Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13943
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex PSP

Świat w którym roboty żyją w symbiozie z ludźmi był już wykorzystany w wielu produkcjach filmowych (choćby takich jak "Ja, robot", czy "Łowca Androidów"). Nie zabrakło tego tematu również w grach, komiksach, czy książkach. Jeśli chodzi o rynek Mangi i Anime, to liderem takiego gatunku jest na pewno Ghost in the Shell, kultowa pozycja, zarówno w Kraju Kwitnącej Wiśni jak i w USA i Europie. Niesamowita opowieść, która zostawia piętno na każdym kto ma szansę ją obejrzeć... (bynajmniej na mnie zostawiła i to niemałe - szczególnie GITS: Inossence). Ludzie z Bandai postanowili wykorzystać to, iż tytuł ten jest szerzej znany i stworzyli kolejną grę rozgrywającą się w świecie "Ducha w Muszelce". Ghost In the Shell: Stand Alone Complex pojawiło się już jakiś czas temu na Playstation 2. Okazało się jednak, że pozycja ta była co najmniej średnio udana. Dlatego też twórcy postanowili zainwestować w kolejną odsłonę tego, tym razem jednak w widoku FPP i na PSP.

Na początek dobra wiadomość dla wszystkich fanów Ghost In the Shell. W Stand Alone Complex będziemy mieli okazję pokierować jedną z czterech postaci znanych już z filmów. Każda z nich będzie posiadała własne, unikalne zdolności i cechy charakteru, tak że od wyboru bohatera będzie zależeć styl rozgrywki. Pierwszą z postaci jest Motoko (którą osoby oglądające GITS na pewno pamiętają jako główną bohaterkę pierwszej części filmu). Jest "drobna" (przez co nie może się posługiwać cięższymi giwerami), ale za to niezwykle zwinna i szybka. Jeśli jednak lubicie siać zniszczenie z broni najcięższego kalibru, to na pewno do gustu przypadnie wam Bataou, który jest przeciwieństwem Motoko - duży, ale powolny. Trzecim bohaterem jest Saito, strzelec wyborowy ściągający wrogów z daleka za pomocą swojej snajperki. Ostatnia postać to detektyw Togusa (jego poczynania można było zobaczyć w GITS: Innosence), który jest w pewien sposób wyjątkowy, ponieważ jako jedyny z ekipy jest człowiekiem (pozostali są w większym, lub mniejszym stopniu cyborgami), dzięki czemu wrogowie mają większe trudności z odkryciem jego obecności.

Ghost In the Shell: Stand Alone Complex zawierać będzie 20 misji w których będziemy mieli okazję m.in. uwalniać zakładników, likwidować dane cele, czy po prostu wybijać całe oddziały wrogów. Przed rozpoczęciem zadania wypadałoby zastanowić się, która z poszczególnych postaci będzie się do niego nadawać najbardziej. Na przykład jeśli musimy przekraść się do bazy wroga po cichu, wtedy najlepszym wyborem wydawać się będzie Togusa, który będzie mógł skradać się za plecami przeciwników bez zauważenia. Dla odmiany możemy rozegrać to inaczej - biorąc Saito. Wtedy po cichu zdejmować będziemy strażników, cichymi strzałami w głowę ze snajperki. Dlatego też wybór postaci będzie odgrywał dość ważną rolę przed każdą z misji. Samą rozgrywkę i fabułę można porównać do nowego odcinku telewizyjnej serii Ghost In the Shell, w którym jednak to my osobiście sterujemy poczynaniami bohaterów. Gdyby jednak rozgrywka w pojedynkę już nam się znudziła, autorzy zapowiadają także multiplayera (jednak dokładniejszych informacji co do tego trybu nie ujawniono).

Fajnym patentem w tej odsłonie GITS wydaje się być Tachikoma, czyli mini-czołg towarzyszący nam podczas każdej z misji. Poza tym, że robot ten będzie wspierał nas swoim ogniem, będziemy mogli w każdej chwili wejść do niego, aby własnoręcznie nim pokierować. Opcja ta wydaje się być przydatna szczególnie gdy nasza postać jest w wyjątkowo trudnej sytuacji. Mając resztki życia lub końcówkę amunicji, możemy ratować się wskakując do Tachikomy, w którym chronić nas będzie jego pancerz i uzbrojenie.

W najnowszym dziele Bandai będziemy mogli sprawdzić w akcji ponad 50 rodzajów broni. Jakby tego było mało, to dodatkowo możliwa jest także pełna dowolność w customizacji naszego mechanicznego pomagiera. Tachikomę będziemy mogli dowolnie uzbroić w każdą ze znalezionych przez naszego bohatera spluw, dzięki czemu każda potyczka będzie mogła być inna.

Grafika w Stand Alone Complex prezentuje się bardzo ładnie i utrzymuje poziom jaki do tej pory narzuciły inne tytuły na PSP. Na screenach i trailerach widać dobry design postaci, pomieszczeń i broni, oczywiście całkowicie oparty o swój filmowy i komiksowy pierwowzór. Zanosi się, że przenośna konsolka Sony dostanie pierwszego dobrego FPS'a. Miejmy tylko nadzieję, że autorzy zadbają o to, by gra nie miała zbytnich przycięć i utrzymywała stałą ilość klatek animacji.

Jeśli chodzi jednak o FPS'y na PSP to jednym z największych problemów wydaje się być sterowanie. Brak drugiej gałki analogowej dość znacząco utrudnia poruszanie się i rozglądanie jednocześnie. Autorzy GITS:SAC zapowiedzieli jednak, że system celowania postarają się jak najlepiej doszlifować, aby rozgrywka sprawiała frajdę, a nie wywoływała frustracji, co w znaczącym stopniu ułatwić ma nam auto-namierzanie wrogów.

Osobiście jestem pełen nadziei co do Ghost In the Shell: Stand Alone Complex i jako fan filmowej serii mam nadzieję, iż Bandai nie sknoci potencjału tego tytułu. Jak na razie wszystkie znaki na niebie wskazują, że w październiku Playstation Portable dostanie niezłego shootera, w niesamowitym mangowym klimacie. Jednak każdemu, kto planuje już zakup tej pozycji, polecałbym najpierw obejrzeć filmy z Ghost In the Shell w tytule, aby w pełni móc cieszyć się wszystkimi smaczkami w grze i zrozumieć całą fabułę. Premiera dokładnie 25 października.

Nelson

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 5
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Piotrek
sobota, 05 lipiec 2008r.
To jest jedna z \"Oczekiwanych\" gier z ostatnich dwóch tysiąc-leci.
TMcarlZfRQazKoA
środa, 05 wrzesień 2012r.
\" Ale kogo to dziś w Polsce obchodzi? Kto chce tej padwry słuchać?\"Czy ten problem z prawdą dotyczy tylko Polski?Problem ten - posługiwanie wszechobecnym kłamstwem to cecha ideologii o zasięgu globalnym, to proces ścierania się cywilizacji, proces w ktf3rym cywilizacja Zachodu budowana na wartościach chrześcijańskich, jest wypierana przez obce cywilizacje, a w szczegf3lności cywilizację żydowską oraz niektf3re składowe cywilizacji bizantyjskiej i turańskiej.Podstawowe znaczenie ma w tym procesie wpływ cywilizacji żydowskiej opartej na Talmudzie i jego wielowiekowym interpretacjom, z kabałą jako tego procesu wytworem(jakże modna w pewnych środowiskach)na proces stanowienia prawa. W cywilizacji Zachodu, ktf3rej zawdzięczamy niezwykły rozwf3j Europy i świata, prawo stanowione było na podstawie prawa naturalnego, natomiast w cywilizacji żydowskiej opatej na Talmudzie, to prawo decyduje o etyce, a ponieważ prawo może i ulega zmianom to i etyka jest zmienna. Dominacja tej cywilizacji i jej decydujący wpływ na systemy prawne Zachodu jest podstawą szerzenia się kłamstwa, demoralizacji i patologii społecznych na tym wyrastających. Jeśli mamy wpływ na prawo, to przed sądem obronimy każdą niegodziwość i przestęstwo(to co obserwujemy w polskim wymiarze sprawiedliwości IIIRP jest tego jaskrawym przykładem).
AsKKJPIHaoLOqAaPiBj
piątek, 07 wrzesień 2012r.
VK4fW4 , [url=http://ypvdfvvljiou.com/]ypvdfvvljiou[/url], [link=http://ghmujaspaooq.com/]ghmujaspaooq[/link], http://ysdvaavvlyqk.com/
zBIuHuloCQMSN
sobota, 08 wrzesień 2012r.
SMVtR6 kbibaypvaqsx
mrr3k
środa, 06 listopad 2013r.
magic squares online Ghost in the Shell: Stand Alone Complex | Onlygames.pl magic cube regeln

UID: 1099
Okładka/art:
Tytuł:
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex
Developer: Bandai
Gatunek: FPS
Data wydania:
EUR: 21/10/05
USA: 26/10/05
JAP: 15/09/05
Poziom trudności:
-
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!