Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13943
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Fifa 2004 PlayStation 2XboxGameCubePCPSX

Seria FIFA wyraźnie zmierza w kierunku PES'a - to było już zauważalne od poprzedniej edycji. Jak wiadomo, EA wydaje swoją niemal każdą serię co rok. Czy w takich odstępach czasu zmiany mogą być zauważalne? Demo FIFY 2004 na PC ujrzało już światło dzienne (na niektórych konsolach jest już zresztą dostępna pełna wersja). Czy podczas gdy na PC ma wyjść także PES3, FIFA 2004 ma tu jakiekolwiek szanse?

Demo daje możliwość rozegrania meczu towarzyskiego pomiędzy Juventusem Turyn, a AC Milanem w kilkuminutowej jednej połowie. Przejdę więc tu od razu do samego meczu, bo w opcjach nic grzebać nie można było. Kamera przenosi nas na stadion i widać wychodzących z szatni zawodników, którzy rozgrzewają się i ustawiają na boisku. Czyli tutaj nic nowego raczej nie ma:). Widać trochę podrasowaną grafikę w stosunku do poprzedniej edycji, ale zdaje się, że zastosowano tu jednak ten sam engine. Tutaj będzie zapewne to samo co zawsze - o ile największe gwiazdy będą przypominały swoich żywych odpowiedników, tak pozostali będą mieć twarze "defaultowe". Na publiczność z reguły będziesz patrzył się z daleka - rzadko kiedy zdarzy ci się spojrzeć na nią z bliższej odległości. Nie ma tu jakiegoś skoku jakościowego - to ciągle ta sama, może trochę podrasowana publika z edycji na rok 2003. Wreszcie pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynamy mecz!

Rozegranie paru piłek i już wiadomo - chłopaki z EA wzorują się wyraźnie na PES'ie (aczkolwiek parę swoich ciekawych patentów też dodali)! Postawiono tu sporą wagę do wszelkich przepychanek, przejść między obrońcami itp. Nie czuć po prostu już, że piłka jakoś dziwnie jest przyklejona do piłkarzy:). Teraz naprawdę można powiedzieć, że odskakuje, im bardziej się przyspieszy. Ciekawie rozwiązano również akcje indywidualne, a mianowicie wszelkie zwody. Można przytrzymać SHIFT i teraz strzałkami intuicyjnie prowadzić piłkę. Najlepiej to wygląda w miejscu - zatrzymanie się przed obrońcą, wykonanie "przeplatanki", przejęcie piłki na lewą nogę i zręczne ominięcie przeciwnika:). Takie akcje powodują, że trzeba być jeszcze bardziej czujnym w obronie. Jeszcze lepiej to wygląda, gdy zwody te wykonuje się na padzie z gałkami - wtedy intuicyjność jeszcze bardziej wzrasta:). Także poprawie ulegli bramkarze, aczkolwiek do poziomu PES3 brakuje tu jeszcze dużo. Przede wszystkim jeszcze częściej potrafią wybronić sytuacje sam na sam, ich ruchy stają się już coraz bardziej realistycznie i co najważniejsze - raczej nie zdarza się im już wariować jak w poprzedniej części, że na przykład wychodzą bez powodu z bramki, zostawiając ją tym samym pustą... Również po podaniu w stronę bramkarza nie zdarza mu się raczej przepuścić piłki między nogami, co w FIFIE 2003 zdarzało się:/...

Swoistym novum jest także patent >>Off the Ball<<. Przykładowo przytrzymując jeden z przycisków przejmujesz kontrolę nad jednym z zawodników bez piłki. Wtedy szybko "zrywasz się" od obrońcy, biegniesz w kierunku bramki na czystą pozycję, wtedy szybko podajesz do niego i piłka leci za plecy  obrońców. Tego właściwie nie było jeszcze w żadnej grze piłkarskiej. Inaczej też wykonuje się rzuty wolne i rożne, ale omówienie tego może pozostawię do recenzji pełnej wersji gry.

FIFA idzie więc w dobrym kierunku zapożyczając (znowu) wiele pomysłów z PES'a 3, ale dodaje także swoje. Celowo pominąłem tu opisanie sposobów na wykonywanie rzutów rożnych i wolnych, gdyż na demie nie było tak wiele okazji do ich wypróbowania (tym bardziej jeśli chodzi o rzuty wolne). W tym roku jednak FIFIE 2004 będzie także na rynku PC o wiele trudniej, gdyż ma się na nim także pojawić PES3...

Sarge

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 0
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Brak komentarzy

UID: 912
Okładka/art:
Tytuł:
Fifa 2004
Developer: EA Sports
Gatunek: sportowa
Data wydania:
EUR: 07/11/03
USA: 04/11/03
JAP: -
Poziom trudności:
-
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!