Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 14033
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1800
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Midway Gamers' Day - relacja

Midway jak co roku na początku marca zorganizował specjalną imprezę prezentując swój lineup na nadchodzący rok. Bardzo zauważalna była jedna sprawa - firma porzuca cukierkowe pozycje skierowane dla młodszych graczy (Freaky Flyers, Dr. Muto), przerzucając się na szeroko pojętą "akcję". Możecie spodziewać się gier bardziej "dojrzałych", przeznaczonych często tylko i wyłącznie dla dorosłych osób. NARC (szeroko pojęta gra akcji), Psi-Ops (skradanka), Area 51 (FPS) i nowy Mortal Kombat to tytuły, które wysuwają się na początek. Oczywiście największe emocje budzi nowy Mortal, ale ja chciałbym wyróżnić choćby poniższą Area 51, która naprawdę ma szansę odnaleźć się w zalewie FPS'ów w tym roku... Zapraszam do lektury. [Ski]

Area 51 [PS2, Xbox]

Rok 2003 miał być najlepszym rokiem dla FPS'ów w historii. Ale właśnie - miał być... Okazało się, że większość z najbardziej oczekiwanych pozycji przeskoczyło na rok 2004. Area 51 będzie miała w tym momencie dość trudne zadanie, gdyż także prezentuje ten gatunek. A przecież wiadomo na co wszyscy czekają - posiadacze Xbox'a na Halo 2, a właściciele Playstation 2 na "halo-killera", czyli Killzone. Czy Area 51 ma w ogóle jakiekolwiek szanse zaistnieć na tym polu? Wygląda na to, że warto jednak zwrócić na nią uwagę...

Developer (Inevitable Entertainment) pracował nad engine'm zasilającym Area 51 przez 14 miesięcy. Wszystko było budowane od zera. Finalny efekt jest imponujący - z relacji świadków wynika, że A51 prezentuje się na PS2 podobnie do najładniejszych Xbox'owych tytułów z tego gatunku. Szczególnie uwagę zwracają sugestywny bump-mapping, oraz wspaniałe oświetlenie - efekty, których teoretycznie PS2 nie powinna pociągnąć, chodzą tutaj bez zarzutu. Na chwilę obecną wersja na konsolę Sony chodzi w 30 fps'ach. W przypadku wersji na Xbox'a autorzy przyznają, że mieli łatwiej - nie musieli szukać ciągle obejść i sztuczek. W związku z tym udaje się utrzymywać na konsoli Microsoftu 60 klatek na sekundę. Największe wrażenie robiła jednak fizyka. Obcy (bo to z nimi będziemy tu głównie się ścierać) upadają bardzo realistycznie pod wpływem zadawanych obrażeń (jeżeli w ogóle można coś takiego o obcych napisać:). Jeśli chodzi o dźwięk, to na chwilę obecną potwierdzona jest obsługa Dolby Pro Logic II na PS2 i Dolby Digital 5.1 w przypadku wersji na Xbox'a.

Klimat panujący w Area 51 wydaje się być bardzo "ciężki". Można to porównać trochę do Half-Life na którym zapewne autorzy się wzorowali. Gra pełna jest w przeprogramowane akcje, które tylko dodają smaczku. Na przykład przy zjeździe windą przez szybę możemy obserwować co dzieje się na poszczególnych poziomach kompleksu - obcy mordują pracowników, krew tryska na wszystkie strony i słychać tylko przerażające wrzaski i błaganie o pomoc... A takich akcji będzie tu więcej!
Midway potwierdziło już także multiplayer - zarówno na podzielonym ekranie, jak i poprzez tryb online. Niestety cały czas nie wiadomo ilu graczy będzie mogło bawić się przy jednej konsoli na spleet screenie, ale chcielibyśmy wszyscy, żeby nie skończyło się na 2... Za to w sieci będzie mogło bawić się do 16 osób. Potwierdzono na razie trzy standardowe tryby: deathmatch, team deathmatch, i capture the flag. Autorzy zapewniają jednak, że to nie koniec, ale na szczegóły będziemy musieli poczekać do E3... Komunikacja głosowa jest już potwierdzona na obydwu platformach.

Widziałem już grę w akcji i myślę, że naprawdę na ten tytuł warto czekać. Wygląda na to, że Area 51 jest na tyle dobrą pozycją, że bez większych problemów znajdzie sobie miejsce pomiędzy Killzone a Haal 2 na konsolach! Premiera zapowiedziana jest na jesień tego roku. Jeśli lubisz FPS'y, zapamiętaj ten tytuł, bo naprawdę może zarządzić!

Psi-Ops: The Mindgate Conspiracy [PS2, Xbox]


Tytuł ten przebył już długą drogę... Do tej pory znana jako ESPionage skradanka przekładana była wielokrotnie. W końcu pozostał niemal sam engine, a całość zdecydowano się przepisać od nowa. Być może nie warto oczekiwać po tej pozycji cudów, ale posiada ona kilka ciekawych rozwiązań, które zwracają na nią uwagę...

Fabuła nie jest specjalnie wyszukana. Wcielasz się w rolę Nicka Scryera, członka American Psi-Operative pracujących w sekrecie dla rządu. Nick posiada specjalne zdolności psycho-kinetyczne, które jak się okazuje, są "główną atrakcją tego programu". By zaaplikować mu wyżej wymienione "psi-abilities", rząd wymazał mu całkowicie pamięć. Jak się okazuje, w trakcie gry bohater będzie przypominał sobie wydarzenia z przeszłości i odkryje dlaczego właściwie to robi... Za zadanie masz infiltrację i eliminację organizacji "The Movement", która chce przejąć władzę nad światem...

Na czym polegają rzeczone zdolności psycho-kinetyczne? Nick posiada umiejętności, których nie doświadcza normalny człowiek. Jest w stanie niejako telepatycznie przenosić przedmioty (na tym będzie opierała się część puzzli), czy też ludzi. Dodatkowo, jeśli jakaś postać znajdzie się w polu widzenia głównego bohatera, będzie on mógł przejąć nad nią kontrolę - będzie to bardzo użyteczne np. do "obejścia" straży... Oprócz tego będzie mógł lekko podejrzeć co znajduje się za drzwiami, czy też ścianą (załączają się wtedy naprawdę ciekawe efekty wizualne).
Gra będzie bardzo brutalna i dozwolona raczej od 18 lat. Jak to będzie się przejawiać? Liczne trailery prezentują właśnie zdolności psycho-kinetyczne głównego bohatera. Widzisz otwarty piec? Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wrzucić tam przeciwników, a następnie zamknąć drzwiczki i wysłuchiwać przeraźliwych jęków. Można też ciskać ludźmi o ścianę, czy rzucać w nich butlami gazowymi, co powoduje eksplozję. Eksplodujące głowy pod wpływem rozrzutu shotguna to także częsty widok. Krew oczywiście leje się na wszystkie strony...

Tylko od gracza ma zależeć jak będzie przechodził grę. Sugerowanym sposobem jest skradanie się, ale nie zabraknie także licznych broni. Potwierdzone są pistolety, karabiny i popularna "snajperka". Oczywiście będzie można też wykorzystywać nadprzyrodzone zdolności Scryera. Przyczepić można się do odporności głównego bohatera. Filmiki prezentują go niemal jako niezniszczalną osobę, podczas gdy na przeciwników wystarcza kilka strzałów... Nie wiadomo też czy zdolności psycho-kinetyczne będą limitywone. Oby, bo z nieskończoną możliwością ich wykorzystywania gra może stać się przeraźliwie... prosta i nudna :). Na razie Psi-Ops zapowiadane jest na drugi kwartał tego roku, ale nie wiadomo czy znowu nie ulegnie przesunięciu...

Strona artykułu: [1]  [2]      
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 1
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
magic cube 2x2 l?sun
środa, 06 listopad 2013r.
mathematics magic square Midway Gamers\' Day - relacja | Onlygames.pl magic cube 2x2 l?sung http://cube4you.com

UID: 1922
Okładka/art:
Tytuł:
Midway Gamers' Day - relacja
Developer: -
Gatunek: -
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!