Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 14033
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1800
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Nie będzie trzeciego numeru Secret Service - największa porażka polskiego crowfundingu?
To nieprawdopodobne, ale prawdziwe – Secret Service najprawdopodobniej ponownie zakończy swój żywot. Wydawca… stracił prawa do marki, choć zbierając środki od społeczności wmawiano nam, że „wszystkie sprawy formalno-prawne tym razem zostały dopięte na ostatni guzik”. Szczyt hipokryzji, naiwności, a może z góry zaplanowana akcja?

 

Lata dziewięćdziesiąte – lata świetności Secret Service

Powrót Secret Service rozpalił wyobraźnię tysięcy graczy, którzy wychowali się na tym magazynie w kolorowych latach dziewięćdziesiątych. Wówczas miał z nim styczność praktycznie każdy, kto interesował się grami. Ze stron pisma wylewał się trudny do opisania klimat, który przyciągał dziesiątki tysięcy fanów. Co miesiąc wydawali oni te kilkadziesiąt tysięcy złotych (odpowiednik dzisiejszych kilku złotówek) na ten periodyk. O sile magazynu decydowali przede wszystkim autorzy, od których czuć było pasję do tego, czym się zajmowali.


Magazyn w latach dziewięćdziesiątych (zwłaszcza przez pierwsze 50 numerów) ociekał świetnym klimatem, choć trzeba pamiętać, że czasy były inne. Nie było dostępu do Internetu, wiec czasopisma takie jak SS były naszym oknem na świat, a opinie redaktorów później także naszymi opiniami. 

SS najlepszą formę prezentował mniej więcej do 50. numeru, kiedy strony zapełniało grono znanych i szanowanych autorów, którzy przez kilka lat wyrobili sobie dobrą markę. Część z nich (na czele z Gulashem) stworzyło w międzyczasie magazyn NEO (później Neo Plus) i w redakcji pojawiło się sporo nowych nazwisk. Już wówczas zaczęło dziać się coś niedobrego – toczyły się spory wokół marki „Secret Service” (oraz „NEO”), pismo zaczęło nawet przez pewien czas ukazywać się pod nazwą „NewS Service”, by z czasem wrócić do pierwotnej nazwy. Oczywiście działo się to wszystko niejako w tle i czytelnicy nie byli w te sprawy mocno angażowani, próbowano wszystko bagatelizować. Udało się w sumie wydać 96 numerów i choć osoby będące blisko redakcji opowiadały potem o wielu niesnaskach i niejasnych sytuacjach „od kuchni”, magazyn zapisał się w naszej pamięci jako kultowy twór, który wychował całe pokolenie rodzimych graczy. Ostatni numer ukazał się w 2001 roku.


Pamiętne czarne strony w dziale "Gry TV & konsole", które z czasem przerodziły się w magazyn "NEO", a potem "Neo Plus". Niektórzy konsolowcy tylko dla tych kilku stron kupowali Secret Service.

 

Miało być tak: „Kultowe pismo wraca na rynek”

W czerwcu 2014 w serwisach społecznościowych i na polskich portalach growych zrobiło się głośno – oto Secret Service miał wrócić do żywych! Twórcy napisali, że „muszą wrócić, bo wielu fanów od lat na nich czeka”. Marka miała świetną reklamę, bo pisali i mówili o tym wszyscy – także u nas mogliście przeczytać o tym, że to kultowe pismo wróci na rynek. Micz, czyli Piotr Mańkowski, redaktor naczelny wskrzeszonego SS pisał: „Teraz z kolegami chcemy zrobić najlepsze pismo o grach w Polsce. Ponownie. I ani kroku w tył!”.

 

„Wesprzyjcie nasz projekt […] a my Was nie zawiedziemy”

Niedługo potem w sieci pojawił się kontrowersyjny pomysł. Autorzy zdecydowali, że wstawią swój projekt jako akcję crowfundingową w serwisie PolakPotrafi.pl. Oznajmili, że tak czy siak Secret Service powstanie, ale potrzebują dodatkowych środków finansowych na to, aby oprócz wersji elektronicznej pojawić się także na papierze.


Robert Łapiński “Łapusz”, Waldemar Nowak “Pegaz” i Piotr Mańkowski “Micz”. Wydawca, dawna legenda SS i nowy redaktor naczelny - oni swoimi nazwiskami firmowali tę markę i zapewniali, że wskrzeszenie Secret Service ma sens.

„Na chwilę obecną mamy większość tekstów do numeru pierwszego, a prace nad layoutem oraz DTP są na etapie końcowym. Ale wskrzeszenie po latach legendy jaką jest Secret Service, a do tego zrobienie tego na papierze i w stosownej jakości, pociąga za sobą ogrom przyjemności, pozytywnej pracy, ale też niemałych środków finansowych. Kluczowymi z nich są oczywiście druk, koszty autorów i redakcji, layoutu, składu, oprogramowania, utrzymania biura. Jest też szereg innych związanych z uruchomieniem cyklu wydawniczego oraz dystrybucji. Od naszej kampanii oczekujemy także otrzymania informacji zwrotnej od Was – czy chcecie powrotu Secret Service i jak często chcielibyście dostawać kolejny numer. Chcemy też pozostać niezależni.”

Jedną istotną rzecz chcemy przekazać już teraz, bo chcemy być z Wami szczerzy. Niezależnie od wyników tej kampanii Secret Service wróci, a my nie przewidujemy możliwości zakończenia działalności po kilku numerach. Sęk w tym, że będzie to wyłącznie wydanie elektroniczne. Nam się jednak marzy papier. Taki jak kiedyś. Namacalny, pachnący. Mamy nadzieje, że Wam też :-) Dlatego, jak chcecie swojego Sikreta dostać w niezapomnianej, drukowanej formie to wesprzyjcie nasz projekt. Dajcie nam „feedback” - a my Was nie zawiedziemy!”

Akcja okazała się dużym sukcesem. Potrzebne 93 tys. złotych zebrano w niecałe 20 godzin. W sumie do zakończenia akcji 3688 wspierających wpłaciło 284 110 złotych – to rekord w historii finansowania społecznościowego w Polsce i dowód na to jak bardzo chcieliśmy, aby Secret Service wrócił. To także duży kredyt zaufania dla twórców, którzy przecież sami podkreślali w powyższym oświadczeniu, że nie przewidują możliwości zakończenia działalności po kilku numerach.


Akcja crowfundingowa okazała się wielkim sukcesem - największym w historii tego typu inicjatyw w Polsce. Twórcy zebrali trzy razy więcej pieniędzy niż zakładał ich początkowy cel.

Wskrzeszony SS pojawia się w salonach prasowych

30 września pojawił się (w nakładzie 50 tys. egzemplarzy) pierwszy numer po reaktywacji, który tak naprawdę był 97. wydaniem (zachowano starą numerację) – co zresztą redakcja podkreśliła na okładce. „Ciąg dalszy nastąpił” – czytaliśmy. Już wtedy jednak pojawiły się pierwsze zgrzyty. Poślizgi z wysyłaniem magazynów dla wspierających swoimi portfelami ten projekt fanów (przecież to grupa priorytetowa!), wyłapywane merytoryczne błędy w tekstach, czy wreszcie usuwanie niewygodnych komentarzy z profilu magazynu na Facebooku dolewało oliwy do ognia. Wielu czytelników miało mieszane uczucia, choć czekaliśmy cierpliwie na drugie wydanie.


Pierwszy, a raczej 97. numer (autorzy zachowali dawną numerację) pojawił się w salonach prasowych 30 września 2014. Nie obyło się bez kontrowersji.

 

Niepokojące oświadczenie legendy SS - Pegaza

27 października w sieci pojawiło się oświadczenie „Pegaza” (Waldemara Nowaka) – współzałożyciela Secret Service, jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci w  historii tego pisma. Oznajmił, że na dobre rozstał się z magazynem i nie będzie brał już udziału w jego tworzeniu. Całość ubrał w dziwną, luzacką formę, która sugerowała pokojowe rozstanie przy piwie. Twierdził, że „nigdy formalnie nie był członkiem nowego SS, jedynie towarzysko wspierał młodych kolegów”. To ciekawe, zważywszy na fakt, że w stopce redakcyjnej reaktywowanego magazynu figurował jako „dyrektor artystyczny”. Potwierdził jednak, że prace nad kolejnym, drugim wydaniem po reaktywacji idą pełną parą.

Oświadczenie to wydawało się zaskakiwać nawet samą redakcję nowego Secreta. Problem w tym, że Waldemar Nowak był (i jest nadal – a raczej jego firma: Bronwald) właścicielem do marki Secret Service, co podkreślił redaktor naczelny – Piotr „Micz” Mańkowski. W komentarzu do wspomnianego wpisu dopisał: „W potoku wypowiedzi umknęła zapewne niektórym ważna i w sumie dostępna powszechnie informacja. Otóż Pegaz i prawa do marki Secret Service to immanentna całość. Może być SS bez Micza czy Łapusza, ale nie ma SS bez Pegaza w tym czy innym, choćby bardziej utajonym wcieleniu. Warto to sobie uświadomić.” Nie wiadomo było czego się spodziewać, a głosy społeczności ponownie były podzielone – część zaczęła wieszczyć rychły koniec całego projektu, inni dalej wierzyli w to, że SS będzie dalej się ukazywał. Wszyscy czekali zatem na drugi (czyli w sumie 98.) numer.

Kilka dni temu numer drugi wylądował w kioskach, ale trzęsienie ziemi miało dopiero nadejść.


Oświadczenie Pegaza było sporym szokiem nie tylko dla czytelników, ale i dla redaktora naczelnego nowego SS, a także wydawcy. Ten ostatni (Robert Łapiński) pisał: "No i oczywiście w końcu jest chwila na odniesienie się do wpisu Pegaza, który wywołał sporo emocji jak widać. Post pojawił się dziś na ok. godzinę przed naszym zaplanowanym spotkaniem z gośćmi panelu podczas PGA. Wywołał zamieszanie, był zaskakujący również dla nas."

 

Secret Service kończy swoją działalność? – oświadczenie wydawcy

Dwa dni temu w sieci zaczynają pojawiać się plotki o końcu Secret Service. Wczoraj pojawia się potwierdzenie – SS kończy działalność, przynajmniej pod obecną nazwą. Dzisiaj oficjalny profil magazynu znika z Facebooka. Co się dzieje? Wydawca magazynu (Robert Łapiński) wkleja oświadczenie:

„Drodzy Czytelnicy! Ponad miesiąc temu spore zamieszanie wywołało pojawienie się na Facebooku oświadczenia Waldemara „Pegaza” Nowaka. […] Dziś w końcu jest czas, kiedy możemy dokładniej opisać stan rzeczy. Idea Ahead (wydawca) nie dysponuje już prawami do marki „Secret Service”. Wróciły one do właściciela, czyli spółki Bronwald. Prawa do tytułu były licencjonowane na podstawie umowy, która wygasła. Oznacza to, że nie będziemy już wydawać czasopisma pod tytułem „Secret Service”. Nie mamy żadnej wiedzy, czy pismo pod tą nazwą będzie się nadal ukazywało – decyzje w tym zakresie leżą wyłącznie po stronie właściciela tytułu.”

Jednocześnie padają zapewnienia o tym, że wydawca chce kontynuować projekt, lecz pod inną nazwą.

„To jednak tylko koniec pewnego etapu. W dalszym ciągu będziemy wydawać magazyn poświęcony kulturze gier wideo, zgodnie z wizją jaką przedstawialiśmy dotychczas. Czasopismo tworzyć będzie ten sam lub bardzo zbliżony skład redakcyjny, z Piotrem Mańkowskim jako redaktorem naczelnym. Zostaje z nami też cała załoga, dzięki której magazyn się ukazuje.

Nastąpią oczywiście zmiany – oczekiwane zarówno przez Was, a także konieczne w naszej opinii, a których dotychczas z różnych względów nie mogliśmy zrealizować. Poza zmianą nazwy, od następnego numeru kończymy z cyklem dwumiesięcznym. Od roku 2015 nasz magazyn będzie się ukazywał co miesiąc. Pojawi się wydanie elektroniczne w formie aplikacji, z dodatkową zawartością multimedialną. Powstaje nowy layout i podział treści wewnątrz. Redakcja przenosi się do nowego biura na warszawskich Kabatach. Będzie nowa strona www z blogami autorów. Uruchamiamy możliwość zamawiania prenumeraty, a także Forum. Co do Forum: rejestracja wymagać będzie zaproszenia, które mogą wysyłać do znajomych osoby już na nim zarejestrowane. W pierwszej kolejności zaproszenia do dołączenia do Forum otrzymają wszyscy, którzy wsparli akcję na PolakPotrafi.pl.

Zapraszamy do lektury naszego magazynu, który od najbliższego numeru będzie się ukazywał pod tytułem „PIXEL. Kultura Gier Wideo”. Premierę planujemy na 29 stycznia 2015 r. Od tego czasu będziemy się ukazywać jako miesięcznik.”

W sieci ponownie zawrzało, a zawiedzeni czytelnicy zaczęli szukać informacji na własną rękę. Szybko wyszło na jaw, że domenę pixel-magazine.com zarejestrowano 13 października – dwa tygodnie po premierze pierwszego nowego numeru SS. Wygląda to więc tak, jakby od dwóch miesięcy planowano ten ruch.


Domenę pixel-magazine.com zarejestrowano już 13 października. Trudno uwierzyć, aby twórcy nie wiedzieli co się święci.

Strona artykułu: [1]  [2]      
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 12
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Piotrek
piątek, 12 grudzień 2014r.
Niezły ściek. Co teraz z ludźmi którzy ich wsparli i dostali nawet koszulki "Wskrzesiłęm Secret service" czy jakoś tak. Normalnie z dumą można teraz chodzić w takiej koszulce :D. Ich kolejny twór jest skazany na porażkę bo kto to teraz kupi. W październiku rejestrują nową domene i w grudniu udają że nic sie nie stało. Ludzie litości, od początku wiedzieli że tak to sie może skończyć. Ja nie wpłacałem na zbiórkę ale numery kupiłem. Żal to wszystko czytać, widać ludzie sie nie zmieniają. Kiedyś też w tym piśmie były ciągle kłótnie, zmiany nazwy, itd.
Zibi
piątek, 12 grudzień 2014r.
Takie są realia akcji crowfundingowych. Bardzo dużo z tych projektów to porażki. Naprawdę nikt wpłacając nie liczył się z tym że tak to się skończy?
7wn7x
środa, 01 kwiecień 2015r.
ego is a nearly new designer and high end fashion retailer set up by the Retail Skills Academy in Norwich and run by retail students from City College Norwich. The shop enables you to buy and sell your unwanted designer pieces. louboutin pas cher http://www.itrmobiles.fr/
RobertMatry
wtorek, 10 pazdziernik 2017r.
tabletki na odchudzanie
Justsith
środa, 27 grudzien 2017r.
Effets Secondaires Cialis 20 Kamagra Oral Jelly Viagra Generique http://costofcial.com - viagra cialis What Is Generic Viagra Called Usa Viagra Online Pharmacy Amoxicillin Doseage Viagra Fa Perdere L'Udito cialis price Canadian Rx Network Mejor Cialis Espana http://costofcial.com - cialis Cialis Zollprobleme
2x5d3
środa, 25 kwiecie? 2018r.
My wife and i have been joyful when Ervin could finish off his investigations from your precious recommendations he had using your web page. It's not at all simplistic to just always be giving for free points which some other people might have been selling. So we remember we've got the writer to be grateful to for that. All of the explanations you made, the simple blog navigation, the relationships you make it possible to engender - it's got all overwhelming, and it is facilitating our son in addition to us believe that this content is exciting, which is certainly extremely indispensable. Thanks for the whole lot! longchamp [url=http://www.long-champ.us.com]longchamp[/url]
s2njt
czwartek, 26 kwiecie? 2018r.
I wanted to draft you this bit of note so as to say thanks a lot yet again just for the gorgeous knowledge you've contributed here. It is particularly generous of people like you giving unhampered just what many of us would've supplied as an e-book in order to make some profit for themselves, most importantly given that you could possibly have done it if you ever wanted. The good ideas additionally worked to be the good way to be sure that many people have similar fervor just like my personal own to figure out a great deal more with regard to this matter. I believe there are thousands of more fun moments up front for individuals that see your website. moncler jackets
qq7px
sobota, 28 kwiecie? 2018r.
Thank you so much for giving everyone a very spectacular chance to read articles and blog posts from this blog. It is usually very pleasant and also jam-packed with amusement for me and my office fellow workers to search the blog nearly 3 times in a week to find out the new secrets you have. And lastly, I'm also at all times fulfilled with the splendid tricks served by you. Certain 1 points on this page are clearly the most impressive we have all had. chrome hearts
qwmdf
poniedziałek, 30 kwiecie? 2018r.
I truly wanted to send a brief comment to appreciate you for the great ways you are giving at this website. My rather long internet look up has at the end of the day been compensated with sensible facts to write about with my family and friends. I 'd tell you that many of us readers actually are truly fortunate to dwell in a fantastic network with many awesome professionals with very helpful hints. I feel quite privileged to have discovered your web site and look forward to really more fabulous times reading here. Thanks again for all the details. Michael Kors Logo Monogram Large Brown Wallets
j3g6q
wtorek, 01 maj 2018r.
My wife and i have been quite ecstatic that Chris managed to finish up his basic research with the precious recommendations he had through the web pages. It's not at all simplistic to just continually be making a gift of key points many people have been selling. We really do know we've got you to thank because of that. The entire illustrations you've made, the simple website navigation, the friendships you give support to promote - it is everything excellent, and it's really aiding our son and the family recognize that this matter is fun, which is certainly exceedingly mandatory. Many thanks for all the pieces! adidas tubular
qy4bw
czwartek, 03 maj 2018r.
I precisely had to thank you very much once more. I do not know the things I would have done without the type of tips and hints documented by you concerning this topic. It was a very troublesome circumstance in my position, nevertheless being able to view a expert form you resolved that made me to cry for happiness. I'm just thankful for your work and even wish you realize what an amazing job you were accomplishing educating most people by way of a web site. More than likely you've never come across all of us. prada glasses
Lorenref
czwartek, 17 maj 2018r.
zaklady bukmacherskie

UID: 8510
Okładka/art:
Tytuł:
Nie będzie trzeciego numeru Secret Service - największa porażka polskiego crowfundingu?
Developer: -
Gatunek: -
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
-
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!