Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Lord of the Rings: The Two Towers PlayStation 2XboxGameCube

Naciskacze:
Analog – kierowanie postacią
X – atak szybki/strzelanie z łuku/toporki
O – odepchnięcie przeciwnika
'kwadrat'/R1 – blok
R2 – Dobijanie przeciwnika na ziemi
L1 – Wyciągniecie broni długodystansowej
L2 – odskok w tył

Prolog

W prologu do dyspozycji mamy postać Isildura, jedziemy sobie ostro po orkach bez zmartwień gdyż zginać nie możemy. Zwyczajnym leszczom serwuj normalne combosy. Kiedy wyskoczą koledzy z tarczami naparzaj w nich "trójkątem" dzięki czemu skasujesz im osłonę, potem możesz już wykończyć ich wedle własnego upodobania.

Weathertop

Na tym etapie walczymy Aragornem. Musisz ochronić Froda przed Nazgulami. Zrób użytek z rozpalonej pochodni i napieraj nią w upiory ("trójkąt"). Kiedy zgaśnie podbiegnij do ogniska i rozpal ją ponownie naciskając trójkąt. Powtarzaj cały zabieg aż koledzy wezmą nogi za pas.

Gates of Moria

Jazda, teraz drogi graczu możesz już wybrać swojego herosa. Po dokonaniu jedynej słusznej decyzji jaką jest wybór Gimliego ;) możesz przystąpić do misji. W tym etapie będzie Ci towarzyszył któryś z członków drużyny pierścionka - napieraj z nim ostro na przód robiąc użytek ze swojej broni, o nic się nie bój bo na pewno się nie zgubisz w tej misji (jak i w żadnej innej). Na koniec levelu spotkasz pierwszego bosa – ośmiornico podobne stworzonko jest bardzo słabe, wiec na pewno sobie poradzisz. Wystarczy stosować odpowiednią technikę. Wpakuj się do wody a kiedy macki bestii się wynurzą, blokuj, po czym szybko napieraj - tym samym odetniesz brzydalowi rączkę. Kiedy jego głowa się wynurzy uracz go strzałą z łuku, ale pamiętaj, nie więcej niż jedną bo inaczej zdrowo oberwiesz. Powtarzaj całą akcje a bossik padnie szybciutko.

Balin`s Tomb

Moria rządzi! Tym razem walczymy w krypcie Balina. Wraz z kumplami (de facto nieśmiertelnymi) musisz masakrować hordy orków. Nie powinno sprawdź Ci to większego problemu. Uważaj na tych, którzy mają tarcze. Pamiętaj, że najpierw musisz ich poczęstować "trójkątem". Kiedy już nieźle nawymiatasz pojawi się troll. Silna bestia lecz głupia koszmarnie. Jak na wszystkich bossów, tak i na niego jest prosta technika. Podbiegnij do niego i przyłóż mu combosem (najlepiej 2x"trójkąt"), po czym błyskawicznie odskakuj (L2). Rób tak aż się koleś wkurzy i zacznie wymiatać łańcuchem. Teraz możesz walczyć tylko łukiem bądź toporkami. Wpakuj mu 3-4 strzały, kiedy troll zamacha łańcuchem uciekaj na boki albo chowaj się za kolumnami. Jak zwykle powtarzaj cała zabawę aż gość padnie. Czeka cię kolejna misja...

Amon Hen

Zaczynasz zaatakowany przez stado orków. Oczywiście możesz ich od razu posiekać na kawałki, ale jeśli nie jesteś dość sprawny to przeciwnicy zrobią z Ciebie marmoladę :).
Najlepiej wbiegnij na budowę za tobą, stań sobie na szczycie ruin i najpierw ostrzeliwuj orki toporkami bądź strzałami, a gdy już będą bardzo blisko rusz szarżą w dół schodów miotając bronią na prawo i lewo. Jak już zbałamucisz kompanie, zasuwaj dalej po ścieżce. U góry masz dwa wskaźniki, jeden pokazuje ile jeszcze trzeba wyciąć orków, a drugi ile masz czasu by to zrobić nim oni dopadną Froda. Na końcu wraz z dwoma kompanami będziesz walczyć na mostku z orkami, których wcześniej nie zgładziłeś. Gdy już Frodo spokojnie się zmyje pobiegnij dalej, a czeka cię walka z bossem tej planszy. Koleś najpierw będzie strzelał do Ciebie z łuku - wykonuje pod rząd trzy strzały. Unikaj ich bądź blokuj i szybko paruj kilkoma swoimi strzałami (w międzyczasie musisz rozwalać pojedynczych orków). Koleś bardzo szybko zrezygnuje z łuku i chwyci za jakiś kozik. Uważaj! Przywódca Uruk-hai to nie żaden tam leszczyk - koleś jest szybki i trzeba przyznać, że ma parę w łapach. Jak zacznie Cię atakować biegaj dookoła statuetek. Gdy jego miecz utknie w jednej z nich przyłóż mu z dwa combosy, potem jeszcze raz i jeszcze... aż padnie:).

Fangorn Forest

Ok. Zasuwaj ciągle na przód, kłody rozwalaj atakiem, młóć orków i w ogóle rób rozróbkę.. Jak pojawi się troll pamiętasz sposób. Podbiegnij, cięcie, odskok(R2) i tak w kółko, aż  padnie. Potem ta sama technika z dwoma trollami, i na końcu jeszcze jeden. Ten poziom nie ma bossa, więc przejrzyj sobie wstawkę i do następnego levelu.

Plains of Rohan

Teraz musisz ratować wieśniaków. Wbiegnij do wioski, posiekaj orki a gdy Gandzio rozwali drzwi od chałupy wbiegnij tam, rozwal drewniane sprzęty i beczkę, a wylana woda ugasi płomienie, dzięki czemu uratujesz kilku koleżków. Teraz udaj się do wyjścia a zobaczysz wstawkę w której gość na górze domu dostaje mieczem - spadając rozwali rzeczy blokujące ci wcześniej drogę na górę. Teraz możesz już spokojnie biec na piętro ratować mieszkańców. Biegnij dalej rozwalając orków i ratując ludzi. Tam gdzie droga będzie zasłonięta palącymi się gratami strzel w beczkę a potem zniszcz przeszkodę. Zasuwaj dalej aż dołączysz do Gandalfa, rozwal wszystkich orków w tym miejscu, po czym zniszcz wóz tarasujący przejście, biegnij do góry. Na miejscu zobaczysz, że orkowie uwięzili w domu dwójkę wieśniaków. Olej walki i biegnij ich uratować. Teraz zajmij się orkami. Koniec misji.

Westfold

Kolejna misja w której mamy nieśmiertelnego kompana. Trzeba powiedzieć, że to bardzo "wybuchowa" trasa...:) Atakować będą Cię orki-kamikaze. Targają na plecach beczki z prochem - uważaj, bo jak podbiegną dostatecznie blisko zdetonują je z skutkiem nienajlepszym dla ciebie, ale jeszcze gorszym dla nich... Kiedy tylko zobaczysz takiego uruka, poczęstuj go strzałą bądź toporkiem a koleś przez kilka chwil poczuje się jak ptak :).
Dla twej pomocy (bądź też zguby...) po planszy porozstawiane są beczki z prochem. Kiedy będą przy nich "zieloni", to wal w nie z łuku a zobaczysz prawdziwe fajerwerki. Na koniec levelu po przeprawieniu się przez wodę rozwal wóz z beczkami czym zakończysz misje.

Gap of Rohan

Banalna misja. Najpierw rozwal tych kilku gości na wargach. Kiedy szarżują na ciebie uskakuj w bok poczym częstuj bestie combosikiem. Gdy już się uporasz z jeźdźcami rozwal tarasujący drogę, zawalony obornik. Teraz musisz wykończyć znanym ci już sposobem czterech jeźdźców.  Czeka cię walka z bossem. Kiedy atakuje uskakuj na boki, zawsze po dwóch szarżach jego warga staje na tylnych łapach, wtedy ty wiesz co masz robić, combosik i uskakujesz. No i jak zwykle cały zabieg powtarzasz aż do śmierci (bossa ma się rozumieć)...

Helm`s Depp: The Deeping Wall

Nareszcie to, na co wszyscy czekali. W tej misji zwróć uwagę na mapkę w górnym prawym rogu ekranu - czerwone kropki to miejsca w których podstawiono drabiny. Postaraj się jak najmniej walczyć, skoncentruj się na odpychaniu drabin, jednak jeżeli stopień inwazji jest już wysoki (czerwony pasek na mapie) to porąb trochę sługusów Sarumana, by zmniejszyć inwazję. Po pewnym czasie orkowie zaczną strzelać z kusz ognistymi strzałami. Trzymaj się z dala od krawędzi muru a ocalisz skórę. Pod koniec misji będą atakować z katapult, staraj się być ciągle w ruchu a nie powinieneś doznać zbyt dużych uszczerbków na zdrowiu.

Helm`s Deep: Breached Wall

Dość długa misja w której musisz ocalić bezbronne drzwi. Walcz z orkasami, strzelaj do ich bardziej "wybuchowych" przyjaciół i w ogóle rób masakre okrutną starając się, by biednym drzwiom nie stała się krzywda... Po pewnym czasie orki przytachają katapultę, olej wszystko i leć ja rozwalić. Musisz siekać trzy części - jedna z przodu i dwie po bokach, gdy je wszystkie zniszczysz, zakończysz misje sukcesem.

Helm`s Deep: Hornburg Courtyard

Finally! Ostatnia misja. Najpierw walcz z orkami chcącymi rozwalić kolejna bezbronną bramę. Po pewnym czasie ukaże się scena w której Legolas/Aragorn nie może poradzić sobie z kilkoma orkami. Lepiej pospiesz się i pobiegnij mu na pomoc.  Kiedy już pomożesz koledze, wracaj znów na dół bronić bramy. Za chwilę usłyszysz "Archers on the wall!" (dla tych, co nie uważają na lekcjach angielskiego podpowiem, że znaczy to "Łucznicy na murze":) - biegnij znów na górę i wystrzelaj orków po drugiej stronie muru. Jak już skończysz znów wracaj bronić bramy. Po chwili wpadną dwa trolle. Technikę już znasz, wykończ je a ujrzysz ostatnie sekwencje. Teraz zostały się już tylko bonusy do odkrycia. To pozostawiam już wam.

Fin

txt.: Yaxa

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 1
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
fan
środa, 27 maj 2009r.
dzieki za podpowiedz przydalo sie pozdro

UID: 2445
Okładka/art:
Tytuł:
Lord of the Rings: The Two Towers
Developer: -
Gatunek: -
Data wydania:
EUR: -
USA: -
JAP: -
Poziom trudności:
-
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!