Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 14033
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1800
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Konferencja CDP - relacja
W zeszły czwartek w Narodowym Instytucie Audiowizualnym w Warszawie odbyła się konferencja CDP z okazji ich pierwszego roku działalności, na której firma pochwaliła się niektórymi osiągnięciami z zeszłego roku oraz rzuciła nieco światła na plany na obecnie rozpoczęty rok.CDP ujawniło, że cała seria Wiedźmin osiągnęła na CDP.pl sprzedaż przekraczającą 1 mln, natomiast trzecia (ostatni)a odsłona Wiedźmina osiągnęła wynik rzędu 375 tys. sprzedanych kopii. Wiedźmin 3 otrzymał już jedno DLC, a drugie jest w trakcie developingu, jednak w trakcie konferencji nie ujawniono konkretnej daty wydania tego dodatku. Ukaże się on jednak wiosną tego roku.Kolejną nowinką jest fakt, że do paczkomatów inPost w dniu premiery trafiło ponad 20tys. kopii najnowszej odsłony Wiedźmina. Z tego 3tys. osób odebrało swoją kopię w ciągu 25 minut od dostarczenia:).

CDP pochwaliło się stale rosnącą popularnością produkcji Disney Infinity, której trzecia odsłona zyskała trzykrotnie lepszą sprzedaż niż wcześniejsza odsłona. Sprzedano 11 tys. zestawów wersji 3.0, podczas gdy 2.0 sprzedano tylko 4.1tys, a pierwsza osiągnęła zaledwie 2.5tys. Sprzedano ponad 150tys. figurek i zestawów startowych Infinity.W 2015 roku CDP przejęło od LEM dystrybucję gier od Activision, więc zaczęło sprzedawać na polskim rynku m.in Call of Duty. Tutaj firma nieśmiało ogłosiła, że najnowsza odsłona tej serii o podtytule Black Ops III osiągnęła dwukrotnie lepszą sprzedaż niż Advanced Warfare (wykresy przedstawiono jednakże w postaci procentowej, a nie w postaci liczby sprzedanych egzemplarzy). Zapewne te liczby nie były warte pochwalenia się.

Na polskim rynku bardzo dobrze natomiast sprzedaje się Farming Simulator - tytuł ten osiągnął sprzedaż na poziomie 108 tys. egzemplarzy. W okresie od 2011 roku do teraz odnotował pięciokrotny wzrost popularności. My Polacy mamy też całkiem dobrą społeczność graczy związanych z tą produkcją.Udział działalności CDP na rynku to nadal 80%, ale firma rozwija też swoje inne struktury, dział hobbystyczny (gry planszowe etc.) stanowi już aż 10%, książki to raptem 4%. Najmniejszą część jednak stanowi sprzęt (3%), filmy (2%) i muzyka (raptem 1%).

Na drugiej części konferencji zaprezentowano VR, którego prezentację można było obejrzeć lub też przetestować. Pokazano m.in chodzenie tym urządzeniem po zatopionym statku czy rozrabianie w biurze (to lepiej zobaczyć na filmie, powinien się pojawić za jakiś czas na naszym kanale YouTube) gdzie bohater miał włączyć komputer, zalogować się, napić się kawy, zjeść pączka czy kogoś zwolnić. Tutaj graczy może ponosić fantazja, mogą np. rzucać tymi kubkami, czy samolotami, wylać kawę na komputer czy kolegę obok:). Trzeba jednak podkreślić, że na razie te gry są raczej proste w założeniach. Ostatnią sekcją było strzelanie do zombiaków. Widać w tym pewien potencjał, jednak są nadal pewne ograniczenia, choćby sam kabel - technologia bezprzewodowa ogranicza nas do 5 metrów od komputera.

W obecnym roku firma zamierza uruchomić platformę cdplus.pl, która ma ułatwiać życie mniejszym firmom zajmującym się sprzedażą gier wideo z biblioteki CDP. Życzymy CDP jeszcze większej liczby sukcesów na polskim rynku. [Martin]
Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 0
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Brak komentarzy

UID: 1279
Okładka/art:
Tytuł:
Konferencja CDP - relacja
Developer: CDP
Gatunek:
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!