Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Najlepsze gry 2008 roku - wyniki PlayStation 3Xbox 360WiiPlayStation 2PSPDSPC

Rok 2008 okazał się dla nas bardzo interesujący, choć początkowo trudno było spodziewać się rewelacji. Pomogły liczne przesunięcia, dzięki czemu po wielu obsuwach dotarły do nas wielkie hity (Metal Gear Solid IV, Grand Theft Auto IV), choć z drugiej strony drugie tyle świetnie zapowiadanych produkcji przełożono na jeszcze późniejszy okres (vide Gran Turismo 5, Killzone 2, Halo Wars, etc.). Dało się zauważyć kilka trendów - zasypywanie półek sklepowych sequelami czy coraz bardziej widoczne upraszczanie rozgrywki, by każda pozycja mogła zostać dobrze odebrana przez jak największą grupę osób.

Staraliśmy się opisać dla Was wszystko co najważniejsze, czego efektem było blisko 100 recenzji w ubiegłym roku, które mogliście przeczytać na naszych łamach (w sumie dobijamy już do magicznej granicy siedmiuset werdyktów, a to w "polskim" Internecie duże osiągnięcie). Dziękujemy, że byliście z nami przez ubiegłych dwanaście miesięcy i liczymy, że w 2009 roku będziecie zaglądać jeszcze częściej i chętniej.

Po podsumowaniu newsowym ubiegłych dwunastu miesięcy, które zaserwowaliśmy Wam na początku stycznia, przyszła pora na podsumowanie 2008 roku w konkretnych kategoriach. Na początek prześledzimy najlepsze pozycje w danych gatunkach gier, by przejść do wyboru topowych produkcji na daną platformę, a zakończymy najważniejszym - wyborem naszej i Waszej gry roku 2008. Przez ostatnie kilka tygodni mieliście okazję głosować w naszym serwisie na swoich faworytów. Blisko 2000 głosów w ankiecie pokazało nam, że byliście bardzo zdeterminowani, a końcowy zwycięzca... Nie, dowiecie się tego pod koniec artykułu. Tytuły zaznaczone na niebiesko mogą Was przenieść od razu do recenzji danej gry, więc jeśli będziecie chcieli sobie przypomnieć nasze werdykty, bardzo łatwo przeniesiecie się w pożądane miejsce.

 

Najlepsza gra akcji

Nominacje:

 1. Grand Theft Auto IV [PS3, Xbox 360, PC]
 2. Dead Space [PS3, Xbox 360, PC]
 3. Metal Gear Solid IV: Guns of the Patriots [PS3]
 4. Devil May Cry 4 [PS3, Xbox 360, PC]
 5. No More Heroes [Wii]
 6. Ninja Gaiden: Dragon Sword [DS]
 7. God of War: Chains of Olympus [PSP]Zwycięzca: Metal Gear Solid IV: Guns of the Patriots

Komentarz: Największa walka rozegrała się między trzema pierwszymi nominowanymi pozycjami. Rozmach Grand Theft Auto IV kontra bardzo mocny, nowy IP (Dead Space) versus najbardziej filmowa gra tego roku. Postawiliśmy na Metal Gear Solid IV: Guns of the Patriots, czyli nic innego jak najlepszy z możliwych interaktywny film akcji. Hideo Kojima po raz kolejny rozwalił wszystkich, zaserwował nam sentymentalny powrót i tyle wpadających w pamięć momentów, że po prostu nie sposób wybrać innego tytułu.

 

Najlepsza bijatyka

Nominacje:

 1. Soul Calibur IV [PS3, Xbox 360]
 2. Super Street Fighter II Turbo HD Remix [PS3, Xbox 360]
 3. Super Smash Bros. Brawl [Wii]Zwycięzca: Soul Calibur IV

Komentarz: Większych wątpliwości nie było, bo i rok 2008 nie obfitował w hity w tym gatunku. Choć lubimy klasycznego Super Street Fighter II Turbo HD Remix, który ukazał się na PlayStation Network i Xbox Live, a Super Smash Bros. Brawl sprzedawał (sprzedaje) się rewelacyjnie (zwłaszcza w Stanach), to Soul Calibur IV wyrwał nam najwięcej godzin z życiorysu. Choć firma Namco dostarczyła więcej tego samego, co w poprzednich częściach, sprawdzona formuła zadziałała - mimo drobnych niedociągnięć SC IV to naprawdę świetne mordobicie, do którego będzie można wrócić nawet za rok.

 

Najlepsza gra muzyczna

Nominacje:

 1. Rock Band 2 [PS3, Xbox 360, PS2, Wii]
 2. Guitar Hero IV: World Tour [PS3, Xbox 360, PS2, Wii]
 3. SingStar [PS3]
 4. Patapon [PSP]Zwycięzca: Rock Band 2

Komentarz: Specjaliści z Harmonix zarządzili po raz kolejny. Patapon był całkiem niezłym powiewem świeżości, czwarta odsłona Guitar Hero nie zawiodła, a next-genowego SingStara kupią pewnie kolejne miliony fanów, jednak najbardziej dopalony i dopracowany jest Rock Band 2. "Dwójka" dostarczyła w sumie więcej tego samego, co część pierwsza, ale w zupełności wystarczyło to do obronienia pierwszego miejsca. Szkoda tylko, że w Polsce dalej oficjalnie tej produkcji nie można kupić - trzeba posiłkować się zakupami z zagranicznych sklepów internetowych lub aukcjami. Jesteśmy bardzo ciekawi czym ludzie z Harmonix zaskoczą nas przy okazji trzeciej edycji swojej rockowej serii.

 

Najlepsza gra platformowa

Nominacje:

 1. Prince of Persia [PS3, Xbox 360, PC]
 2. Banjo-Kazooie: Nuts & Bolts [Xbox 360]
 3. Mirror's Edge [PS3, Xbox 360, PC]
 4. LittleBigPlanet [PS3]
 5. Tomb Raider Underworld [PS3, Xbox 360, PC, Wii, PS2]
 6. de Blob [Wii]
 7. LostWinds [Wii]
 8. Castlevania: Order of Eclesia [DS]Zwycięzca: LittleBigPlanet

Komentarz: Podjąć decyzję było trudno, ale jednak tytuł najlepszej gry platformowej przyznaliśmy LittleBigPlanet. Studio Media Molecule dostarczyło nam pozycję, która nie tylko bawi sama w sobie, ale i skłania do tworzenia własnego contentu (dołączony edytor). Świetny klimat, pocieszne postacie oraz ogromna żywotność sprawiają, że tytuł ten będziemy wałkować jeszcze przez wiele najbliższych miesięcy (twórcy zresztą zapewne się o to postarają wypuszczając dodatki).

 

Najlepsze wyścigi

Nominacje:

 1. Burnout Paradise [PS3, Xbox 360, PC]
 2. Midnight Club: Los Angeles [PS3, Xbox 360]
 3. Pure [PS3, Xbox 360, PC]
 4. Motorstorm: Pacific Rift [PS3]
 5. WipEout HD [PS3]
 6. Gran Turismo 5: Prologue [PS3]
 7. Mario Kart Wii [Wii]
 8. WipEout Pulse [PSP]Zwycięzca: WipEout HD

Komentarz: OK, może i WipEout HD jest tylko odgrzewanym kotletem (bazuje na dwóch poprzednich częściach z PSP), ale wciąga niczym ruchome piaski i nie pozwala oderwać się od ekranu. Powrót do korzeni w tym wypadku udał się twórcom wyśmienicie, a rewelacyjna oprawa audio/video dopełnia obrazu dopracowanej całości. Zdecydowanie obowiązkowy tytuł, dostępny wyłącznie za pośrednictwem PlayStation Network. Fani starych odsłon WipEouta są zachwyceni.

 

Najlepszy RPG

Nominacje:

 1. Fable 2 [Xbox 360]
 2. Fallout 3 [PS3, Xbox 360, PC]
 3. Tales of Vesperia [Xbox 360]
 4. Eternal Sonata [PS3, Xbox 360]
 5. Chrono Trigger DS [DS]
 6. Final Fantasy IV [DS]Zwycięzca: Fallout 3

Komentarz: Wszystkie nominowane pozycje zapewniły fanom RPG-ów wiele godzin doskonałej zabawy. Fallout 3 to jednak coś więcej - poczucie uczestniczenia w odrębnym świecie, ogrom pracy włożonej w to, byśmy mogli uciec do alternatywnej rzeczywistości (rozmach voice-actingu onieśmiela), a przy tym przekonanie, że nie mamy wyboru jedynie na czarne lub białe. Naszym zdaniem zasłużony tytuł najlepszego RPG-a roku 2008. Cztery lata developingu nie poszły na marne.

 

Najlepsza strzelanina

Nominacje:

 1. Gears of War 2 [Xbox 360]
 2. Resistance 2 [PS3]
 3. Left 4 Dead [Xbox 360, PC]
 4. Far Cry 2 [PS3, Xbox 360, PC]
 5. Call of Duty: World at War [PS2, Xbox 360, PC]
 6. Space Invaders Extreme [PSP, DS]Zwycięzca: Gears of War 2

Komentarz: Druga część Gears of War nie pozostawiła złudzeń innym nominowanym produkcjom. Może i nie przyniosła ze sobą ogromu nowości, ale to w końcu kontynuacja najlepszego shootera 2006 roku, który na swój sposób zrewolucjonizował gatunek strzelanin. GoW2 to "więcej, ładniej i lepiej", a przy okazji kolejne podniesienie poprzeczki w tym, do czego zdolny jest Xbox 360. Dla miłośników mocnych shooterów, pozycja jak najbardziej obowiązkowa. Dla innych zresztą także.

 

Najlepsza gra sportowa

Nominacje:

 1. Pro Evolution Soccer 2009 [PS3, Xbox 360, PC, PS2, PSP]
 2. FIFA 09 [PS3, Xbox 360, PC, PS2, Wii, PSP]
 3. NBA 2K9 [PS3, Xbox 360, PC, PS2]
 4. Everybody's Golf: Out of the Bounds & Open Tee 2 [PS3, PSP]
 5. Shaun White Snowboarding [PS3, Xbox 360, PC, PS2, Wii, PSP]
 6. Wii Fit [Wii]Zwycięzca: FIFA 09

Komentarz: Tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer zawiodła na całej linii - takie jest przynajmniej nasze zdanie. Konami brnie w ślepą uliczkę, podczas gdy Electronic Arts bezlitośnie wykorzystuje słabość największego od lat konkurenta. Jeszcze kilka lat temu nie wierzyliśmy, że to kiedyś nastąpi, ale stało się: FIFA 09 to najlepsza piłka nożna, w jaką obecnie można zagrać. Wyróżnienie należy się też Wii Fit, który w ciekawy sposób zmusił nas do ćwiczeń przed ekranem telewizora. Przyjemne z pożytecznym.

 

Najlepsza gra strategiczna

Nominacje:

 1. Sid Meier's Civilization Revolution [PS3, Xbox 360, Wii, DS]
 2. Tom Clancy's EndWar [PS3, Xbox 360]
 3. Command & Conquer: Red Alert 3 [PS3, Xbox 360, PC]
 4. Spore [PC]
 5. Advance Wars: Days of Ruin [DS]
 6. Final Fantasy Tactics A2: Grimoire of the Rift [DS]Zwycięzca: Command & Conquer: Red Alert 3

Komentarz: Nazwijcie nas tradycjonalistami, ale postawiliśmy na C&C: Red Alert 3. Bardzo cieszymy się, ze w ubiegłym roku wydawcy za wszelką cenę próbowali przełamać stereotyp pt. "gry strategiczne na konsolach nie mają racji bytu". Dostaliśmy sporo wartych uwagi pozycji, w tym bardzo ciekawego EndWar z komendami głosowymi, w pewnym sensie rewolucyjnymi. Red Alert 3 może i jest przewidywalny", ale ludzie z Westwood Studios wykorzystali wiele lat doświadczeń i dostarczyli nam naprawdę udany sequel uznanej marki. Polecamy.

 

Najlepsza nowa marka

Nominacje:

 1. Left 4 Dead [Xbox 360, PC]
 2. Pure [PS3, Xbox 360, PC]
 3. Dead Space [PS3, Xbox 360, PC]
 4. LittleBigPlanet [PS3]
 5. Wii Fit [Wii]
 6. No More Heroes [Wii]
 7. Patapon [PSP]
 8. Mirror's Edge [PS3, Xbox 360, PC]Zwycięzca: Dead Space

Komentarz: Pure był naprawdę rewelacyjny i stał się z miejsca wielką konkurencją dla MotorStorm, natomiast Mirror's Edge odznaczył się innowacyjnym spojrzeniem na FPS-y, ale postanowiliśmy postawić na Dead Space. Nowy survival-horror od Electronic Arts okazał się rewelacyjnym tytułem, który z pewnością zapamiętamy jako jeden z hitów, który narodził się na obecnej generacji konsol. Jesteśmy przekonani, że w kolejnych latach doczekamy się jego licznych kontynuacji.


Druga część artykułu na kolejnej stronie.
Strona artykułu: [1]  [2]      
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 18
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Maciek
niedziela, 08 marzec 2009r.
Tytuł gry roku w pełni zasłużony. Sam na nią głosowałem :)
McMilian
niedziela, 08 marzec 2009r.
Ech powinienem się wstyszić mam PS3 i \"tylko\" demko MGS 4 xD
Vivi
niedziela, 08 marzec 2009r.
Rok 2008 byl bardzo udany chociaz denerwowały poślizgi. Liczę, że w 2009 nie będziemy mieli wielu \"przekładanek\" na 2010.
Pastor
poniedziałek, 09 marzec 2009r.
Moja wielka trójka: MGS4, GoW2, GTA4. Największe killery zdecydowanie.
Darek
poniedziałek, 09 marzec 2009r.
Dla mnie gra roku to gta4 to ona zabrała mi najwięcej godzin z życiorysu i pewnie jeszcze zabierze bo lubię do niej wracać.
Artix
wtorek, 10 marzec 2009r.
Świetny rok, masa gier i megahity pokroju Wielkiej Trójcy: MGS4, GoW2 i GTAIV. Dla mnie numerem jeden jest niezapomniany Metal Gear Solid IV: Guns of the Patriots. Dziękuję za ten tytuł, po prostu. Inna sprawa, że to podsumowanie pokazuje, że nawet 100 recenzji to nie jest liczba wystarczająca. Spora część nominowanych pozycji nie została oceniona na Onlygames i trochę to kłuje w tym zestawieniu.
Reptile - zaprzyjaźn
środa, 11 marzec 2009r.
I tak mało który niepłatny polski portal oferuje tyle recenzji artix wiec doceń prace chłopaków. Gdybyś płacił za dostęp do artykułów (jak np. na GOL) to jeszcze miałbyś podstawy do narzekań a tak to kłuje tylko twoja wypowiedź.
Veron
środa, 11 marzec 2009r.
Ja bym postawił jednak na GTA4 chyba żaden tytuł na tej generacji nie wciągnął mnie na dłużej.
gayardo
środa, 11 marzec 2009r.
artix - czyja w tym zasługa, że \"mało\" jest tekstów, były redaktorze onlygames?
Catter
piątek, 13 marzec 2009r.
Świetne podsumowanie roku 2008. Takich tekstów nie powstydziły by się renomowane czasopisma dostępne na naszym rynku. jeśli chodzi o gry zgadzam się ze wszystkimi osądami aczkolwiek zdecydowanej większości gier nie miałem okazji zobaczyć. ale wszystko do nadrobienia. Pozdrawiam !
Artur
sobota, 14 marzec 2009r.
Cool:D
piochux
poniedziałek, 16 marzec 2009r.
Co do Gearsów się nie zgadzam, dużo lepsze wg mnie było właśnie GTA 4. Z GoWem spędziłem sporo czasu, ale nie tyle co z GTA i nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak druga pozycja. Czwóreczkę widziałbym też na pozycji gry roku, jednakże nie mam PS3 i nie mogłem spróbować MGSa. Ale to tylko moje zdanie ;)
wjagos86
czwartek, 14 styczeń 2010r.
seksu
oYLrfIznTIVCvA
środa, 05 wrzesień 2012r.
Gears 2 buddy XD. You don\'t believe me, get a freind to join you in a party, then join a quick horde match and voila, 7 players. I freaked out when I played with my cousin yesterday and five other people. Maybe it\'s a glitch, I don\'t know. But if it\'s intentional, I think it\'s awesome.
nXUinJxtuYdEKy
czwartek, 06 wrzesień 2012r.
oRkhVd itludmwskpef
PtQtgSJjc
piątek, 07 wrzesień 2012r.
g8GzRg , [url=http://svsurhdcqogd.com/]svsurhdcqogd[/url], [link=http://jrdanfjoareq.com/]jrdanfjoareq[/link], http://yvwnruiwnuex.com/
MKoYDzEWJWlHehu
sobota, 08 wrzesień 2012r.
wklXIG , [url=http://kqecygfuiaie.com/]kqecygfuiaie[/url], [link=http://sxgcdzlmxqks.com/]sxgcdzlmxqks[/link], http://rvpwksqrhdje.com/
Justsith
poniedziałek, 25 grudzien 2017r.
Levitra En Streaming Buy Propecia In The Us http://costofcial.com - cialis Purchase Amoxicillin Without Prescription Where Can I Buy Mirtazapine Cheap Canada Oil Kamagra Chewable Hydrochlorothiazide 25mg Direct cialis Amoxil Without Prescription How Much Does Cialis Cost Cvs http://costofcial.com - online pharmacy Buy Doxycycline Singapore Super Active Viagra Online

UID: 11241
Okładka/art:
Tytuł:
Najlepsze gry 2008 roku - wyniki
Developer: -
Gatunek: -
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
-
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!