Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Nintendo ON Revolution

* informacje zamieszczone w felietonie mogą być niezgodne z prawdą ponieważ ich źródłem nie jest oficjalny film.

Już od jakiegoś czasu po świecie krążyły plotki o rewolucyjnym rozwiązaniu Nintendo zastosowanym w ich najnowszej konsoli: Revolution. Na czym ta rewolucja miała polegać, tego nie wiedział nikt. Pozostawały tylko przypuszczenia i wybujałe fantazje niektórych fanów dużego N. Teoretycznie jest tak i teraz, ponieważ Big N nie podało żadnych oficjalnych informacji na temat rewolucji. Napisałem teoretycznie, gdyż istnieją również źródła mniej oficjalne. I nie chodzi mi tutaj o jakieś felietony zamieszczane w internetowych magazynach, które są w stu procentach wymysłami autorów danego tekstu. W moje ręce wpadł konkretny, niestety nieoficjalny, kawałek materiału. Jest to filmik prezentujący nową konsolę. Filmik, w którym możecie ujrzeć na czym polega owe rewolucyjne rozwiązanie Big N. Oczywiście jeszcze raz zaznaczam - wszystko w tym tekście można podciągnąć pod spekulacje, gdyż żadnych oficjalnych danych cały czas nie ma.

Na samym początku filmu "Nintendo ON Revolution" pokazywane są chronologicznie wszystkie konsole Nintendo. Wszystko zrobione jest BARDZO PROFESJONALNIE, za bardzo nawet jak dla najwyższej klasy grafików komputerowych. Od razu widać, że nad materiałem pracowało grono utalentowanych ludzi. W dalszej części prezentacji możecie zobaczyć kolosalną liczbę w pełni trójwymiarowych zameczków znanych z Super Mario 64. W sumie jest ich 512000000 a bynajmniej tyle pokazuje licznik znajdujący się u dołu ekranu. Wszystkie te zamki układają się w wielki napis NINTENDO. Po tym przydługim wstępie N powoli odkrywa tajemnice. Wbrew temu czego się spodziewałem pokazany sprzęt nie był konsolą oficjalnie zaprezentowaną na E3. Urządzenie to ma kształt kasku a raczej mózgu bo tak właśnie się nazywa (brain). Po jego obu stronach znajdują się napędy (lub nagrywarki) DVD. Przy jednym z nich pokazuje się napis "play games" a przy drugim "make games"! Na mózg nałożone są okulary w których zamontowana jest kamera, słuchawki surround, dwa wyświetlacze LCD (chyba) - po jednym na każde oko, oraz kilka czujników (mikrofon, 


Tajemnicza liczba...

miernik odległości itp.). Owe okulary nakładamy na głowę i zaczynamy grę. Obraz który widzimy oraz dźwięk gogle pobierają bezprzewodowo z mózgu. I teraz to co spowoduje opad szczęki nie jednego z was. Wyobraźcie sobie że gdy osoba nosząca okulary wykona krok postać w grze robi to samo! Nie mam pojęcia jak to jest możliwe, ale mając nałożone te okulary mamy czuć się jakbyśmy byli w środku gry! W kolejnej scenie pokazane jest jak okulary za pomocą kamery odbierają obraz otoczenia i nakładając odpowiednie tekstury przetwarzają go w świat z gry! Wiem że dla wielu z was wydaje się to nie możliwe, ale mniej więcej tak wygląda to na filmiku. Oprócz tego możecie zobaczyć możliwość współpracy mózgu z konsolą (i nie tylko) Rev oraz GC.

Panie i panowie przed wami... mózg!

Na pewno niejeden z was zastanawia się jak "bycie grą" zostanie rozwiązane. Przecież nie będziemy skakać w mieście po ławkach z okularami na oczach. Wyobraźcie sobie co mogliby sobie o was ludzie pomyśleć ;). Z resztą jest to technicznie niemożliwe, bo zasięg połączenia mózgu z okularami na pewno jest ograniczony. Więc o co tu chodzi? Tego nie wie dokładnie nikt. Mi wydaje się, że Nintendo chce wprowadzić możliwość oglądania świata gry w pełnym 3d. Będziemy siedzieć wygodnie w fotelu z padem w ręku dzięki któremu jak zwykle będziemy kontrolować bohatera, a gdy się odwrócimy zobaczymy to co nasza postać ma za plecami. Jak na te czasy to by wystarczyło dla mnie jako rewolucyjne rozwiązanie. Pozostaje jeszcze ten napis "make games". W jaki sposób będzie się to odbywało? Według mnie nie będziemy tworzyć nowych gier, pojawi się możliwość tworzenia nowych poziomów do danych tytułów. Chodząc po domu nagramy film który konsola przetworzy na nowe poziomy nakładając odpowiednie tekstury. W takim wypadku czujnik odległości miałby służyć do tworzenia obiektów trójwymiarowych. Wszystko jest zagmatwane, nie ma podanych konkretnych informacji, więc pozostają tylko domysły. Nadal nie wiadomo skąd pochodzi opisywany film i czy zrobiło go Nintendo. Jeżeli taki jest ich sposób na nakręcenie ludzi na Revolution, to muszę przyznać, że im się udało.

Możliwość połączenia z inymi urządzeniami...

Cała zawartość płyty DVD ma się wczytywać w 30 sekund!

Niby wszystko ładnie pięknie jednak coś mi tu nie pasuje. W goglach napakowanych taką ilością czujników nijak nie potrafię znaleźć miejsca na baterie. Może energia pobierana będzie bezpośrednio z mózgu;)? Wiem, że taka technologia istnieje, ale wiem również, że jest ona bardzo droga. Biorąc pod uwagę to, że Rev ma być najtańszą konsolą takie rozwiązanie wydaje się nierealne. N musiałoby sporo dopłacać do sprzętu, żeby go sprzedać. Kolejnym zgrzytem jest to, że postać nosząca okulary na filmiku składa się z wieloboków. Nie jest to prawdziwy człowiek tylko trójwymiarowa bryła co świadczyć może o wczesnym zaawansowaniu prac nad urządzeniem i braku jakiegokolwiek prototypu, który nadawałby się do zaprezentowania (albo o tym, że jest to jedna wielka ściema).

Postać po lewej wykonuje krok po czym bohater gry robi to samo!

Po lewej pokój a po prawej ten sam pokój przetworzony na poziom do gry.

Domyślam się, że wielu z was będzie chciało pobrać owy filmik i samemu go zobaczyć. Niestety nie znam strony z której można to zrobić. Plik nazywa się tak samo jak tytuł felietonu. Polecam szukanie programami p2p. Na koniec dodam, że film kończy a raczej urywa się w dość nietypowym momencie bo podczas podskoku Mariana. Plotki mówią, że ta prezentacja została nielegalnie pobrana z serwerów N. Podczas ściągania ktoś wykrył włamanie i przerwał połączenie, dlatego film nie jest cały. Wiem, że brzmi to trochę bajkowo ale... nigdy nic nie wiadomo. Może właśnie macie przed sobą zapowiadaną na koniec roku rewolucję?

Mniej więcej w takim momencie kończy się prezentacja.

Kazama Fanatic
Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 0
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Brak komentarzy

UID: 907
Okładka/art:
Tytuł:
Nintendo ON Revolution
Developer: -
Gatunek: -
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!