Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8337
Liczba artykułów: 1798
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Graven: The Purple Moon PC
[1.05.2017] Jakiś czas temu w ręce wpadła mi gra Graven: The Purple Moon od polskiego studia Orchild Games. Jest to tytuł z gatunku gier przygodowych HOPA, gdzie gracz musi się bardziej skupiać na rozwiązywaniu zagadek i kojarzeniu faktów niż wartej akcji, którą i tak mamy obecną w większości dzisiejszych tytułów.Wcielamy się w postać pani archeolog, która otrzymuje tajemniczy list, z którego wynika że musi szukać legendarnych Menhirów Żywiołów. Nasz bohaterka więc udaje się do Bretanii na południu Francji. Na miejscu okazuje się, że jest to zasadzka i od samego początku ma kłopoty. Fabuła gry opowiada o tajemniczym demonie, który się uwolni, gdy kometa zajdzie za księżyc, a niebo zmieni wtedy swój kolor. Na świecie według tej przepowiedni ma zapanować chaos i będzie źle. Celem naszej pani archeolog jest oczywiście powstrzymanie tego, by to uczynić musimy jej pomóc.Tytuł opiera się głównie na rozwiązywaniu zagadek i kojarzeniu faktów. Niektóre zagadki są do rozwiązania w moment, przy innych trzeba pomyśleć. W trakcie rozgrywki mamy do dyspozycji kulę, która się ładuje i oferuje nam podpowiedź w trakcie rozgrywki lub możliwość przyśpieszenia danej zagadki. Kula się ładuje jednak, jeśli przynajmniej próbujemy coś działać sami, choć także jest to zależne od wyboru poziomu trudności na początku gry. Zagadki to są klasyczne rebusy, w których musimy ustawić daną układankę według z góry ustalonego układu. Łączenie kolorów w pary lub bardziej skomplikowane rebusy, których pewnie by się nie powstydził pierwszy Silent Hill. Inne zagadki z kolei skupiają się na odnajdowaniu odpowiednich przedmiotów z listy na dole ekranu, co wydaje się proste, a nie zawsze jest. Nieraz trzeba dobrze przejrzeć cały ekran by znaleźć wszystkie przedmioty z listy. Czasami, trzeba niektóre przedmioty ze sobą łączyć, wtedy otrzymujemy jeszcze inne narzędzie. Dane narzędzia z reguły trzeba użyć w odpowiednim miejscu, wtedy coś dostaniemy, co z kolei trzeba użyć jeszcze w innym miejscu. Niestety większość gry opiera się na bieganiu z jednej lokacji do drugiej i używaniu przedmiotów, które posiadamy lub musimy je gdzieś znaleźć. W trakcie gry możemy zbieraćSama fabuła gry jest wciągająca, ale tryb rozgrywki z czasem może męczyć. Zwłaszcza jak nie lubicie gier tego typu. Gra zmusza do myślenia i to jest kolejny plus tej pozycji.

Oprawa graficzna stoi na stosunkowo dobrym poziomie. Są to statyczne tła, które posiadają elementy ruchowe, a klimat nadaje klimatyczna muzyka. Gorzej wygląda sprawa z voice actingiem, który momentami nie jest zbyt dobrze synchronizowany z obrazem. Scenki przerywnikowe też nie stoją na najwyższym poziomie. Kolejną wadą tej gry jest brak polskiej wersji językowej. Mamy wersję angielską z angielskimi napisami, mimo że to jest gra od polskiego studia. Podsumowując oprawa AV jest dobra, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że gra ma bardzo niskie wymagania sprzętowe i tytuł sprawnie będzie chodził na maksymalnych ustawieniach na 8-10 letnich laptopach. Sam na takim testowałem i gra trzymała poziom 30-80FPS w trakcie rozgrywki, na cutscenkach dobiło do 200FPS:).Podsumowując mocnym elementem tej pozycji jest fabuła, niskie wymagania sprzętowe, ale jednak to jest pozycja dla fanów gier tego gatunku. Pozostałych graczy może przynudzać. Nieciekawie wygląda brak jakiejkolwiek polskiej wersji językowej. Przejście gry zajmuje około 4-5 godzin. [Martin]
6
Oryginalność
Utarte schematy, ciężko o powiew świeżości
8
Grafika
Przy tak niskich wymaganiach oprawa graficzna jest dobra, jedynie filmy przerywnikowe pozostawiają trochę do życzenia
8
Dźwięk
Muzyka Tworzy dobry klimat, ale voice acting nie jest zbyt perfekcyjnie dopasowany do obrazu.
7
Grywalność
Wciągająca fabuła, ale schematy i poruszanie się po tych samym lokacjach może męczyć.
6
Źywotność
Z czasem zaczyna przynudzać, rozgrywka opierająca się na szukaniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.
7
Ocena końcowa
Tytuł ma wciągającą fabułę, wymaga od gracza myślenia i spostrzegawczości. Jednak schemat robienia w kółko podobnych czynności po jakimś czasie nudzi. Oprawa AV stoi na dość wysokim poziomie jak na takie niskie wymagania sprzętowe. Minusem na pewno jest b

Jak oceniamy? Wyjaśnienie naszego systemu ocen tutaj.

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 0
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Brak komentarzy

UID: 964
Okładka/art:
Tytuł:
Graven: The Purple Moon
Developer: Orchild Games
Gatunek: Przygodówka HOPA
Data wydania:
EUR: 29.09.2016
USA:
JAP:
Poziom trudności:
Średni
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!