Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13943
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
No One Lives Forever 2 PC

Po kilku miesiącach - jest! Długo oczekiwany FPS - No One Lives Forever - przybywa z kontynuacją. Pierwsza część niespodziewanie odniosła sukces, więc nie mogło się obyć bez sequela. NOLF 2 właśnie nadszedł!

Główna bohaterka - Cate Archer stoi przed kolejnym, trudnym zadaniem. Musi sfotografować uczestników tajnego spotkania. Misja jest jednak pułapką przygotowaną przez oddział  H.A.R.M.,  w efekcie czego agentka zostaje ranna po zdobyciu informacji o projekcie Omega, który może zaważyć na losie całego globu. Zwiedzisz cały świat przemierzając Indie, Antarktydę, czy Japonię. W Japonii akcja głównie nastawiona jest na skradanie. Grając w te levele, można poczuć się jak w grze Tenchu. Podobny klimat, większość identycznych gadżetów... Wierz mi, tutaj miecz Katana, czy Shurikeny nie będą ci obce.

Jednym z atutów poprzedniczki było 'wyśmiewanie się' z gadżetów Bonda. Nie inaczej jest i  teraz. Oprócz zwykłych broni, Cate jest wyposażona w skórki od banana, granaty z podtlenkiem azotu przyprawiające przeciwników o ataki śmiechu, czy nawet wybuchająca szminka. Jeśli miałbym je wyliczać wszystkie, wyszłoby ich tu sporo. Zawiodłem się natomiast na Sztucznej Inteligencji wrogów. Nie zawsze przeprowadzają mądrze akcje. Zdarzyło mi się kilka razy, że gdy strażnik mnie zobaczył, postrzelał trochę (na dodatek niecelnie), po czym pobiegł w stronę przełącznika z alarmem. Przed samym przyciskiem znowu postrzelał i dopiero włączył przycisk.

Kolejnym minusem jest długie ładowanie się poziomów. Raz doliczyłem się 1 minuty i 8 sekund!!! Już dawno nie widziałem gry, która ładowałaby się tak długo. Na pewno zależy to też od specyfikacji komputera, ale muszę powiedzieć, ze mój sprzęt w zupełności spełnia wymagania, więc nie chcę nawet myśleć co by było, gdyby grę odpalić na słabszym sprzęcie... Poza tym, jeśli ktoś śledził nowości na temat NOLF2, dało się słyszeć od developera, że możliwa będzie pełna interakcja z otoczeniem i zniszczyć będzie można niemal wszystko. W grze jest inaczej - nie można nawet stłuc szklanego wazonu, czy rozbić lustra!

Teraz grafika. Co tu dużo mówić - jest piękna! Trochę jej brakuje do Unreal Tournament 2003, ale trzeba przyznać, że graficy stanęli na wysokości zadania i stworzyli piękne, a zarazem duże poziomy. Widać, że  przywiązali tu oni dużą wagę do detali. Szczególnie ładnie wygląda wodospad. Dźwięk stoi na równie wysokim poziomie, co grafika. Poszczególne wypowiedzi są nagrane bardzo dobrze, a gadki strażników mogą przyprawić o napad śmiechu. Wypowiadane kwestie są zintegrowane z ruchem ust postaci. Poza tym muzyka nadaje dobry klimat i jest ona charakterystyczna dla każdego kraju.

Reasumując, No One Lives Forever 2 może być grą dobrą, ale to już zależy dla kogo. Mnie tak bardzo ten tytuł (przynajmniej patrząc na poziomy na demie) nie wciągnął, jak MoH: AA, czy SoF 2: DH, jednak nie znaczy to, że gra jest słaba, nie! Po prostu raczej nie ma szans z najlepszymi grami tego gatunku. No, ale kiedy patrzy się na te ‘dziewiątki’ i ‘ósemki’ w prasie, to już nie wiadomo, co myśleć. Gdy przetestujemy pełną wersję, dowiemy się jak jest naprawdę.

Sarge

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 0
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Brak komentarzy

UID: 922
Okładka/art:
Tytuł:
No One Lives Forever 2
Developer: Monolith Productions
Gatunek: FPS
Data wydania:
EUR: 18/10/02
USA: 30/09/02
JAP: 07/03/03
Poziom trudności:
-
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!