Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 13936
Liczba wiadomości: 8370
Liczba artykułów: 1799
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
Enthusia Professional Racing PlayStation 2

Oto tytuł, który powinni zapamiętać wszyscy posiadacze Playstation 2. Oto Konami podjęło rękawicę i będzie starało się zagrozić monopolowi Gran Turismo na rynku "real driving simulator"! Co prawda na razie trzeba to traktować bardzo ostrożnie, gdyż premierę wyznaczono dopiero na bliżej niesprecyzowane "rok 2005", ale EPR zapowiada się naprawdę świetnie.

Po pierwsze ma rewelacyjną grafikę. Pod tym względem są to bez wątpienia jedne z najładniejszych wyścigów na PS2 i pozycja Gran Turismo 4 może zostać zachwiana... Szkoda tylko, że premiera dopiero w 2005. Mielibyśmy świetny pojedynek na koniec bieżącego roku... Uwagę zwracają oczywiście modele samochodów. Dopakowane w detale może lekko ustępują tym z GT4, ale tylko niewiele. Cały czas nie wiadomo ile naraz znajdzie się ich na trasie, bo na żadnym ze zdjęć nie można zobaczyć więcej niż 2 fur naraz. Całość ma pracować w 60 klatkach i do tego twórcy dążą. Warto też podkreślić absolutny brak dorysowywania się terenu, mimo sporej ilości obiektów i dużych, otwartych przestrzeni.

Developer stawia oczywiście na realizm, co dało się odczuć na E3, gdzie prezentowano grywalną wersję. Model jazdy jest bardzo zbliżony do tego z Gran Turismo, a więc stara się odwzorować rzeczywistość najlepiej jak tylko można. Gra będzie zresztą wykorzystywała również najnowszą kierownicę Logitecha (GT Force). W grze oprócz tras miejskich będzie można pojeździć także po bezdrożach. Każdy samochód ma być opracowywany od podstaw i różnić się sposobem prowadzenia od pozostałych. Materiały prasowe mówią o setkach fur (nie wiadomo dokładnie ile, ale słowo "hundreds" wskazuje, że na pewno ponad 200) od ponad 40 różnych producentów. Będzie oczywiście możliwość tuningowania samochodów częściami znanymi z rzeczywistości (odpowiednie licencje). Autorzy starają się opracować jak najlepsze algorytmy AI dla konsolowych przeciwników i zapowiadają ustanowienie nowych standardów w tej dziedzinie.

Cóż, na papierze wygląda to wszystko bardzo dobrze. Jedyny jak na razie dostępny trailer ukazujący grę w akcji, nie pokazuje zbyt wiele. Ale już można dostrzec znakomicie oddaną fizykę i pracę zawieszenia - o model jazdy można raczej być spokojnym. Poza tym 60 klatek na sekundę, przy dość pustych (w tym stadium produkcji) trasach... Szkoda tylko, że tak długo będziemy musieli czekać na premierę. Pocieszający jest fakt, że w Japonii gra ukaże się (wg planów) jeszcze pod koniec tego roku. Co ciekawe, na Europę EPR nie zostało jeszcze zapowiedziane, natomiast USA ma dostać swoją wersję w okolicach lutego 2005.

Baron Ski

Strona artykułu: [1]        
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 0
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
Brak komentarzy

UID: 843
Okładka/art:
Tytuł:
Enthusia Professional Racing
Developer: Konami
Gatunek: wyścigi
Data wydania:
EUR: 06/05/05
USA: 03/05/05
JAP: 17/03/05
Poziom trudności:
-
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!