany okres. Może i na nadmiar exclusive'ów dedykowanych konkretnych platformom nie mogliśmy narzekać, ale wszystko nadrobili developerzy 3-party, którzy dostarczyli jedne z najlepszych pozycji zeszłego roku. W naszym plebiscycie jak zwykle przyjrzymy się najlepszym grom w poszczególnych gatunkach, wybierzemy topowe gry dla każdej z platform, by na koniec wybrać tę jedyną, najlepszą grę 2009 roku. Wczoraj poznaliście już nasze wybory w kategoriach specjalnych.

Jak co roku, staraliśmy się zasypać Was recenzjami, by nie umknęło Wam nic, co warte uwagi. Dziękujemy wiernym czytelnikom, że byli z nami, witamy również na pokładzie nowych. Bardzo miło nam poinformować, że przyrost liczby stałych czytelników na stronie w stosunku do roku 2008 wyniósł 23%. W niedawno zakończonej ankiecie wskazaliście, że w naszym serwisie interesują Was zwłaszcza świeże recenzje oraz wiadomości - tym właśnie działom postaramy się poświęcić najwięcej uwagi w zbliżającym się 2010 roku.

Zostawmy jednak przyszłość, ponieważ pora wrócić do najpiękniejszych growych chwil 2009 roku. Co z niego zapamiętaliście? My między innymi liczne przesunięcia wydania ważnych tytułów, premiery kilku długo wyczekiwanych hitów, a także zamknięcia wielu firm developerskich, które nie przetrwały niestety próby okresu po kryzysie ekonomicznym. Wielcy wydawcy w większości zanotowali w 2009 roku straty, co dobitnie pokazuje jak bardzo trudna sytuacja ekonomiczna wielu krajów odbiła się na naszym kochanym hobby. Efekt jest taki, że wiele głośnych produkcji przesunięto na pierwszy kwartał 2010, by nie robić niepotrzebnego tłoku w okresie przedświątecznym. Wreszcie jest czas, by z grubsza pozaliczać większość gier wartych uwagi. Czy jednak nie należy spodziewać się innych skutków, w dłuższej perspektywie? Szczerze wierzymy, że konieczność wypracowania znacznie lepszych wyników przez wydawców w zbliżającym się roku nie zastopuje powstawania nowych marek. W końcu wiele z nich na stałe zadomowiło się już w obecnej generacji konsol i będziemy je kojarzyć właśnie z tym okresem. Assassin's Creed, Mirror's Edge, Borderlands, Dead Space, Brutal Legend - to tylko nieliczne przykłady nowych IP. Miejmy nadzieję, że za dwa lata do tego grona będziemy w stanie dodać przynajmniej drugie tyle tak dobrych gier.

Zostawmy jednak te dywagacje i skupmy się na głównej myśli przewodniej tego artykułu. Na początek spis treści naszych podsumowań, byście mogli bez problemu przeskakiwać pomiędzy najważniejszymi plebiscytami:


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -   

 

Najlepsza strzelanina 2009  
Killzone 2

Nasza ocena: 9.3/10
Platformy: PlayStation 3
Developer: Guerilla Games
Wydawca: Sony Computer Entertainment

| 2009 rok był rokiem strzelanin - co do tego nikt chyba nie ma wątpliwości. Postanowiliśmy rozdzielić standardowe shootery od szeroko pojętych "gier akcji", bo to przecież nieco inna działka. Developerzy uraczyli nas wieloma świetnymi strzelaninami, z których większość stanowiły sequele. Największy bój stoczyły ze sobą Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz Killzone 2. Ten pierwszy to chyba największa premiera tego roku, prawdopodobnie najlepiej sprzedająca się gra multiplatformowa i prawdziwy pokaz tego, jak widowiskowe mogą być obecne produkcje. Tytuł najlepszego shootera postanowiliśmy jednak przyznać Killzone 2 - za to, że nie zawiódł oczekiwań i dostarczył jakość zbliżoną do pamiętnych renderów z 2005 roku. Modern Warfare 2, choć świetny, to stanowi tak naprawdę "jedynie" (albo "aż") więcej tego samego, co twórcy dostarczyli w pierwszej części. Killzone tymczasem nie jest zwykłym shooterem - to prawdziwy pokaz możliwości PS3, doświadczenie, którego nie powinien sobie odmówić jakikolwiek fan strzelanin. Ludzie z Guerilla Games wykreowali markę, która sprzedaje kolejne tysiące konsol i za to im chwała. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Strzelanina roku według naszych czytelników to: Killzone 2. Głosowało na niego 49% osób, co dowiodło, że tytuł Guerilla Games spełnił także i Wasze oczekiwania. Drugi w kolejce był Call of Duty: Modern Warfare 2 (24%), a trzecie miejsce przypadło Left 4 Dead 2 (10%). Stawkę zamykają Call of Juarez (9%) oraz Halo 3: ODST (6%).

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Najlepsza gra akcji 2009  
Uncharted 2: Among Thieves

Nasza ocena: 9.5/10
Platformy: PlayStation 3
Developer: Naughty Dog
Wydawca: Sony Computer Entertainment

| Szeroko pojęte gry akcji to chyba najmocniej obsadzona kategoria. Nominacji mogliśmy wręczyć ze dwa razy więcej (gdzie chociażby rewelacyjny Shadow Complex, bardzo dobry nowy IP - Brutal Legend, Grand Theft Auto: Chinatown Wars, czy Ninja Gaiden Sigma 2?). Wszystkie z wymienionych niżej pozycji to tytuły dopracowane niemal w każdym calu. Batman zaskoczył nad wyraz udanym come-backiem, Resident Evil 5 - choć wtórny - zapewnił nam sporo dobrej rozgrywki, a InFamous okazał się bardzo miłą niespodzianką (mało kto spodziewał się chyba tak dobrego tytułu, ale trzeba wierzyć w studio Sucker Punch). Najważniejsza walka rozegrała się jednak pomiędzy Assassin's Creed 2 oraz Uncharted 2: Among Thieves - dwoma megahitami z gigantycznymi budżetami i ogromną promocją. Ten pierwszy poprawił prawie wszystkie (a przynajmniej większość) wad "jedynki", natomiast drugi zapewnił najbardziej emocjonujący gameplay w tym roku. To jedna z produkcji, dla których warto kupić PS3. Prawdziwy system-seller. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Najlepsza gra akcji według naszych czytelników to: Uncharted 2: Among Thieves. Przewaga dzieła Naughy Dog tym razem nie była już tak przytłaczająca, ponieważ głosowało na nie 39% ankietowanych, natomiast drugi w kolejce - Batman: Arkham Asylum - zebrał 30% głosów. Obie wymienione pozycje to doskonałe tytuły, więc ich poparcie z Waszej strony zupełnie nas nie dziwi. Trzecia lokata przypadła dla Assassin's Creed 2, choć wynik najnowszego megahitu Ubisoftu jest nieco poniżej oczekiwań (13%) - być może dlatego, że spośród wszystkich nominowanych pozycji ukazał się najpóźniej, więc sporo osób nie zdążyło go jeszcze porządnie przemaglować. Czwarte miejsce zajął Resident Evil 5 (14%), a piąte InFamous (5%).

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Najlepsza gra muzyczna 2009  
Guitar Hero 5

Nasza ocena: 8.9/10
Platformy: PlayStation 3Xbox 360WiiPlayStation 2
Developer: Neversoft
Wydawca: Activision

| Długo zastanawialiśmy się czy postawić na piątą odsłonę Guitar Hero (naszym zdaniem najlepszą częścią serii od czasu pamiętnej "dwójki") czy też na DJ Hero, czyli nową markę Activision, która z impetem zdobyła serca fanów muzycznych remixów. Zdecydowaliśmy się jednak na GH5 ze względu na bardzo dopracowany gameplay oraz świetny dobór utworów. Zawiódł nieco The Beatless: Rock Band - spodziewaliśmy się świetnego tytułu i najbardziej znanych kawałków Beatlessów, a dostaliśmy niewielki zbiór utworów bez największych hitów - te trzeba kupować w formie DLC, co jest naszym zdaniem sporym przegięciem. Wyróżnienie należy się z kolei Rock Band: Unplugged, czyli pierwszej edycji dedykowanej PSP - udała się bardzo dobrze. Fanów bandu Metallica nie musimy zachęcać do sprawdzenia Guitar Hero: Metallica, bo to chyba najlepszy muzyczny odłam poświęcony jednemu, konkretnemu zespołowi. Posiadacze DS-ów powinni z kolei sprawdzić Rhythm Paradise (znany w USA jako Rhythm Heaven), bo to bardzo ciekawy zbiór rytmicznych mini-gier. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Najlepsza gra muzyczna według naszych czytelników to: Guitar Hero 5. Piąta część popularnej serii szła łeb w łeb z DJ Hero - ostatecznie jednak wygrała z wynikiem 33% głosów, podczas gdy nowa marka Activision zatrzymała się na poziomie 29%. Trzeci był Rhythm Paradise (17%) - widać, że doceniliście ciekawą pozycję na DS-a, która w mniej więcej w połowie roku narobiła trochę zamieszania na rynku. Czwarty był Guitar Hero: Metallica (17%), a piąty Rock Band: Unplugged (8%).

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Najlepsza bijatyka 2009  
Street Fighter IV

Nasza ocena: 9.0/10
Platformy: PlayStation 3Xbox 360PC
Developer: Capcom
Wydawca: Capcom

| UFC: 2009 Undisputed to świetna nowa marka, która przy okazji sprzedała się bardzo dobrze (EA już niedługo odpowie swoim MMA), Tekken 6 był chyba najgłośniejszą premierą w tym roku, ale to Street Fighter IV skradł nasze serca. Wybór był ciężki, bo przecież na platformach sieciowych wylądował jeszcze Marvel vs. Capcom 2, a PSP dostało SoulCalibura. Tekken 6, choć dalej bardzo dobry, lekko rozczarował - to już nie jest ten sam Tekken, którego pamiętamy z epoki PSone. Ludzie z Namco poszli w stronę większej widowiskowości walk i ich nieprzewidywalności, co niekoniecznie przypadło nam do gustu. "Uliczny Wojownik" zaliczył tymczasem powrót niemal idealny. Świetna grafika, nowe tryby rozgrywki, nieźle zbalansowany system (są braki, co udowodniły liczne posty na fanowskich forach, ale idealnego mordobicia nie ma i nie będzie). W trybie Multi nie można się oderwać. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Najlepsza bijatyka według naszych czytelników to: UFC 2009: Undisputed. Przez długi czas prowadził Tekken 6, ale fani pozostałych marek przypuścili szturm pod koniec głosowania, przez co szósta odsłona Turnieju Namco spadła aż na trzecią lokatę. UFC, który zebrał od Was aż 39% głosów, okazał się jedną z przyjemniejszych niespodzianek w tym roku. Co ważne, został też bardzo ciepło przyjęty przez graczy i prasę (już szykowany jest UFC 2010). Drugi był Street Fighter IV z wynikiem 28%, natomiast na najniższym stopniu podium wylądował ostatecznie Tekken 6 (22%). Czwarta pozycja przypadła handheldowej wersji SoulCalibur (8%), a stawkę zamyka Marvel vs Capcom 2 z platform sieciowych (PS Store / Xbox Live), który zebrał tylko 3% głosów.

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Najlepsze wyścigi 2009  
Forza Motorsport 3

Nasza ocena: 9.3/10
Platformy: Xbox 360
Developer: Turn 10
Wydawca: Microsoft Game Studios

| To był bardzo dobry rok dla fanów wyścigów. Need for Speed zaliczył świetny powrót idąc trochę bardziej w kierunku symulacji, DiRT2 również był niczego sobie, a hardcore'owcy dostali niszowego, ale bardzo dobrego Race Pro. "Śnieżna" odsłona MotorStorma wylądowała na PSP, stając się jedną z najlepszych gier w tym roku na handhelda Sony (swoją wersję dostała też PS2), jednak to Forza Motorsport 3 jest najbardziej kompletnym tytułem w tym zestawieniu. Twórcy z Turn 10 ustawili bardzo wysoko poprzeczkę dla Polyphony i ich Gran Turismo 5. Setki godzin jeżdżenia, znakomity model jazdy i masa poprawek względem drugiej części nie pozwalają na wybór jakiegokolwiek innego tytułu. Każdy miłośnik wyścigów musi zaliczyć trzecią Forzę. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Najlepsze wyścigi 2009 według naszych czytelników to: Forza Motorsport 3. Trzecia część wyścigów od Turn 10 zmiażdżyła rywali kończąc z wynikiem 57% głosów. Drugi był Need for Speed: Shift (21%), a trzeci Colin Mcrae: DiRT 2 (11%). Czwarte miejsce przypadło Motorstorm: Arctic Edge (7%), a piąte zajął niszowy Race Pro (4%).

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Najlepsza gra sportowa 2009  
FIFA 10

Nasza ocena: 9.5/10
Platformy: PlayStation 3Xbox 360
Developer: EA Sports
Wydawca: Electronic Arts

| FIFA 10 była zdecydowanie najlepsza w tym roku. Trzeba jednak dodać, że dotyczy to jedynie wersji dla Xboxa 360 oraz PS3 - dlatego też to właśnie tylko te dwie platformy umieściliśmy powyżej. Szkoda, że EA cały czas traktuje po macoszemu użytkowników komputerów osobistych, wypuszczając co roku kolejne edycje bazujące na starym silniku. PES 2010 po raz kolejny zawiódł nasze oczekiwania. To dalej dobra gra, ale póki Konami nie zmieni starego silnika, nie będzie ich stać na więcej. Warto zwrócić uwagę na Wii Sports Resort (swoją drogą, jedna z lepiej sprzedających się gier na Wii w tym roku) - może to tylko pakiet mini-gierek, ale wprowadził przystawkę Wii MotionPlus, która ma szansę zrewolucjonizować system kontroli w grach na konsolę Nintendo (kontroler odwzorowuje dzięki temu nasze ruchy dużo precyzyjniej). Fanów boksu nie trzeba namawiać do zakupu Fight Night Round 4, natomiast wielbiciele koszykówki powinni sprawdzić NBA 2K10 (choć także EA Sports ze swoim NBA Live 10 w tym roku się postarało). |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Najlepsza gra sportowa według naszych czytelników to: FIFA 10. Uzyskała 36% głosów. Stoczyła zażarty bój z Fight Night Round 4 i ostatecznie wygrała, bo najnowszy boks od EA zgarnął 32%. Trzecie miejsce przypadło PES-owi, który osiągnął wynik 16% - sądząc po komentarzach fanów piłki Konami, którzy notorycznie nie zgadzają się z wyższymi ocenami dla FIFA, spodziewaliśmy się lepszego wyniku;). Czwarta lokata przypadła Wii Sports Resort (12%), a piąta NBA 2K10 (4% głosów).


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Najlepszy RPG 2009  
Borderlands

Nasza ocena: 8.0/10
Platformy: PlayStation 3Xbox 360PC
Developer: Gearbox
Wydawca: 2K Games

| Gdyby świetny Demon's Souls (PS3) ukazał się w tym roku w Europie, miałby duże szanse zgarnąć tytuł w tej kategorii (póki co pojawił się jedynie w USA, więc trzeba się decydować ewentualnie na import). Niestety, 2009 rok nie był okresem żniw dla fanów RPG-ów. Risen okazał się niewypałem - spodziewaliśmy się dużo więcej po twórcach Gothica. Dragon Age: Origins również nas nie przekonał, a buńczuczne zapowiedzi studia Bioware ("duchowy następca Baldur's Gate") okazały się być jedynie lepem na fanów kultowego RPG-a. Do Europy w czerwcu dotarł wreszcie Tales of Vesperia, którego zdecydowanie warto sprawdzić, szczególnie jeśli jest się fanem serii "Tales of...". Miłośnicy przygód Mario i spółki dostali RPG-owy odłam (zresztą bardzo udany), a posiadacze DS-ów mogą delektować się kolejną (świetną, choć nieco wtórną) częścią Zeldy,  jednak pierwsze miejsce postanowiliśmy przyznać zupełnie nowej marce: Borderlands. Sporo w tej produkcji z shootera, ale nie brakuje też dużej ilości elementów z role-playing-games. Pozycja zdecydowanie warta polecenia, a jako że została przyjęta przez graczy bardzo dobrze (wskazuje na to świetna sprzedaż), można spodziewać się, że twórcy nie poprzestaną na jednej części. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Najlepszy RPG według naszych czytelników to: Legend of Zelda: Spirit Tracks. Wygląda na to, że przygody Linka nigdy Wam (i nam pewnie też) się nie znudzą - chłopiec w zielonym kubraczku pokonał całą konkurencję i ostatecznie zajął pierwsze miejsce z wynikiem 37% głosów. Spirit Tracks czerpie bardzo dużo z Phantom Hourglass, ale dla fanów pierwszej części na DS-a to raczej rekomendacja niż wada. Drugi był Borderlands (33%), natomiast trzecie miejsce zajął Dragon Age: Origins (16%). Tak się dziwnie składa, że najnowszy tytuł Bioware w wielu serwisach otrzymał bardzo wysokie noty, tymczasem patrząc po komentarzach graczy na forach przeważa niezadowolenie. Wy również daliście temu upust głosując na inne tytuły. Czwarta pozycja przypadła Tales of Vesperia (8%), a piąta (6%) Mario & Luigi: Bowser's Inside Story.

 

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Najlepsza platformówka 2009  
New Super Mario Bros. Wii

Nasza ocena: 9.0/10
Platformy: Wii
Developer: Nintendo
Wydawca: Nintendo

| Okazuje się, że Super Mario to ponadczasowa pozycja. New Super Mario Bros. pokazuje, że mechanika 8-bitowa (sprzed 20 lat!) sprawdza się świetnie nawet teraz i idealnie nadaje się do platformówki. Najnowsza odsłona przygód głupkowatego hydraulika może i nie odkrywa Ameryki, bazuje w większości na znanych i lubianych patentach, ale już dawno nie mieliśmy do czynienia z taką właśnie klasyczną pozycją. Najnowsza część Ratchet & Clank to także udany tytuł, chociaż formuła zaczyna się powoli wyczerpywać. Od dobrych kilku części twórcy serwują nam ten sam schemat wprowadzając kosmetyczne poprawki - mimo, że dalej całość jest bardzo grywalna, to w przypadku kolejnych odsłon serii wolelibyśmy dostać nieco inny trzon rozgrywki niż latanie od jednej planety do kolejnej i przechodzenie liniowych poziomów. Świetnie udało się przeniesienie LittleBigPlanet na PSP - autorzy wywiązali się z zadania na tyle dobrze, iż na pierwszy rzut oka edycja handheldowa niewiele różni się od tej na PS3. Oprócz wspomnianych produkcji miniony rok nie obfitował w dobre platformówki. Przynajmniej w wersjach "pudełkowych", bo sytuację uratowały pozycje pojawiające się na platformach sieciowych gigantów (PS Store / Xbox Live / WiiWare). To właśnie z nich pochodzą ostatnie dwie nominowane gry, czyli Trine oraz LostWinds: WoM. Obie są obowiązkowymi zakupami dla wszystkich fanów platformerów. |

Nominacje (spośród nich wybieraliśmy):

Najlepsza gra platformowa według naszych czytelników to: New Super Mario Bros. Wii. Chociaż posiadaczy Wii nie ma w naszym kraju zbyt wielu (a na pewno mniej niż PS3 i Xboxa 360), to doceniliście również i Wy najnowszą odsłonę wyprawy hydraulika. 48% głosów to wynik, który nie pozostawił złudzeń reszcie stawki. Drugi był Ratchet & Clank: A Crack in Time z 26%, a trzeci LittleBigPlanet na PSP (12%). Zestawienie zamknęły LostWinds: Winter of the Melodias (9%) oraz Trine (4%).

 

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

 

Drugie nasze podsumowanie dobiegło końca. Znacie już nasz (i Wasz) wybór w poszczególnych gatunkach, najwyższa pora na wyłonienie najlepszych pozycji dla każdej z platform oraz ostateczne ogłoszenie GRY ROKU 2009. Jeszcze przed tym artykułem zaprezentujemy Wam jednak specjalne, noworoczne wydanie OGM Shoutcast, w którym przedstawimy nasze opinie (każdego redaktora z osobna) na temat mijającego roku. Stosownego materiału spodziewajcie się już jutro. Do usłyszenia. [redakcja]
Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 14
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Piotrek
czwartek, 31 grudzień 2009r.
No no panowie nie nadążam czytać:). Z większością wyborów się akurat zgadzam. Może w przypadku strzelanin postawiłbym jednak na COD:MW2. Killzone 2 to też kotlet, oprócz grafy niewiele różniący się od pierwszej części. Natomiast w grze akcji wahałbym się pomiędzy U2 a AC2 ciężki wybór:)
Majkel
czwartek, 31 grudzień 2009r.
Piotrek co ty gadasz. MW2? Czyli \"największa wtopa roku\" jak to wszedzie piszą niezadowoleni gracze? No comment. Killzone 2 zjada ten archaiczny tytuł na śniadanie, nawet nie czekając do obiadu. Co do gier akcji to szanuje assassina ale z U2 nic sie nie mogło w tym roku równać. Taka jest prawda i nie przyznają tego tylko fanboye Xa. Z platformówkami chyba bym jednak wybrał Ratcheta bo Mario już się przejadł. Wyścigi? Nie wiem czy nie postawiłbym jednak na NFS. Bo tak udanego powrotu tej serii chyba nikt się nie spodziewał, dla mnie chyba największa niespodzianka w tym roku.
Mario
czwartek, 31 grudzień 2009r.
Maniek mówisz o fanboystwie a sam co piszesz? Z Forzą nie miało co startować w tym roku, jaki NFS by nie był to do poziomu Forzy nie podskoczył. Ciekawe czy nawet GT5 da radę (śmiem wątpić, że nie). To samo jeśli chodzi o platformówki. Mario ci sie przejadł? Nintendo przynajmniej próbuje cały czas zmieniać swoją serie (raz Super Mario 64, potem SM Sunshine z nowym patentem w postaci sikawki;), potem super mario galaxy czyli latanie od planety do planety a teraz mario w konwencji 2D. Gdzie tu wtórność? Chciałbym żeby tak rozwijała się każda seria to nie narzekalibysmy na sequele. Tymczasem Ratchet to od ośmiu części to samo, tej serii potrzebny jest zastrzyk nowego pomysłu bo ile można grać w to samo?
Zibi
czwartek, 31 grudzień 2009r.
Świetne podsumowanie, gratuluje:)
HMM
czwartek, 31 grudzień 2009r.
Bardzo sie ciesze, że redaktorzy podeszli do tego na zimno czego efektem jest to iż K2 jest przed MW2. Widać nie dali się zwieść co jest bardzo dobre. Sprzedana ilość kopii nie jest wyznacznikiem super jakości itd itd. Tak więc ze wszystkim się zgadzam. Pozdro
element
piątek, 01 styczeń 2010r.
MW2 to najwieksza kpina tego roku ! taka jest prawda . A K2 jak K2 rewelacja gdzie cholernie przebyilidobre było to że GG osiagnela baaa nawet przebiła grafiką rendery z 2005 roku . K2 to najlepszy FPS 2009 roku i nadal nim bedzie aż do czau wydania BF2 który moze nie jest tak genialnie graficzny co K2 lecz jest cholernie grywalny godny następca miodności :) . Kolejna perełka to U2 kurnaaa masakra coś pięknego ten kto przeszedł napewno sie zgodzi nie ma równych sobie . A na sam koniec to Infamous mnie bardzo miło zaskoczył rewelacyjna giera na którą kontynuacje czekam niecierpliwie . No i 2010 to kolejne hiciory HR MAG GOW3 GT5 no i z perwnoscią kolejne nieujawnione exy bedzie masakra
ktosik
środa, 06 styczeń 2010r.
hm my god?! najlepszy fps - KZ2?! czy my mowimy o tej samej grze, ktora jest niegrywalna dzieki swojemu \"innowacyjnemu\" sterowaniu? Batman Arkham Asylum jest lepsze od U2 w kazdym momencie. najlepszy rpg - Borderlands. facepalm, to zaden rpg, a shooter z mozliwoscia levelowania postaci. rownie dobrze Modern Warfare mozna uznac za rpg\'a biorac pod uwage multiplayer.
Maciek
środa, 27 styczeń 2010r.
ktosik skończ pisać te swoje brednie bo rece opadają. Lubisz niszowe gry to spoko sobie w nie graj ale bez przesady. A co niby było lepszym fpsem od killzone? Chyba mi nie powiesz że halo odst rotfl. borderlands ograłem i też uważam go za erpega. Może nie takiego 100% ale jednak przewaga rpga nad shooterami.
bsiYruzxAKJLqSSKw
środa, 05 wrzesień 2012r.
kocham Come całym sobą, ale podziały na muzykę pazidrwwą i nieprawdziwą zostaw ludziom ograniczonym. Techno i rap to też pazidrwwa muzyka, wprost z definicji muzyki.
jBDbOunc
czwartek, 06 wrzesień 2012r.
fZeFBk qnauvcncyewh
GfjUpqEdHCWmiQg
piątek, 07 wrzesień 2012r.
tK2XTh , [url=http://svzowmlkczfa.com/]svzowmlkczfa[/url], [link=http://gcbbmsltjmar.com/]gcbbmsltjmar[/link], http://ddusetdijsue.com/
sTctQXaLzoTqILn
sobota, 08 wrzesień 2012r.
f3KdZ5 uifyferdjmtp
DUGFktSPgZUY
sobota, 08 wrzesień 2012r.
SUBJGT , [url=http://jnsvuocpjswk.com/]jnsvuocpjswk[/url], [link=http://ihllnzownhoc.com/]ihllnzownhoc[/link], http://mgwvjrksetmv.com/
magic cube 8 hdd
środa, 06 listopad 2013r.
rubik s magic cube Podsumowanie roku 2009 cz. 2 - według gatunków gier | Onlygames.pl magic cube 8 hdd

UID: 2915
Okładka/art:
Tytuł:
Podsumowanie roku 2009 cz. 2 - według gatunków gier
Developer: -
Gatunek: -
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
-
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!