Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 14033
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Gitaroo Man PlayStation 2

Parappa zapoczątkował modę na nowy gatunek – gry muzyczne. Od razu polubiłem wszelkie pozycje tego rodzaju, jednak zawsze wydawały mi się zbyt proste. Długo czekałem na grę stawiającą jakie takie wyzwanie. Bo Parappa, choć bardzo fajny, po kilku próbach stawał się bardzo prosty. Wreszcie doczekałem się, bo tej gry nie ukończy pierwszy lepszy gracz.

Zasady wcale nie są takie proste, jak mogłoby się wydawać. Proponuję się skupić :). Na środku ekranu umieszczona jest niebieska kropka. Ty sterujesz lewą gałką analogową, emitując coś w rodzaju „pola widzenia” (bardzo podobne do tego z MGS-a ;)). W trakcie utworu z różnych stron ekranu wylatują "sznurki" z nawleczonymi na nie kółkami. Twoim zadaniem jest wciskanie "kółka" na padzie, wtedy gdy koło na sznurku przelatuje przez niebieską kropkę na środku ekranu, jednocześnie obejmując sznurek polem widzenia. Dodatkowo za niektórymi kołami na sznurku ciągną się czasami czerwone paski. Oznacza to, że trzeba odpowiednio dłużej przytrzymać "kółko" (do końca paska). Co ciekawe, to jeszcze nie wszystko. Walczysz bowiem także z bossem. Wykonując opisane powyżej czynności, atakujesz go, bądź podnosisz sobie energię. Jednak i on będzie starał się Ciebie pokonać. Wtedy z czterech stron ekranu (góra, dół, lewo, prawo) będą napływać symbole przycisków na padzie (kwadrat, trójkąt, X, kółko) i, tak samo jak wcześniej, musisz je wciskać, gdy przelatują przez niebieską kropkę na środku ekranu.Jak więc widać, system nie jest wcale taki prosty i dojście do perfekcji zabiera trochę czasu. Fabułę oczywiście pomijam, gdyż jest tak głupia, jak tylko się da. Graficznie tytuł wygląda bardzo dobrze. Na ekranie znajduje się na razwiele obiektów, wszystko pomyka sprawnie i płynnie. Muzyka, choć na co dzień słucham zdecydowanie innych kawałków, do tej gry pasuje dosłownie idealnie i doskonale buduje klimat głupkowatej japońskiej kreskówki. Warto dodać, że gra przesiąknięta jest japońską kreską.

Już po zagraniu w to jednopoziomowe demo, jestem bardzo zadowolony. Szczerze mówiąc, to dla mnie Gitaroo Man już teraz wygrywa z recenzowanym już wcześniej Parappa the Rapper 2. Musiałby się stać jakiś kataklizm, by zmarnować taki potencjał dalszymi słabymi poziomami.

Baron Ski

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 0
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Brak komentarzy

UID: 919
Okładka/art:
Tytuł:
Gitaroo Man
Developer: -
Gatunek: muzyczna
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!