Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
LittleBigPlanet PS Vita - recenzja PS Vita

Marka LittleBigPlanet jest eksploatowana na wszelkie możliwe sposoby. Dwie części platformówki na PS3, edycja na PSP, zbliżające się LBP Karting i teraz właśnie LBP Vita. Poczciwe szmacianki zdobyły serca fanów PlayStation i nie ma co się dziwić. Ludzie z Media Molecule zaprezentowali niekonwencjonalne podejście do gatunku platformerów, a przy okazji dostarczyli potężne narzędzie w postaci edytora poziomów, dzięki któremu żywotność tych produkcji wydłużyli niemal w nieskończoność.

Muszę powiedzieć, że zapowiedź LittleBigPlanet Vita przyjąłem z dużą rezerwą. Edycja z PSP pokazała, że Sony trochę odcina kupony od popularności serii – była całkiem niezła, ale jednak to tylko ubogi krewny starszych sióstr z PS3. Tym większą niespodzianką okazała się dla mnie część na PS Vita, bo nie jest to tylko zbiór dodatkowych poziomów. Dzięki możliwościom nowego handhelda developer tchnął w stare mechanizmy nowe życie, a obsługa edytora jest prostsza niż dotychczas. Wielu graczy ochrzciło LBP Vita najlepszą odsłoną serii i rzeczywiście coś w tym jest!Główne założenia rozgrywki nie zmieniły się. Ponownie kierujemy losami Sackboya, czyli szmacianej lalki, którą można ubrać jak tylko dusza zapragnie. Tym razem główny złym jest niejaki Lalkarz, który zatruwa spokojne życie mieszkańców Karnawalii, porywa niewinnych i umieszcza ich w wielkich klatkach. Celem jest oczywiście zaprowadzenie porządku w fantastycznej krainie i rozprawienie się z przebrzydłym bossem.

Fabuła nigdy nie była najmocniejszą stroną LBP. Jest bo jest – popycha wydarzenia do przodu, ale to nie ona jest motorem napędowym gry. Dużo większą ciekawość wzbudzają projekty poziomów, mini-gierek i mechanizmy rządzące rozgrywką.Edycja na kieszonsolkę dostała wszystkie patenty, które znamy z poprzednich części. Jest linka z hakiem, rękawice, którymi możemy podnosić ciężkie przedmioty, czy możliwość nurkowania. Do tego, podobnie jak w LBP2, można uczestniczyć (i tworzyć) nie tylko w poziomach platformowych, ale także w mini-gierkach bazujących na zupełnie innych założeniach. Są zadania zręcznościowe, wyścigi, wariacje na temat gier logicznych i inne projekty, których próżno szukać w pozostałych platformówkach. Jednak gdzie nowości względem poprzednich części?

Najważniejsze zmiany w porównaniu do edycji dedykowanych PS3 to wykorzystanie sporych możliwości przenośnej konsoli. Zastosowane tu patenty nie były dla mnie niczym nowym, bo coś bardzo podobnego mieliśmy już chociażby w Escape Plan, ale w skali serii są to bardzo miłe dodatki. Przede wszystkim mamy dwa rodzaje kładek. Jedne możemy wpychać w głąb ekranu stukając w przedni panel dotykowy, bądź „wypychać” w naszą stronę (i tym samym tworząc platformę) dotykając tylnego panelu. Oprócz tego jest możliwość robienia zdjęć przy pomocy kamery konsolki i wykorzystania ich później jako naklejki na poziomach. Wykorzystano również czujniki ruchowe sprzętu i w niektórych poziomach należy odpowiednio przechylać handheldem, aby toczyć się w wybraną stronę. Niby wydaje się, że to tylko małe, niewiele wnoszące dodatki, ale możecie mi wierzyć, że tchnęły one nowego ducha w tę lekko już przetartą formułę. Dzięki temu, że wykorzystuje się dodatkowe możliwości konsoli, gameplay wydaje się być bardziej atrakcyjny, dojrzalszy. Po prostu więcej jest do roboty, co działa na plus miodności LBP Vita. Najważniejsze, co trzeba wyraźnie podkreślić, nowe mechanizmy działają jak należy – nie przeszkadzają i wydają się być bardzo naturalnie dodane do całego świata.Strona artykułu: [1]  [2]  [3]    
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 2
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
mbt shoes online
niedziela, 27 pazdziernik 2013r.
naturalizer shoes sale LittleBigPlanet PS Vita - recenzja | Onlygames.pl mbt shoes online http://cuedspeech.org/mbt-shoes.asp
browar13
poniedziałek, 23 grudzień 2013r.
ta gra jest zajebista!

UID: 3380
Okładka/art:
Tytuł:
LittleBigPlanet PS Vita
Developer: Tarsier Studios / Double Eleve
Gatunek: platformówka
Data wydania:
EUR: 21/09/12
USA: 18/09/12
JAP: 20/09/12
Poziom trudności:
niski (2/5)
8.9/10
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!