Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 14033
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Final Fantasy XII PlayStation 2

Po stricte online'owej jedenastej części Final Fantasy, SquareEnix powraca do korzeni koncentrując się tym razem na przygodzie dla jednego gracza. FFXII będzie oferował znane już patenty, jak i kilka nowych rzeczy, które mają mieć znaczący wpływ na rozgrywkę.

Kwestię fabuły celowo pomijam, ponieważ w grywalnym demie, w które miałem przyjemność zagrać, nie ujawniono jej na tyle, aby można było szerzej ją opisać. Zresztą trailery dostępne już od jakiegoś czasu w sieci ukazują to samo co filmik w demku. Zapewne SquareEnix nie zawiedzie pod względem scenariusza - do czego zdążyli już nas przyzwyczaić. De facto początkowy, renderowany filmik jest pierwszej klasy - widać w nim niekwestionowany potencjał i geniusz SqureEnix... ale do zagłębienia się w fabułę poczekamy do recenzji pełnej wersji.

Zanim zabrałem się za rozgrywkę właściwą miałem do wyboru dwie lokacje. Do każdej z nich był przypisany jeden tryb rozgrywki, jak i trójka różnych bohaterów. I tak... Pierwszy level (The Phon Coast) oferuje piaszczyste, nadmorskie tereny z dużą ilością roślinności - zapuszczony był w trybie Wait Mode (jak go nazwali twórcy - dla graczy myślących...). Natomiast druga lokacja mieszcząca się w katakumbach - The Stilshrine Of Miriam - to typowy 'Active Mode'.

Te dwa tryby różnią się głównie większą lub mniejszą aktywnością pozostałych członków drużyny podczas walk. W trybie 'Wait Mode', po wciśnięciu "kwadratu" na padzie gra zostaje "spauzowana" i tym samym uaktywnia się menu z którego można wybrać formę ataku (zwykły atak, magia, itd.) dla poszczególnej postaci - motyw bardzo dobrze znany choćby z Vagrant Story, który pozwala na dokładne przemyślenie każdego posunięcia. 'Active Mode' - jak nietrudno się domyślić - oferuje czystą i nieprzerwaną rozgrywkę, nawet podczas wyboru opcji ataku. Trzeba tutaj dodać, że nasza drużyna (jak i przeciwnicy podczas walki) swobodnie porusza się po planszy, nawet gdy czekają na wykonanie swojego ataku. Jest to dosyć śmiałe rozwiązanie, gdyż chwilami przypomina grę z gatunku beat-em-up co do Finala nie bardzo pasuje, tym bardziej, że na ekranie jest aktywna przez cały czas cała drużyna (czyli jak mówiłem - trzy postacie). W obu tych trybach jest dostępna opcja - 'Gambit', dzięki której dwie pozostałe osoby z teamu bez ingerencji gracza atakują oponentów. Oczywiście nie są one pozostawione same sobie, cały czas istnieje możliwość wpływu na ich poczynania na polu bitwy. Dzięki aktywnej opcji 'Gambit' możliwe jest również automatycznie uzdrawianie kompanów - w przypadku małej ilości HP - przez jednego z bohaterów. Gdy ta opcja zostanie wyłączona, każda z postaci czeka aż gracz pokieruje nią indywidualnie, czyli dostajemy to co znamy już od lat. Zapewne w pełnej wersji FF XII tryby te zostaną bardziej uwypuklone, przez co każdy z graczy będzie mógł dowolnie "skonfigurować" sobie model walki.

Kolejnym pozytywem jest to, że wszyscy przeciwnicy widoczni są na ekranie, co wyeliminowało w pewien sposób niechciane potyczki, jak i "przejścia" w miejsce gdzie miałaby się toczyć walka. Wszystko to odbywa się "w biegu" bez zbędnych przestojów, co może się podobać. Niestety pod względem designu postaci SqureEnix nie wyzbył się pewnego rodzaju infantylności, dającej się odczuć w poprzednich częściach serii. Jednak nie jest źle, szczególnie gdy zwrócimy uwagę na naszą drużynkę gdzie większość z nich bardzo przypomina postaci z Vagrant Story, co mnie osobiście bardzo ucieszyło. Gorzej jest natomiast jeżeli chodzi o oponentów. Dość szeroki wachlarz różnego rodzaju przeciwników niestety póki co nie służy dobrze wizerunkowi tej gry, ponieważ jego zróżnicowanie obejmuje przedział w którym znajdują się np. kule ognia, latające ryby czy też absurdalne, latające grupowo kamienie(?!). Z drugiej zaś strony, są też przeciwnicy bardziej "dojrzali", np. podobni do Barretta z FF VII, bądź też konie używające swojej metalowej grzywy jako broni. Bardzo bym chciał aby SqureEnix zrezygnował z tak głupio wyglądającego designu niektórych przeciwników. Bardziej ucieszyłoby mnie gdyby twórcy poszli bardziej w stronę wspomnianego już Vagrant Story, tym bardziej, że boss z drugiej planszy - ogromny skrzydlaty smok - jest jakby żywcem wyjęty z tego erpega.

W wersji demo występują również summony, ale niestety tylko dwa - po jednym w każdej drużynie. Przywołane przez daną postać, zastępują dwóch innych członków teamu. I wygląda to tak, że przez określony czas po planszy biega tylko dana postać i jego "pomagier". Trzeba przyznać, że summony prezentują się bardzo okazale (szczególnie ataki specjalne okraszone świetnymi animacjami, moim zdaniem lepszymi niż np. te z FFX). Ich czas życia zależy oczywiście od ilości HP, jak i od limitu czasowego, po upływie którego pozostałe dwie postacie wracają do gry.

Pod względem graficznym jak i dźwiękowym bez rewelacji, ale trzeba pamiętać, że jest to tylko demo i zapewne cały czas trwają prace nad tymi elementami. Jednak już teraz całość stoi na przyzwoitym poziomie i myślę, że można być spokojnym co do finalnej oprawy Final Fantasy XII.

Ogólnie mówiąc demo pozytywnie mnie zaskoczyło, a to głównie przez opcję wyboru między dwoma trybami rozgrywki, dając tym samym ogromne możliwości. Nam nadzieję, że z te opcje zostaną jeszcze bardziej rozbudowane w pełnej wersji gry. Jest dobrze, a może być już tylko lepiej. Warto czekać.

Majonez

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 4
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
seo
niedziela, 19 pazdziernik 2014r.
Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword....wait there's even more Now what if i told you there was a simple Wordpress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That's right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. Seo Plugin seo http://www.2014PandaSeo.com/
seo plugin
sobota, 08 listopad 2014r.
Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword....wait there's even more Now what if i told you there was a simple Wordpress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That's right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. Seo Plugin seo plugin http://www.2014PandaSeo.com/
seo
poniedziałek, 12 grudzień 2016r.
Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword....wait there\'s even more Now what if i told you there was a simple Wordpress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That\'s right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. Seo Plugin seo http://www.SEORankingLinks.us/
seo plugin
sobota, 27 maj 2017r.
Hello Web Admin, I noticed that your On-Page SEO is is missing a few factors, for one you do not use all three H tags in your post, also I notice that you are not using bold or italics properly in your SEO optimization. On-Page SEO means more now than ever since the new Google update: Panda. No longer are backlinks and simply pinging or sending out a RSS feed the key to getting Google PageRank or Alexa Rankings, You now NEED On-Page SEO. So what is good On-Page SEO?First your keyword must appear in the title.Then it must appear in the URL.You have to optimize your keyword and make sure that it has a nice keyword density of 3-5% in your article with relevant LSI (Latent Semantic Indexing). Then you should spread all H1,H2,H3 tags in your article.Your Keyword should appear in your first paragraph and in the last sentence of the page. You should have relevant usage of Bold and italics of your keyword.There should be one internal link to a page on your blog and you should have one image with an alt tag that has your keyword....wait there\'s even more Now what if i told you there was a simple Wordpress plugin that does all the On-Page SEO, and automatically for you? That\'s right AUTOMATICALLY, just watch this 4minute video for more information at. Seo Plugin seo plugin http://www.SEORankingLinks.xyz

UID: 1123
Okładka/art:
Tytuł:
Final Fantasy XII
Developer: Square Enix
Gatunek: jRPG
Data wydania:
EUR:
USA:
JAP:
Poziom trudności:
-
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!