Onlygames.pl | Serwis Konsolowy, recenzje gier, konsole | PlayStation 3, Xbox 360, Wii, PSP, 3DS, DS, PS2, strona o konsolach

------------------------------------
Kanał OnlyGamespl na YouTube:

Zdjęć w galerii: 14033
Liczba wiadomości: 8393
Liczba artykułów: 1800
Poznań Game Arena 2016 & Warsaw Games Week 2016 - wideo-relacja z imprez | Przedstawiamy Wam wideo-relację z dwóch najważniejszych tegorocznych imprez growych. Sprawdźcie koniecznie.
Uncharted 4: Kres Złodzieja - recenzja [PS4] Murawany kandydat do tytułu "Gry Roku 2016"? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Castlevania: Symphony of the Night - Strefa Retro [PSone, Sega Saturn] Kiedyś niedoceniona, a po latach uznana za jedną z najlepszych produkcji 32-bitowej ery. Czy słusznie?
Nintendo Wii - poradnik kolekcjonera | W kolejnym "Poradniku kolekcjonera" gościmy Nintendo Wii. Kompletny poradnik opisujący Wam który model konsoli wybrać i jakimi akcesoriami warto się zainteresować.
PES 2017 - recenzja [PS4, Xbox One] Czy tegoroczna edycja Pro Evolution Soccer wróciła wreszcie w pełni na właściwe tory? Sprawdźcie w naszej wideo-recenzji.
Game Boy Advance - poradnik kolekcjonera | Który model konsoli jest najlepszy? Jakich gier szukać? Na te i inne pytania dotyczące GBA odpowiadamy w kolejnym poradniku.
PlayStation 4 PRO - recenzja [PS4] Przed Wami szczegółowy test PS4 PRO - najnowszej konsoli Sony. Warto kupić? Czy warto przesiąść się ze starej PS4? I jak moc PS4 Pro przekłada się na gry?
PlayStation 4 PRO - unboxing | Rozpakowanie nowiutkiego zestawu z PS4 PRO (konsola debiutowała w naszym kraju 10 listopada). Zobaczcie jak prezentuje się sprzęt (wg Sony) dla "profesjonalnych" (?) graczy...
A-Men - recenzja PS Vita

„Pierwsza polska gra na PS Vita” – to hasło przewodnie stojące za A-Men, najnowszą produkcją studia Bloober Team. To również pierwsza pozycja od polskiego developera, która załapała się na premierę jakiejkolwiek konsoli, zatem już ten fakt jest warty uwagi. Wprawdzie wypuszczono ją nie w sklepach, a w dystrybucji cyfrowej (poprzez PS Store), ale nie zmienia to stanu rzeczy – musieliśmy A-Men przetestować i spisać dla Was wrażenia.

Czym w ogóle jest A-Men? Najprościej określić ją jako pozycję logiczną – trochę w stylu Lemmingów, trochę pożyczającą od stareńkiego The Lost Vikings. Bloober Team to studio znane do tej pory z tworzenia aplikacji na App Store i nie da się ukryć, że ich najnowszy tytuł sporo z tych doświadczeń wynosi. Mamy do zaliczenia 40 misji, które są do przejścia właściwie w kilka minut – przynajmniej wtedy, gdy mniej więcej wiadomo już co zrobić. Musicie bowiem wiedzieć, że A-Men to pozycja logiczna, to znaczy trzeba się najpierw solidnie zastanowić nad tym jak wykonać dane zadanie, często popróbować różnych wariantów metodą prób i błędów i na koniec wreszcie spróbować wykonać rozrysowany w głowie plan. Chodzi głównie o to, by sterując jednym z komandosów (albo kilkoma naraz – przełączając się pomiędzy nimi) unicestwić panoszące się po miejscówkach grupy żołnierzy, tzw. A-droidów.Gra ma nawet jakąś tam historyjkę. Oto zabawa sześciu głupków pracujących w fabryce produkującej żołnierzy-roboty (A-droidy) wymyka się spod kontroli. Maszyny zaczynają powoli przejmować władzę i produkować na własną rękę A-droidy. Nasi skretyniali bohaterowie próbują jeszcze puścić z dymem całą fabrykę, ale plan ten spala na panewce. Czas zatem posprzątać bałagan, który sami wywołali.

Na każdym z 40 poziomów chodzi w gruncie rzeczy o to, aby unicestwić podaną liczbę A-droidów, dostać się do helikoptera i odlecieć w siną dal. Do podstawowego zaliczenia planszy nie trzeba oczywiście wybijać w pień wszystkich maszerujących żołnierzy – na to porwą się zapewne tylko najwięksi zapaleńcy mający ambicje zaliczyć A-Men na 100%. Trzeba jednak powiedzieć, że nawet spełnienie podstawowego zadania do najprostszych nie należy.Jak już wspomniałem, najnowszy tytuł Bloober Team to gra logiczna. Akcję obserwujecie z boku, niczym w klasycznej platformówce 2D. Tutaj jednak nie chodzi o zręcznościowe pokonywanie przeszkód, a wymyślanie sposobu, dzięki któremu A-droidy padną jak muchy. Z początku sterujecie tylko jednym bohaterem, ale z czasem dochodzą kolejni. Podobnie jak w The Lost Vikings (pamiętacie czasy Amigi?) należy przełączać się pomiędzy nimi – oczywiste, że nie dalibyście rady pokierować np. trzema postaciami naraz. Co za tym idzie, jeśli sterujecie jednym głupkowatym herosem, inny stoi nieruchomo. Trzeba zatem zostawiać ich w miarę bezpiecznym miejscu, bo jeśli choćby jednego bohatera dopadnie jakiś A-droid, należy powtarzać poziom od początku.

Każda z grywalnych postaci posiada unikalne umiejętności. Jeden umie strzelać, korzystać z dynamitu, inny budować mosty czy przekopywać się w dół. Nie jest jednak tak, że umiejętności te możecie wykorzystywać w nieskończoność – wprawdzie nieliczne są dostępne do woli, ale większość jest limitowana. Na poziomach po prostu poukrywano ikonki z dynamitem, mostem, czy kilofem – dopiero po ich zebraniu możecie wykorzystać dane narzędzie.A-droidy to głupi żołnierze-roboty, którzy najczęściej podążają przed siebie i krążą od jednej ściany do drugiej. Bez problemu spadną w przepaść, czy w inną pułapkę (stąd skojarzenie z Lemmingami), ale standardowo po prostu maszerują od lewej do prawej. Dopiero gdy zobaczą jednego z bohaterów, szybko ruszają w pościg i marne Wasze szanse wówczas na ucieczkę, no chyba że dysponujecie bronią palną. Przeważnie jednak trzeba kombinować w ten sposób, by jednym rzutem granatu (albo zrzuconym z góry głazem) rozwalić jak najwięcej przeciwników naraz – wybijanie ich po jednym nie przyniesie założonego rezultatu.

Strona artykułu: [1]  [2]      
Dodaj komentarz
do tego artykułu
Komentarzy: 7
Twój kod:
(Przepisz w odpowiednie pole)
Nick*:
E-mail:
Kod*:
Treść*:
* - pola wymagane.
hzYsElARbd
czwartek, 06 wrzesień 2012r.
Ja studiuje zaczonie i wszystko jest pięknie na politechnice, dostęp do specjalistycznego sprzętu, czy ćwiczenia i kursy ktf3re poza studiami kosztują tysiące zł. Np. LabView.Dla mnie na studiach największym problemem była matematyka dyskretna i całki. A aktualnie to vhdl (niestety to wina wykładowcy bo nie wytłumaczył prawie nic a kazał robić zadania na zal) A ja jestem osoba ktf3ra raczej uczy się przed sesją, a po miedzy sesjami rozwijam swoje zainteresowania grafika czy programowanie w javie. Tak więc prawdziwa nauka zaczyna się dopiero na studiach. Poza tematem super kurs bo właśnie zacząłem jave na 4 semestrze, a bardzo mało w javie robiłem więc stronka się bardzo przydaje. Zresztą całe wakacje planuje jave ćwiczyć bo przestrzegam jeżeli ktoś chce się uczyć programowania na pamięć to nie da rady się nauczyć programować.
dVIXDAekTdoD
piątek, 07 wrzesień 2012r.
l3Zg2s ifafytshqagi
RXqXcAJcehfyjGv
sobota, 08 wrzesień 2012r.
7zzgUT , [url=http://wqkhgncieqmh.com/]wqkhgncieqmh[/url], [link=http://hlmhofiqetvx.com/]hlmhofiqetvx[/link], http://sofisrticsdp.com/
KyffIYQzMOnzC
sobota, 08 wrzesień 2012r.
h4mIKE bbvgxueokkha
PFDHUPHrk
niedziela, 09 wrzesień 2012r.
cCXbqK , [url=http://krbmxhiffhwk.com/]krbmxhiffhwk[/url], [link=http://trhpzlgqfzjy.com/]trhpzlgqfzjy[/link], http://hzwbkvhblgva.com/
XmjMxbkv
niedziela, 24 luty 2013r.
kapisko gdybyś kupiłsobie jeszcze dwa magi jeśli nie masz ocwzyiście złączył je razem i na start włożyłbyś ten w środku wtedy to dopiero wygląda jak karabin wsparcia. Wiem bo widziałem na własne w wyobraźnixD ale tylko dlatego że mam G36c
cHgefZKzcP
wtorek, 26 luty 2013r.
EWmfYE pwxnflqqbumq

UID: 2617
Okładka/art:
Tytuł:
A-Men
Developer: Bloober Team
Gatunek: logiczna
Data wydania:
EUR: 22/02/12
USA: 15/02/12
JAP: -
Poziom trudności:
wysoki (4/5)
       

Strony zaprzyjaźnione

- ZOBACZ TUTAJ              
Kana³ RSS
Materiały zawarte w serwisie onlygames.pl są objęte prawem autorskim i nie mogą być w całości
lub we fragmentach kopiowane, powielane oraz rozprowadzanie bez zgody ich autorów!