Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Konferencja Sony w Galerii Mokotów PlayStation 3PSP
20 października w warszawskiej Galerii Mokotów odbyła się konferencja prasowa z twórcami gier Ratchet&Clank: a Crack in Time, Eyepet i Invizimals. Twórcy powiedzieli nam co nieco na temat samych gier, zrobili małe prezentacje oraz pokazali trailery.

Największy szum wokół siebie zrobił tytuł Eyepet, którego nieśmiało można porównać do EyeToya z konsoli PlayStation poprzedniej generacji oraz Tamagotchi – zabawki, o której było głośno w latach dziewięćdziesiątych w Japonii. Skąd te porównanie? Otóż gra Eyepet to takie rozwinięcie EyeToya, tyle że zamiast dostać serię prostych grywalnych mini-gierek dostajemy jedną grę, ale równie grywalną i bardziej rozbudowaną. W Eyepet pod opiekę dostajemy małe zwierzątko, którym możemy się opiekować. Kąpać, myć włosy, bawić się z nim etc. Można nawet zrobić rentgen czy pójść z nim do lekarza ;). Stąd porównanie do japońskiej zabawki.

 Do gry właściwej będziemy potrzebować kamerki PlayStation Eye oraz specjalnej wkładki, która będzie komplecie z grą. Wspomniana „magiczna” wkładka ułatwia konsoli rozumienie tego co widzi. Przy pomocy wkładki możemy wywołać menu gry jak i również ma ona swój udział w grze właściwej. Przykładowo przy zabawie w uproszonego tenisa przy przesuwaniu wkładki na boki poruszamy naszym zawodnikiem w grze. Kolejną fajną rzeczą jest to, że możemy narysować jakiś rysunek na białej kartce oraz pokazać go naszej konsoli, ta następnie przerobi go na model 3D. Oczywiście nie jest super pięknie i w menu gry trzeba podpowiedzieć co ten rysunek prezentuje (np. samochodzik, którym nasz podopieczny będzie mógł się poruszać).

Nie ma co ukrywać, że gra jest adresowana dla najmłodszych, twórcy z kolei twierdzą, że Eyepet jest wspaniałą rozrywką dla całej rodziny. Tytuł będzie dostępny w polskiej wersji językowej z rankingiem od 3 lat. Premiera gry odbędzie się już 28 października.Druga z gier - Invizimals - przeznaczona na konsolkę PlayStation Portable również będzie obsługiwała kamerkę. Jednak tej produkcji rozgryźć za bardzo mi się nie udało. Przy pomocy kamerki należy szukać stworków, których nie widać gołym okiem. Niektóre są widoczne na jaskrawych barwach, z kolei inne były do znalezienia, gdy zachowamy spokój i ciszę. Do tej gry również były specjalne wkładki. Gdy już dorwiemy takiego stwora, to możemy go złapać. A nawet później wystawić do walki z innymi stworami (będzie tryb multi). Porównanie do pokemonów dość na miejscu. Tytuł jest również skierowany do najmłodszych, będzie dostępny w polskiej wersji językowej z rankingiem od lat siedmiu, a na półkach sklepowych pojawi się już 11 listopada.

Trzecią z prezentowanych gier były kolejne przygody Ratcheta, który w mojej opinii nie pasował do pozostałej dwójki. Pozostałe gry były na swój sposób innowacyjne, a tutaj dostaniemy kolejne przygody z długouchym bohaterem, niewiele różniące się od poprzednich części. Tym razem Ratchet wyrusza na poszukiwanie swojego zaginionego przyjaciela Clanka. Do dyspozycji bohatera oddano nowe wymiatające bronie, heros dostanie nowe buty przy pomocy których będzie mógł się szybciej poruszać. Gra ukaże się na konsoli PlayStation 3 z rankingiem od lat siedmiu i niestety nie będzie dostępna w polskiej wersji językowej. Pudełko z płytką na półkach sklepowych zawita już 4 listopada.

Marcin "Martinex" Sławiński

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 0
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Brak komentarzy

UID: 2035
Okładka/art:
Tytuł:
Konferencja prasowa Sony w Galerii Mokotów
Developer:
Gatunek:
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!